• Pondělí, 13. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Markéta

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.
Počet návštěv: 3094

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Už před mnoha léty jsem varoval, že nedopadneme dobře, ale nikdo neposlouchal a byl jsem nazýván proruským trollem, agentem Kremlu atp. Nu což-když si to někteří myslí, tak to asi bude pravda. Já se nikterak netajím s tím, že jsem prorusky orientován, ale to nijak nesouvisí s tím, že česká agrární politika je pitomá. Uvědomte si to prosím, až mi zas budete nadávat. Ono totiž mít na cosi jiný názor, něž má pravice ještě neznamená, že bych musel přebírat informace z Ruska. Každý-alespoň trochu inteligentní člověk chápe, že nelze ani náhodou srovnávat Česko s Ruskem. Na to prostě nemáme a je nám houby platná i ta Amerika, které lezou naši politici do zadku.

  Proč jsme se nechali připravit o naši potravinovou soběstačnost a kdo za to nese odpovědnost? Nechali připravit-to se řekne snadno, ale běžný občan do této problematiky nevidí a mnohdy ani nechce, protože má dost starostí sám se sebou, natož se starat o nějakou agrární politiku. To skutečně přísluší jiným. Obviňování Babiše a Agrofertu je však úplně nesmyslné a vylhané. Naše agrární politika započala svůj rozkladný proces po roce 1990 a tenkrát nebyl žádný Agrofert a Babiš o něm jenom snil. Veškeré polistopadové vlády na tomto mají lví podíl. Velké škody našemu zemědělství způsobila privatizace a restituce a spadají do tohoto i restituce církevní. Naše republika od roku 90 přišla o 180 000 tisíc hektarů orné půdy a to není zrovna málo a je to důkazem našeho nehospodaření. Přicházet o ornou půdu dovolí jen blbec anebo ministr zemědělství, který tomu rozumí jako koze-od prdele k noze!

  Většina toho, co nový režim zdědil pro socialismu bylo rozkradeno, rozprodáno, restituováno, či privatizováno! Vše co dělníci v roztrhaných montérkách po desetiletí budovali, tak to dokázali polistopadoví kravaťáci za několik let úplně zničit. Tam je prosím začátek! Velmi dobře si pamatuji dobu, kdy v oněch divokých privatizačních letech družstva bojovala o holé přežití. Stát se na ně s odpuštěním vysral. Postupovalo se dle teze Václava Klause st., že neviditelná ruka trhu vše srovná! Inu srovnala, jak vidíte. Klíčová rozhodnutí z té doby nás dnes dobíhají. Víte-on se těm tehdejším vládám z jejich konstrukcí vytratil člověk. Vše se začalo přepočítávat jen na peníze a kšeftovalo se i s naší budoucností. Nikoho tenkrát nezajímalo, co bude za 10-20 let. Každý chtěl urvat co nejvíce právě teď.

  Vám se to vy šmejdi z opozice jenom hodí do krámu, že Babiš má velký podnik, jenž se zabývá zemědělstvím. Můžete díky tomu svou vinu házet na někoho jiného a o své vině mlčet. Chápu-Babiš a Agrofert je vděčné téma. Lidi na něj slyší a vy si na něm honíte politické body. Já vám tady na tomto místě a veřejně říkám-LŽETE!! Vše začalo u toho zpropadeného Havla a od té doby jdeme coby republika do kopru. Ze svébytné země jste udělali závislý protektorát. Všichni, jenž nosí visačku ODS, ČSSD, KDU-ČSL patří nakopat do prdele a hnát k odpovědnosti, protože jste to byli právě vy, kdož naši zemi dostal do těchto sraček a vazalství. Mladí lidé to nevědí, ale já ano. Hezky jsem si to prožil.

  Do komunistů se také stále navážíte (nemluvím o KSČM). Jenže nebýt jich a dělníků, tak jste po sametovém podvodu neměli ani co rozkrádat. Komunisti dobře věděli, že vyvážená a plánovitá agrární politika je základem soběstačnosti, ale také vyšší míry svobody národa. Proto bylo tehdy na zemědělskou výrobu směrováno mnoho dotací. Není však pravdou, že za komunistů byly dotované potraviny. Dotovala se zemědělská prvovýroba a výrobní prostředky k ní využívané, což je rozdíl. Také bylo zvykem za komunistů se k půdě chovat jinak, než je tomu zvykem dnes. Dnes je obvyklé, že se někteří chovají k půdě jako prasata!

