• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Babiš dostal dopis od Ligy mládeže Pskovské oblasti
Počet návštěv: 1079

Babiš dostal dopis od Ligy mládeže Pskovské oblasti

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Předseda rady Ligy mládeže Pskovské oblasti Konstantin Bělov poslal 16. 4. 2020 starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi dopis. V něm ho vyzval ke spolupráci a vyjádřil zájem o pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva.

Navrhl, aby sochu starosta předal do péče ruské občanské organizace s tím, že tato uhradí veškeré náklady na její dopravu a jiné služby. Bělov Kolářovi návrh zaslal opakovaně, a to 23. dubna a prostřednictvím českého velvyslance v Rusku ještě 29. dubna. Ani na jeden dopis starosta Prahy 6 nereagoval.

14. května 2020 proto předseda Ligy oslovil předsedu vlády Andreje Babiše. Ptá se jej, zda se nemohou zhoršit vztahy mezi Ruskou federací a Českou republikou např. v oblasti obchodní, kulturní či turistice poté, co místní starosta populisticky odstranil Koněvův pomník.

Dále chce Konstantin Bělov vědět, jaký osud čeká demontovaný památník věnovaný Ivanu Koněvovi. Oficiální česká strana odmítá předat památník Rusku s odůvodněním, že se jedná o vlastnictví obce. A i když ministerstvo zahraničí dalo koncem dubna najevo ochotu k jednání o předání pomníku Rusku, panují nejasnosti o konkrétních krocích, jež budou následovat po tomto vyhlášení.

Bělov v dopise premiérovi konstatuje, že starosta Kolář se vyhýbá dialogu a že o tomto jeho podivném chování referovala i česká média. V závěru zdůrazňuje, že pokud české úřady nemohou předat památník do Ruska oficiální cestou, lze problém vyřešit jednáním mezi ruskou občanskou organizací a obcí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

19.05.2020 23:03

Jsem zvědav, jak se našejustice popasuje s trestním oznámením na Koláře a jeho zastupitelstvo, které kdosi podal. Tvrdit, že socha je jeho a může si s ní dělat co uzná za vhodné je silně nadnesená. Pohledem do katastru nemovitostí zjistíte, že pozemek je ve vlastnictví Hlavního města Prahy a městská část Praha 6 ho má pouze ve správě, otázka vlastnictví sochy bude zajímavá. K tomu bych si dovolil přičinit poznámku: Myslíte si. že starosta Prahy 3 má právo nechat odstranit sochu Jana Žizky na Vítkově, protože to byl prokazatelný loupeživý rytíř? Anebo starosta Prahy 1 odstranit sousoší Jana Husa na Staroměstském náměstí, protože to byl z hlediska katolické církve kacíř? Taky by mohl odtranit sousoší Sv. Václava z Václavského náměstí, posílal přece do Německa 500 hřiven stříbra a 120 volů. Hřivny jim sice posíláme stále, ale volové v parlamentu nám bohužel zůstávají.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.05.2020 19:51

Kolář se dostal do slepé uličky a neví,jak se dostat ven.Proto se s ním nedá vůbec nic vyjednávat.A já ho nelituji,i když považuji vyhrožování za nemorální aktivitu.Otázkou je,zda si to nenapsal sám.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...