• Pondělí, 13. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Markéta

Pandemie: Pro někoho „trest smrti“?
Počet návštěv: 712

Pandemie: Pro někoho „trest smrti“?

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Institut Aleny Vitáskové, z.s. (IAV) zaslal dne 6. 4. 2020 otevřený dopis prezidentu republiky Miloši Zemanovi, který je zveřejněn v plném znění na našem webu

Jen pro připomenutí. V nouzovém stavu, který byl vyhlášen v souvislosti s pandemií, žádala skupina advokátů prezidenta republiky o částečnou amnestii, která měla zabránit šíření této nemoci v přeplněných věznicích. Media následně informovala, že prezident amnestii nepřipravuje a vyhlašovat nebude.

V důsledku této informace IAV zaslal výše citovaný dopis s žádostí a prosbou, aby pan prezident zvážil udělení většího počtu milostí, kdy se hodnotí případy jednotlivě, včetně zdravotního stavu a závažnosti prohřešku vězně. Rovněž jsme připomněli, že jsou ve výkonu trestu nejen vinní, ale i nevinní, zdraví i nemocní občané, kteří k „trestu smrti“ odsouzeni nebyli. Část občanské veřejnosti si řekne, „dobře jim tak, ať sedí“. Ta druhá část občanské veřejnosti si je vědoma toho, že se dá trestní stíhání také objednat, soudit na objednávku, jak nejednou připomněl nejen premiér Andrej Babiš.

Prezident republiky doposud na naši prosbu nereagoval. Proto požádal „IAV“ ve spolupráci se spolkem „Šance pro návrat“ (celé znění návrhu naleznete na www.institut-av.eu /aktuality/ ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, NSZ Pavla Zemana, VSZ Lenku Bradáčovou a VSZ Ivo Ištvána, generálního ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala o využití zákonných možností pro podmínečné propuštění vybraných vězňů tak, aby se situace ve věznicích právě v souvislosti s pandemií nestala pro mnohé vězně „trestem smrti“, ke kterému pochopitelně odsouzeni nebyli.

První odpověď jsme obdrželi od Generálního ředitelství vězeňské služby, kdy generální ředitel již dříve vyzval jednotlivé ředitelky a ředitelé věznic a vazebních věznic k intenzivnějšímu vyhledávání vhodných odsouzených k podání žádosti o podmínečné propuštění, ještě před lhůtou podání žádosti. (celé znění odpovědi viz www.institut-av.eu /aktuality/).

Náklady na jednoho vězně stojí společnost měsíčně desítky tisíc korun. V období probíhající krize považujeme urychlení procesu podmínečného propuštění za snížení nákladů v této oblasti a možnosti využití finančních prostředků například v posílení péče o seniory. O dalším vývoji informujeme průběžně na www.institut-av.eu /aktuality/ nebo www.manifestiav.cz /Alena Vitásková informuje/.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Signatářka a mluvčí Manifestu IAV – občanů poškozených státem

Hlučín 26. 5. 2020

 

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

01.06.2020 21:20

Je koronavirus výsledkem genetické manipulace, či je jeho původ způsobený přirozenou vývojovou mutací...? Toť otázka, na níž se neshodnou nejvýznamnější světoví virologové. S viry se setkáváme od svého narození. Nikdy v dějinách nepanoval takový alarm kvůli zmutovanému viru. Vybírá si své oběti na životech ponejvíce z řad chronicky nemocných, starých lidí. Ale takových nemocí je mnohem více. Každý jednou ukončí svou životní pouť. Lidové přísloví říká: "Mladý může, starý musí". Ale nechci relativizovat. Žádná státní zdravotnická organizace nikdy nezasedala v případě pracovníků z Ukrajiny. Přitom víme, že se tam zcela rozpadlo zdravotnictví. Lidé, kteří k nám přijíždějí za prací mohou být biologicko-bekteriologickou hrozbou pro naše občany, děti nevyjímaje. Nikdo po nich nechce vyšetření zdravotního stavu. Nikdo nevaroval před důsledky, jež mohou vyplynout z jejich zařazování mezi naše zaměstnance. S Ukrajinci "přišla" TBC, žloutenky všeho typu, černý kašel, spála, spalničky, hiv+, AIDS. Tyto nemoci jsou z velké míry smrtelné. To nám však naši zdravotníci v rámci korektnosti zatajili. Zdravotní rada státu se přece nebude obtěžovat tím, že oznámí národu skutečnost o rizicích spjatých s příchodem pracovníků ze země, v níž zdravotnictví de facto zkolabovalo. Kdepak, aby se to našim občanům oznámilo! To teprve COVID-19, který přišel z Číny (dnes zpochybněno), je tím pravým strašidlem mezi všemi dalšími zatajenými. A tak zde máme opět tu známou "politiku", že za všechno zlo a nemoci mohou jenom Číňané a Rusové. Všimli jsme si snad, že bychom byli stejně důrazně varováni před jinými zavlečenými nemocemi, které si vybírají daň na životě i u našich dětí...? Ale ano, nevšimli, protože naše zdravotní organizace před nimi nevarovala. My, jako oběti, reagujeme pouze na to, co je nám podstrčeno pod nos. (Jenom TBC, podle údajů mezinárodních zdravotních institucí je nakaženo ročně 10 milionů lidí, z toho 2 miliony na tuto zhoubnou nemoc umírají. Zavřely se snad kvůli tomu divadla a restaurace? Chodil snad někdo uvědoměle s rouškou a vyhýbal se společenským zařízením? A tak jsme svědky toho, že koronavirus, který vstoupil do našich životů jako jediný hodný pozornosti zdravotnických organizací, je přece jenom z Východu. To, co nás kosí v několikanásobném počtu přece nezveřejníme, ani radu, jako zdravotnický orgán, nebudeme obtěžovat. Nějakou tou zhoubnou tuberou a žloutenkou se přece nebudeme zabývat, když máme jasného viníka, a tím je Si Ťin-pching. Ale i Putin je ve hře. Nějaké nemoci, které nás kosily po staletí, s ohledem na Ukrajince a jiné mainstreamové miláčky, vynecháme. ....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.05.2020 19:50

V tomto případě s paní Vitáskovou nemohu souhlasit.Nevidím jediný důvod k propouštění vězňů.Ti tam jsou proto,že někde někomu způsobili újmu,ať už úmyslně či nešťastnou náhodou.A poškozená společnost je má chránit před pomyslnou hrozbou?Pokud by nic neprovedli,nebyli by ve vězení.Návrh paní Vitáskové a spolku Šance na návrat považuji za pohrdání oběťmi spáchaných trestných činů.A operovat náklady na vězně je nesmysl.Zrušte jim pohádkovou dovolenou bez posiloven,televize a dalších vymožeností,na které mnozí občané nemohou dosáhnout.A to jsou občané,kteří po celý život pracovali a mají se hůř,než darebáci ve vězení.A teď jsem zvědav,zda paní Vitásková zveřejní své argumenty,které dostatečně znevěrohodní ty moje.Předem upozorňuji,že argumenty typu humanizace neberu.Oni na nějakou humanizaci také ohled nebrali při páchání svých trestných činů.Předem děkuji paní Vitáskové za odpověď.


 
Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

V poslední době sílí v řadě unijních zemí kritika Evropské unie převážně proto, jak přistoupila k řešení koronavirové pandemie, když tento problém z počátku vůbec neřešila, ba naopak kritizovala některé země za uzavření svých hranic.

 

 Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Poslední dny vzbuzují velké emoce zprávy o francouzském řidiči autobusu Philippe Monguillota, kterého k smrti ubili jacísi čtyři týpci. O původu, barvě kůže, jménech a tak dále dotyčných srabů se média úmyslně nezmiňují, natož aby zveřejnila fotku. Díky tomu naprostá většina normálně uvažujících má jasno, co asi tak byli ti hajzlíci zač. Pochopitelně se nemýlíme.

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....