• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Babiš dostal dopis od Ligy mládeže Pskovské oblasti
Počet návštěv: 534

Babiš dostal dopis od Ligy mládeže Pskovské oblasti

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Předseda rady Ligy mládeže Pskovské oblasti Konstantin Bělov poslal 16. 4. 2020 starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi dopis. V něm ho vyzval ke spolupráci a vyjádřil zájem o pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva.

Navrhl, aby sochu starosta předal do péče ruské občanské organizace s tím, že tato uhradí veškeré náklady na její dopravu a jiné služby. Bělov Kolářovi návrh zaslal opakovaně, a to 23. dubna a prostřednictvím českého velvyslance v Rusku ještě 29. dubna. Ani na jeden dopis starosta Prahy 6 nereagoval.

14. května 2020 proto předseda Ligy oslovil předsedu vlády Andreje Babiše. Ptá se jej, zda se nemohou zhoršit vztahy mezi Ruskou federací a Českou republikou např. v oblasti obchodní, kulturní či turistice poté, co místní starosta populisticky odstranil Koněvův pomník.

Dále chce Konstantin Bělov vědět, jaký osud čeká demontovaný památník věnovaný Ivanu Koněvovi. Oficiální česká strana odmítá předat památník Rusku s odůvodněním, že se jedná o vlastnictví obce. A i když ministerstvo zahraničí dalo koncem dubna najevo ochotu k jednání o předání pomníku Rusku, panují nejasnosti o konkrétních krocích, jež budou následovat po tomto vyhlášení.

Bělov v dopise premiérovi konstatuje, že starosta Kolář se vyhýbá dialogu a že o tomto jeho podivném chování referovala i česká média. V závěru zdůrazňuje, že pokud české úřady nemohou předat památník do Ruska oficiální cestou, lze problém vyřešit jednáním mezi ruskou občanskou organizací a obcí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

19.05.2020 23:03

Jsem zvědav, jak se našejustice popasuje s trestním oznámením na Koláře a jeho zastupitelstvo, které kdosi podal. Tvrdit, že socha je jeho a může si s ní dělat co uzná za vhodné je silně nadnesená. Pohledem do katastru nemovitostí zjistíte, že pozemek je ve vlastnictví Hlavního města Prahy a městská část Praha 6 ho má pouze ve správě, otázka vlastnictví sochy bude zajímavá. K tomu bych si dovolil přičinit poznámku: Myslíte si. že starosta Prahy 3 má právo nechat odstranit sochu Jana Žizky na Vítkově, protože to byl prokazatelný loupeživý rytíř? Anebo starosta Prahy 1 odstranit sousoší Jana Husa na Staroměstském náměstí, protože to byl z hlediska katolické církve kacíř? Taky by mohl odtranit sousoší Sv. Václava z Václavského náměstí, posílal přece do Německa 500 hřiven stříbra a 120 volů. Hřivny jim sice posíláme stále, ale volové v parlamentu nám bohužel zůstávají.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.05.2020 19:51

Kolář se dostal do slepé uličky a neví,jak se dostat ven.Proto se s ním nedá vůbec nic vyjednávat.A já ho nelituji,i když považuji vyhrožování za nemorální aktivitu.Otázkou je,zda si to nenapsal sám.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...