  Babiš je věčně tepán kvůli řepce. On tu řepku pěstuje jen Babiš?? To víte, že ne. Každý druhý jede řepku a já vám řeknu proč. Jenom vůl by udělal brambory, když na řepce vydělá 10 krát tolik. Co na tom, že jsou pak v obchodech brambory drahé! Ona to neviditelná ruka trhu vše srovná jak tvrdí Václav Klaus st. Žádná ruka to nesrovná pane Klausi. To musí srovnat peněženka spotřebitele-víme?? Navíc i někteří prodejci jsou zloději. Stát bohužel nemá právo soukromému zemědělci nařizovat, co má pěstovat, či kolik kusů dobytka má mít. Existují sice jakési tabulky, jak mají být na dané výměře procenticky plodiny zastoupeny, ale kdo to kontroluje? Nikdo. Stát nemá kontrolu a tak v reálu zemědělství neřídí. Na to, aby stát mohl zemědělství efektivně řídit, tak by musela být radikálním způsobem změněna legislativa, ale první na co by tvrdě narazila, by byl zákon o svobodě podnikání. Velmi efektivní by bylo znárodnění zemědělské půdy, ale to by byl takový řev, že si to ani neumím představit a to i přesto, že by se jednalo o základní krok vedoucí k obnově potravinové soběstačnosti. K tomuto kroku by samozřejmě muselo patřit obnovení funkce krajské a okresní zemědělské správy, která by opět plnila funkci dozorového a kontrolního orgánu. Bez kontroly totiž není efektivní správy. Řešení situace tedy jsou-jen to chce vůli. Jen těch 180 000 tisíc hektarů zničené zemědělské půdy nám již nikdo nevrátí.

  Bohužel politicky se v těchto záležitostech s Ruskem nemůžeme rovnat. Tam je jiná vůle a jiná mentalita. Na RF byly za Krym uvaleny sankce, ale ta i přes počáteční potíže dokázala ještě posílit. My bychom to nezvládli, neb jsme závislí jak potravinově tak ekonomicky, což u Ruska neplatí. Oni byli natolik prozíraví, že si západem nenechali svou ekonomiku zničit. Bohužel my jsme měli Havla, ale Rusko má Putina a ten Rusko prodávat nebude.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

30.05.2020 10:28

Tento článek by měli povinně přečíst hlavně posluchači našich genderově zaměřených filozofický fakult


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.05.2020 19:17

O ztrátě potravinové soběstačnosti už byl řečeno mnoho.Nejvíce se na devastaci zemědělství podílel ministr Lux z KDU-ČSL.Jako ministr zemědělství sice měl vystudovanou vysokou zemědělskou školu,ale nic se tam nenaučil.Jako agronom byl k ničemu.Jeho bůh ho za to potrestal.Za peníze daňových poplatníků odjel umřít do USA a stejní pak platili jeho přivezení zpět.Dnes už žádná potravinová soběstačnost v tomto státě není možná.Likvidace orné půdy pro výstavbu skladů a hal pro zahraniční společnosti změnu v zemědělství víceméně vyloučila.Není kde pěstovat obilí a snaha polistopadových vlád končila slovy:nevadí,dovezeme.Jinak byl Klaus napaden zbytečně.On nekradl,on se učil být bohatý,jako jeho pomocníci Ježek,Češka,Nádvorník či Dlouhý.A prodat strategickou surovinu do cizích rukou snad nenapadlo nikoho v historii,kromě Klause,vystudovaného ekonoma.Soběstačnost zmizela a už se nevrátí!


 
Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

V poslední době sílí v řadě unijních zemí kritika Evropské unie převážně proto, jak přistoupila k řešení koronavirové pandemie, když tento problém z počátku vůbec neřešila, ba naopak kritizovala některé země za uzavření svých hranic.

 

 Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Poslední dny vzbuzují velké emoce zprávy o francouzském řidiči autobusu Philippe Monguillota, kterého k smrti ubili jacísi čtyři týpci. O původu, barvě kůže, jménech a tak dále dotyčných srabů se média úmyslně nezmiňují, natož aby zveřejnila fotku. Díky tomu naprostá většina normálně uvažujících má jasno, co asi tak byli ti hajzlíci zač. Pochopitelně se nemýlíme.

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....