• Středa, 05. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kristián

Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie.  Kdy už konečně dostane přes „roušku“?
Počet návštěv: 1502

Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie. Kdy už konečně dostane přes „roušku“?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Předem se omlouvám, že v článku použiji některá nepatřičná (neslušná) slova, či souvětí, ale v případě řeporyjského starosty Pavla Novotného to prostě nejde jinak. Vystupování a především jeho slovní vyjadřování je již dlouhou dobu za pomyslnou hranou etiky, slušnosti, tak běžného společenského vystupování mezi občany, kteří jej zvolili jako svého zástupce ve věcech veřejných, tedy občanských zájmů. Pan Petr Novotný byl občany Řeporyj zvolen a jen nemohu pochopit, kdo a proč jej zvolil, resp. pokud se tak už stalo, že voliči městské části Prahy7 jej ještě z funkce starosty neodvolali. Důvodů by k tomu byla celá přehršel.

Neznám výsledky práce pana Novotného coby starosty ale říká se, že prý má snad i dobré výsledky, nicméně práce a výsledky je jedna věc, chování, vystupování a celková prezentace člověka v politické funkci na veřejnosti, je věc druhá. Mezi oběma funkčními dispozicemi by měla existovat když ne dokonalá, tak alespoň přiměřená koexistence, vyváženost a vůči veřejnosti také patřičný reprezentační postoj. Panu Novotnému, díky svému bezmeznému sebevědomí však uniká skutečnost, že je představitelem občanské veřejnosti v jemu svěřenému voličskému obvodu a tudíž, že by měl umět se také v těchto dimenzích pohybovat a vystupovat. Zatím to vypadá, jakoby úřad starosty byla jeho soukromá záležitost, ne-li živnost, ve které si jako vlastník může dělat co chce. Nemůže a měl by mu to už někdo konečně s patřičným důrazem říct. V první řadě by to měli být občané. Nebo si máme myslet, že všichni voliči na Praze 7 jsou s eskapádami svého starosty zajedno, že mu všichni fandí a že, pardon, jsou všichni stejně omezení jako starosta Novotný? Možná se občané Řeporyj baví, když pan Novotný někoho hluboce uráží, ponižuje, dehonestuje, pomlouvá a zesměšňuje. Nevím, nerad bych se o občanech Řeporyj vyjadřoval nějak negativně, ovšem jejich nezájem, apatičnost a přehlížení extempore svého starosty mě k podobným úvahám chtě nechtě nutí.

Protože funkce starosty je, na rozdíl od předsedy Svazu holubářů, funkce politická a protože reprezentuje politický subjekt, tedy politickou stranu v tomto případě ODS, je či by mělo být také na vedení této partaje, aby vyjádřila jistou nespokojenost s vystupováním a jednáním svého člena, tedy starosty Řeporyj pana Pavla Novotného. Dosavadní poznatky však nasvědčují tomu, že vedení strany ODS přijímá pejorativní, hluboce nespolečenské, netaktní a krajně nevhodné jednání a vystupování za přínos, neboť tím prý Novotný zvyšuje popularitu i ODS. Že opak je pravdou, ponechejme stranou. Je to smutné, ale nutno konstatovat, že jak občanům volících ODS v Řeporyjích, tak ODS samotné, starosta Novotný prokazuje medvědí službu. Jen zapomínají, že i medvědi se (stejně jako koni) občas střílejí, pokud jsou svému okolí nebezpeční.

K samotnému Pavlu Novotnému lze říct následující. Předně, že je mi líto manželky a dětí, kteří musí snášet (doufám, že bez podpory) společensky kritizované, krajně nevhodné a občany odsuzované jednání svého manžela a otce dětí. Je mí líto matky

Pavla Novotného, že porodila, chce se říct zmetka, ale abych neurazil, že porodila dítě, které ve své dospělosti se morálnímu zmetku (pardon) víc než podobá. Nevím, zda také litovat otce, pana Petra Novotného, že se jim, jako rodičům, výchova zvrtla, byla zanedbána, nebo nedejbože tolerována, každopádně navzdory jeho úspěšné kariéře komika a baviče, se jeho syn, bohužel, nepotatil. Zda se chtěl stát také bavičem nebo komikem nevím, každopádně však vím, že jeho výstupy mají k žánru a produkci svého otce velmi daleko. Svými projevy a jednáním rozhodně nechce nikoho bavit, jeho jediným cílem je totiž někoho cíleně despoticky ponížit, urazit, zesměšnit, pomluvit, zdiskreditovat, znemožnit, jedním slovem „na*rat“! Vím, je to neslušné slovo, ale takový je skutečný celkový dojem a efekt z jeho vystoupení. „Na*rat“ nejen svého oponenta, ale hned celou masu občanů (ne-li národ), kteří nesdílejí jeho žoviální hulvátství, bezmezné urážky a osočování, kterými častuje své spoluobčany, politické partnery, ale také nejvyšší představitele vlády a republiky.

O Pavlu Novotném se říká, že je cholerik, nihilista, egocentrický egoista, despota, demagog a svým způsobem namyšlený člověk, který si (údajně) svými eskapádami posiluje svou popularitu (ve snaze dostat se do Parlamentu ČR jako poslanec, resp. jako senátor!), že jeho vystupování a projevy jsou důkazem ducha demokracie, uplatnění svobody slova, liberální přístup k realitě politického a veřejného života, konzervativní hájení principů rádoby demokratické politiky, podnikání, životního stylu, ovšem za použití naprosto nepřijatelných forem jejich projevu a aplikace. Podle předsedy ODS Petra Fialy je to pozitivní přístup, nová forma indoktrinace pravicové politiky, navzdory tomu všemu zůstává pořád jen hulvátem, který svpu společensky naprosto nepřijatelnou formou projevu, kterým veřejně, cílevědomě, s hlubokým sarkastickým uspokojením a radostí používá vůči svým oponentům.

Bohužel nutno konstatovat, že všechny tyto Novotného projevy jsou (až na některé výjimky) kulturními, mravními, etickými, duchovními, právními, politickými a společenskými kapacitami (elitami) pardonovány přesto, že většina občanů ČR považuje Pavla Novotného za společenskou žumpu, politického hochštaplera, primadonu, egoistu, introverta, ale především (budiž mi prominuto) za představitele české pravicové žumpokracie, v řadách politiků a „umělců“ má nemálo následovníků co do projevu nenávisti, egoismu, demagogie a vulgárnosti vůči svým politickým oponentům. Vodopád sprostých a urážlivých slov, kterými častuje své protivníky či oponenty, vyjadřují všechno, jen ne slušnost, morálku, ohleduplnost, takt a úctu ke starším, notabene významnějším osobám. Jedním slovem fekál, alias sra*komet (sorry jako), který mezi lidmi šíří, neřku-li propaguje antikulturní a antispolečenskou morálku.

Nezájem kapacit z oblasti justice, politiky, kultury, ale také lidé z oblasti práva, policie, intelektuálů ostatních společenských odvětví však nasvědčuje , jako by se nechtěli babrat ve „zvratcích“, kterými Pavel Novotný s nebývalou radost, vnitřním uspokojením „obšťastňuje“ své politické oponenty a také veřejnost a jakoby se báli, že budou mezi těmi, kteří budou tímto individuem rovněž napadáni. Navzdory tomu, že na starostu Novotného je podáno několik desítek trestních oznámení, převládá názor a obavy, že ze strany zainteresovaných orgánů nebude zájem osobnost pan Novotného řešit, exemplárně postihovat, pokud vůbec k nějakým postihům dojde. Starosta Novotný (stejně jako ostatní starostové) nepožívá žádnou imunitu, ani jiné podobné výhody, přesto je (v souvislosti s jeho podporou profašistických vlasovců a jim věnované památní desky) současnými bezpečnostními a justičními orgány ČR nepochopitelně preferován přidělením policejní ochrany (včetně Koláře a Hřiba). Je totiž paradoxní, když pachatel vědomě spáchá trestný čin nebo jiný nezákonný akt, aby mu v následných obavách o svou osobu stát přidělil policejní ochranu. Starosta Novotný tohoto privilegia navíc zneužívá k dalším sprostým útokům na své oponenty, v neposlední řadě také vůči ženě, poslankyni, členky koaličního hnutí ANO. Ubohost, která celkově koresponduje s jeho egoismem a cholerickou žumpoidní morálkou. Najde se konečně někdo, kdo najde odvahu a s tímto společenským póvlem, lidskou hnidou nevychovaným individuem učiní něco, co mu obrazně řečeno zlomí vaz, definitivně vezme vítr z plachet, srazí jeho ego a utne jeho neotřesitelně namyšlené sebevědomí? Nebo, donutí jej někdo akceptovat společenskou morálku, slušnost, ohleduplnost, respekt a úctu ke svému okolí? Nebo je to už jen otázka času, až půjde ODS do kopřiv a spolu se starostou Novotným skončí na smetišti (skládce politického odpadu) odeesáckých a Řeporyjských dějin? Ostatně, vůbec nejlepší by bylo, kdyby oba tyto subjekty skončili co nejdříve!

Jiří B a ť a , 10. května 2020

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Daniel Petr

Daniel Petr

11.05.2020 22:21

Ještě jednou dobrý večer,prosím všechny kdo se dívají na počínání a chování Novotného s otevřenou pusou aby si uvědomili že tento člověk opravdu do dnešních dnů užívá kokain,čímž se pak není schopen ovládat, i když není zrovna zfetovaný.Lituji jeho rodinu občany žijící v Řeporyjích.Mrzí mne že takovýto parazit,dokáže způsobit i mezinárodní ostudu nám všem.D.P.


 
Daniel Petr

Daniel Petr

11.05.2020 21:52

Dobrý den všem, jsem ročník 77 a Řeporyje pamatuji jako přílepek Prahy o pár ulic..Kdo v Řeporyjích nyní převažuje jsou občané nastěhuvší se do satelitních přílepků na původních polích.Je jich mnohonásobní většina něž původních obyvatel.Jedná se o mladší rodiny.Oni zřejmně neznají minulost p.Novotného,který do nedávna užíval kokain a očividně v tomto nadále pokračuje.Chová se efektivně,nevypočítateně a mimo rámec jakéhokoliv slušného vystupování.Vykašlal bych se o něm cokoliv psát ale bolí mne jeho vidět a slyšet se projevovat v obci,kde se narodila má matka,na hřbitově je pochován její bratr a její matka,kteří by se současným vedením obce jistě nesouhlasili.Dle mého názoru je starosta Novotný vyfetovaný primitivní šmejd.D.P.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

11.05.2020 20:47

Mám pocit, že p. Novotný je nemocný nebo nafetovaný...


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.