• Středa, 05. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kristián

Kdo je skutečně odpovědný za ostudu Koněv a pomník SS v Řeporyjích?
Počet návštěv: 3874

Kdo je skutečně odpovědný za ostudu Koněv a pomník SS v Řeporyjích?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Někdo si možná řekne: po bitvě je každý generálem. Ale pokud se na celou věc podíváme z jiného úhlu, vynoří se nám souvislosti, které pro jejich samozřejmost většina lidí nevnímá. Shrňme si nejprve stručně průběh obou kauz.

Na počátku byl záměr odstranit sochu Koněva, protože několika rusofobům to připadlo jako dobrý nápad. Potom se rozjela kampaň, na jejímž konci bylo hlasování zastupitelstva Prahy 6, které odstranění sochy schválilo. Po protestech veřejnosti se nechala věc „uležet“ a pak, ve „vhodném okamžiku“, byl odvoz realizován.

Podobný postup proběhl i v případě „řeporyjského památníku“. Nebudu zde rozebírat jednotlivé průvodní jevy a akce, z médií jsou dostatečně známy.

A teď k té odpovědnosti.

Jakmile vešel ve známost záměr sochu odstranit, mělo neprodleně reagovat ministerstvo zahraničí a upozornit starostu Koláře a vedení radnice na znění smlouvy mezi RF a ČR o ochraně pomníků a památníků. V okamžiku, kdy zastupitelstvo Prahy 6 odhlasovalo odstranění sochy, mělo zasáhnout mnisterstvo vnitra, toto usnesení zastupitelstva zrušit a upozornit vedení Prahy 6 na nezákonnost takového jednání.V krajním případě, pokud by došlo k opakovanému hlasování, zastupitelstvo rozpustit a vypsat nové volby.

Podobný postup mělo MV uplatnit i v případě Řeporyjí, neboť stavět pomníky příslušníkům SS je neomluvitelné a nelze je podložit žádnými argumenty.

(Poznámka: O vlasovcích jako válečných zločincích se výslovně zminuje i Postupimská dohoda a obyvatelé Zákřova a dalších vesnic zlikvidovaných s pomocí vlasovců vědí, o čem mluvím.)

V řadách vlasovců i na konci války působilo mnoho příslušníků tzv Kaminského brigády (více zde: https://www.vojsko.net/armady/11-armady-sveta/1310-rona-ruska-osvobozenecka-lidova-armada), o jejichž krutostech ve Varšavském povstání a všude, kde působili, existuje dostatek důkazů.


Sečteno a podtrženo – konečnou a vrcholnou odpovědnost za vznik kauzy Koněv a řeporyjské šarády nesou ministerstvo vnitra s mnisterstvem zahraničí, spolu s nimi premiér Babiš, který své podřízené ani náznakem „nenakopl“, a svůj podíl má také státní zastupitelství a policie, které mají za povinnost zahájit vyšetřování, pokud se dozví o nezákonném jednání.

Obě kauzy jsou dalším důkazem toho, že Andrej Babiš (ani jeho ministři) politice nerozumí (té zahraniční obzvlášť) a jsou jen ostudou České republiky na světové scéně. Když k tomu přidáme kauzu Skripal, žvásty o okupaci Krymu a podporu banderovského režimu na Ukrajině, dostáváme nelichotivý obraz českých politiků, kteří jsou bůhví proč stále u moci a někteří dokonce, navzdory chaotickému postupu v případě kronavirové krize, na výsluní popularity.

Řečeno parafrází na slova klasika –  to prostě nevymyslíš (co Češi dokážou) ...


P.S. Co bude dál?

„Skutečnou chybou je chybu nenapravit.“ (Konfucius)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.05.2020 08:09

PS: Járáda Cimrman se píše česky. Jsem němčinář a takhle to dopadá. ...JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.05.2020 08:05

"Teď tady byl, je to chvilka, co odešel". ....Parafrázuji Zimmermanovu smůlu, když všechny jeho vynálezy sloužící celému lidstvu vždy o chvilinku předeběhl vynálezce, jemuž byly později přiklepnuty. Totéž probíhalo na území naší vlasti při jejím osvobození. Maršál Koněv chtěl dobýt Ostravu. Přiběhl zpocený revolucionář a křičel na něho "Teď jsme právě dostříleli, je to pár minut, už vás tu nepotřebujeme!" Nešťastní vojáci Rudé armády začali ze zoufalství pít až to mnohdy končilo jejich smrtí. Maršál dorazil s vojsky k Brnu a opět to samé hlášení hrdiného příslušníka odboje. AA tak zase nudící se vojáci pili, a už víme, jak to dopadlo. (Pan Hřib to ví s jistotou). Koněv se blíží od dobytého Berlína k Praze a zase slyší to samé hlášení. "Teď jsme dostříleli, už vás nepotřebujeme, to víte, vlasovci vám to vítězství vyfoukli přímo před nosem." Zoufalí vojáci si tedy brali šeříky jako cenu útěchy, aby si z toho nic nedělali. A přitom se mnozí uchlastali k smrti. ....Tak si myslím, že s tímto bych jako neocon uspěl i u Koudelky. Tan by mi jistě řekl: "Ty kluku jeden zlatá, hned tu tvoji verzi osvobození otiskneme školákům do učebnic, ať také ví pravdu. V CIA z toho budou "nadšený"! ......Mějte se hezky. ....PS: Jenom ta Plzeň, co se osvobodila sama, byla nakonec osvobozena Američany. ...JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

15.05.2020 21:57

Primátor Hřib je ze Slavičína na východní Moravě. Jeho rodiče i prarodiče mu určitě nevyprávěli, kdo Slavičín osvobodil, kdo jim zachránil životy. Asi zapomněli na to mu sdělit, že na rozhraní měsíců dubna a května 1945 toužebně vyhlíželi Vlasovce, tou dobou bojující bok po boku s esesáky. Že by jim pohled na uniformy z Wehrmachtu učaroval, je nepravděpodobné. Něco se v té rodině muselo stát. Zřejmě spadl jako kojenec při mytí na hlavičku a od té doby je padlý na hlavu. Nebo se snad mýlím...? Že by Slavičín osvobodili "vlasovci"? O tom by primátor Hřib měl něco vědět. Alespoň něco. Vojáci Rudé armády na našem území umírali nikoliv v boji, ale tím že se uchlasali k smrti. Takto to prohlásil u JUDr. Soukupa v tv. Barrandov. Takováto "informace" vypuštěná z jeho pusinky je daleko nebezpečnější, než bláboly řeporyjského psychopata Novotného. .....Mějte se hezky.


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.