• Pondělí, 13. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Markéta

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace
Počet návštěv: 486

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Stačilo mi totiž základní logické uvažování pro právníka, a to mi jasně říká, že bych jednoznačně podpořil kritický protinávrh Sebastiana Kurze k návrhu Macrona a Merkelové, jenž eliminuje to základní, tj. destruktivní důsledky pro následující generace lidí žijící v Evropské unii.

Zadlužit tento pseudopolitický útvar na třicet let dopředu s rizikem, že už například za rok znovu a v horší podobě vypukne pandemie č. II, je něčím, pro co nikdo z nás nezná slova. To je šílenství.  A co když vypukne za dva roky 3. světová válka a Západ a jeho NATO se na to jistě chystá. Evropští politici jsou s výjimkou Kurze a částečně i našeho Babiše jako malé děti.

Ujasněme si: Byla a je tady pandemie koronaviru. Od prvních informací, které odezněly z Wu-chanu to každý věděl.

Naprosto každý se mohl a hlavně měl připravit.

Celá západní Evropa, zejména Itálie a Španělsko frajeřila, všechno bylo cool. Jen žádné restrikce.

Přitom řešení fakt jednoduché. Okamžitě všeho nechat, tvrdé omezení sociálního kontaktu, jak to jen je možné a roušky. Rozhodující byl čas.

Slováci, Češi, Maďaři to lehce zvládli. Svobodomyslný  Západ na to kašlal.

V pořádku: Když kašlal, tak kašlal. Ale odmítněme za jejich nezodpovědnost nést odpovědnost. Pohrdají námi, ani snad nevědí, že existujeme, stále nás za něco chtějí trestat, odstraňovat naše předsedy vlád, krátit dotace.

Nejhorší je, že za půl roku druhá vlna pandemie zřejmě přijde a západní Evropa a (což sem částečně nepatří) i USA znovu prokáží svou neschopnost a  nezodpovědnost. To jako znovu budeme platit? Ještě více než nyní?

Otevřeně řečeno, jestli bude schválen plán Evropské komise i já bych v případném referendu o vystoupení z EU musel pro tento návrh hlasovat, jakože dosud bych to nebral.

Sebastian Kurz chce prosadit model platící na pouhé dva roky a chce zároveň prosadit, aby nešlo o dotace, ale jen o půjčky.

To je rozumný kompromis.

Byl jsem předsedou Československé strany socialistické, která byla doslova fakticky, politicky i právně nástupkyní Československé strany národně socialistické, která bojovala proti Rakousku –Uhersku.

Doba se ovšem mění. Staří koryfejové i koryfejky evropské politiky odejdou, pronikavá mysl stále mladého Sebastiána Kurze zde může být budoucí desetiletí až my tu nebudeme.

Evropa potřebuje racionální změnu.

A když to nepůjde v Evropě jako celku, začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace. Sebastián Kurz je tzv. lidovec. Ovšem není lidovec jako lidovec. Naši lidovci se svými nenávistmi doufejme skončí. Jsou doslova odporní. Sebastián Kurz se svým strategickým myšlením, propojení Evropy, Ruska, ale i trvalého kontaktu s Čínou  má na to být hlavou tohoto novodobého a moderního Rakousko – Uherska.

Tak se do toho pusťme.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.05.2020 19:24

Žádnou federaci či konfederaci raději nepřipouštějme.Každý spolek,jehož jsme byli členem,byl pouze proklamovaný subjekt a náš stát na toto členství jen doplácel.Ať to bylo R-U,RVHP či dnes EU,pokaždé na to náš národ jen doplácel.Jsem pro samostatnost a udržování přátelských vztahů se všemi.Což ovšem znamená,nepodporovat jednoho proti druhému.To se skutečně nevyplácí.Každý podle svých ekonomických zájmů a možností spolu s ekonomickou spoluprací.Hlavně se vyvarovat politických spolků!


 
Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

V poslední době sílí v řadě unijních zemí kritika Evropské unie převážně proto, jak přistoupila k řešení koronavirové pandemie, když tento problém z počátku vůbec neřešila, ba naopak kritizovala některé země za uzavření svých hranic.

 

 Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Poslední dny vzbuzují velké emoce zprávy o francouzském řidiči autobusu Philippe Monguillota, kterého k smrti ubili jacísi čtyři týpci. O původu, barvě kůže, jménech a tak dále dotyčných srabů se média úmyslně nezmiňují, natož aby zveřejnila fotku. Díky tomu naprostá většina normálně uvažujících má jasno, co asi tak byli ti hajzlíci zač. Pochopitelně se nemýlíme.

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....