• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Práskání v Česku
Počet návštěv: 1285

Práskání v Česku

Ladislav Petráš Článek od Ladislav Petráš

„Práskat se nesmí, ale říct se to musí, velebnosti," řekla stará Keliška v jednom z filmů Z. Trošky. A jak je z naší politické praxe zřejmé, tohoto rčení se drží i někteří naši politici.

I když pochybuji, že by to od nich byl nějaký komediální výstup, k pobavení filmových diváků. Považuji to spíše za jejich negativní charakterovou vlastnost, což zrovna nesvědčí o tom, že bych si těchto lidí měl vážit.

O co jde konkrétně. Již v roce 2018, 12.září, jsme se dozvěděli, že Pirátská strana zaslala do Bruselu čtyři smlouvy, o nichž se domnívají, že jsou v rozporu s finančními pravidly EU. „Snažíme se předejít riziku pozastavení čerpání dotačních programů a vracení dotací. Právě z těchto důvodů jsme dodali europoslanci panu Bartu Staesovi klíčové materiály dokládající možné porušování finančního nařízení EU," O tom, že by se Piráti pokusili nejprve řešit tento problém doma, ani zmínka. Prostě - hned  "za tepla" napráskat do Bruselu.

Později, v roce 2019, zase někteří poslanci Parlamentu ČR nebyli spokojeni s úrovní svobody slova na Facebooku a Googlu. Proto se dopisem obrátili na americké zákonodárce v Kongresu USA a žádali je, aby se těmto problémem zabývali a prosadili v nich větší regulaci. Vždyť my máme s touto činností dlouhodobě dobré zkušenosti. Například naše ministerstvo vnitra se může chlubit Jakubem Jandou, jako jedním z největších expertů na svobodu slova. Ten přesně ví, jak ochránit naše občany před škodlivostí vlastního úsudku. Takoví experti by, podle našich poslanců, měli být i ve výše uvedených médiích. Proto neváhali a dali dohromady Pražskou výzvu a tu americkým kongresmanům poslali a vyzvali je k větší informační odpovědnosti. Dokonce o svém počinu informovali na tiskové konferenci. Té se účastnilo několik poslanců z různých politických stran. Byli jimi poslanci Helena Langšádlová (TOP09), Jan Lipavský (Piráti), Jaroslav Bžoch (ANO), Pavel Žáček (ODS), Ondřej Veselý (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Jan Farský (STAN).

Podobných případů bylo ještě několik. Ten poslední je starý několik dnů. Jedná se o dopis podepsaný Markétou Pekarovou Adamovou, předsedkyní TOP-09. Dopis byl adresován generálnímu tajemníkovi NATO Stoltenbergovi, jako reakce na jeho vyjádření k našim vnitropolitickým událostem. Dopis začíná takto:

„Vážený pane generální tajemníku,

dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za slova podpory v časech, které více než kdy jindy zkouší pevnost charakterů v naší zemi, jež se před třiceti lety zbavila okovů bezpodmínečné poslušnosti k Sovětskému svazu. Považuji za naprosto nepřijatelné, abychom se hlasitě neozvali ve chvíli, kdy je v naší zemi ze strany Ruské federace oficiálně vyhrožováno demokraticky zvoleným politikům pouze za to, že mají jiný politický názor. Bezprecedentní mlčení čelních představitelů českého státu v této otázce je pak cynickým obrázkem servility k autoritářskému režimu v Kremlu. O to více si vážím Vašeho postoje, který jste v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřil veřejně a který mnozí občané přivítali."

V červenci 1968, napsalo několik zaměstnanců automobilových závodů Praga dopis generálnímu tajemníkovi ÚV KSSS L. I. Brežněvovi. Tento dopis je znám pod názvem: "Dopis 99 pragováků". Později byl vydáván za jeden z impulzů pro srpnový zásah pěti členských států Varšavské smlouvy. Je to snad ironie osudu, že 99 pragováků psalo zvací dopis generálnímu tajemníkovi a předsedkyně TOP-09 taktéž? Pravda, jednou to byl generální tajemník ÚV KSSS a podruhé to je generální tajemník NATO. Jen doufám, že výsledek nebude stejný jako tehdy.

Vyslankyně USA: Když ne Německo, tak jaderné zbraně dostane Polsko

I když nikdy neříkej nikdy. USA projevují snahu přesunout část svého jaderného potenciálu ze SRN do Polska (viz prohlášení americké velvyslankyně ve SRN G. Mosbacherové).To plně koresponduje s prohlášením A.Vondry na sněmu ODS v letošním roce, že by bylo vhodné u nás vybudovat také nějakou tu americkou základnu, třeba v Mošnově. A co takhle k té mošnovské základně přihodit ještě ten radar v Brdech, když to minule nevyšlo?

Na závěr si dovolím ještě jeden citát staré Kelišky: „To je hnus, velebnosti!!!"

Ladislav Petráš
V letech 1966 – 1969 studoval na Vojenské škole Jana Žižky z Trocnova (VŠJŽ) v Bratislavě, poté na Vysoké vojenské škole pozemního vojska (VVŠ PV) ve Vyškově. Ve své kariéře dále absolvoval Vojenskou akademii A. Zápotockého (VAAZ) v Brně, Vojenskou akademii generálního štábu Ozbrojených sil SSSR (VA GŠ) v Moskvě a Kurz vyšších funkcionářů v oblasti řízení prostředků obrany (USA). V rámci služby vykonával velitelské a štábní funkce (od velitele roty až po velitele motostřelecké a mechanizované divize) u bojových útvarů ČLA a AČR. V posledních letech své vojenské kariéry zastával funkci vedoucího katedry taktiky, velení a štábní služby na Vojenské akademii v Brně. Svoji vojenskou kariéru ukončil v roce 2004. Poté pracoval pro soukromou firmu, kde se zabýval bezpečnostní problematikou. V roce 2007 odešel do důchodu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

23.05.2020 16:14

Tak hluboko cesky narod dosud nepoklesl. Komunisti jsou vice perverzni, ale rusofobove jsou podlejsi.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.05.2020 19:29

Někteří politici jsou prostě toho názoru,že se všechno musí hlásit vedení.Pokud je mi známo,naprosto stejným způsobem jednali komouši a zdejší údajný "demoblok" od nich tuto praxi velice rád přejal.Jen bych k tomu chtěl podotknout,že onen zvací dopis v roce 1968 napsali Bilak,Kolder,Jakeš a další soudruzi,kterým hrozilo,že přijdou o svoje postavení v politice.A posranci TOP09,ODS,STAN,pirátů,socanů,lidovců a některých z ANO asi podobný strach dostali.I když se spíše jedná o to,aby se dostatečně zviditelnili.Podlézavost a rektální anál jsou charakteristickým znakem podobných individuí,která jsou malou částí veřejnosti stále volena.A jejich dosavadní "práce" je k dalšímu zvolení neopravňuje,neboť kromě siláckých řečí nic jiného nepředvedli.Jen Fiala chce být premiérem a stejný post chce zastávat pirát Bartoš.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy