• Pondělí, 02. srpen 2021
  • Svátek má Rukojmí Gustav

Střípky a útržky (květen 2020)
Počet návštěv: 1785

Střípky a útržky (květen 2020)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Máj – lásky čas... Víte, čím se zahrnují milenky? Láskou a květinami. A čím manželky? Penězi. A tchýně? Buldozerem...

K 75. výročí osvobození Prahy a Československa Rudou armádou:

Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět.

(Ludvík Svoboda)


„Hitlerovi mám stejně ze všeho nejvíc za zlé, že pustil bolševické hordy až do srdce Evropy.“ (Nejmenovaný český poslanec debobloku)


Stará pani vstáva po správach od televízora a konštatuje:

„...až teraz konečne viem po rokoch, kto nás naozaj na konci 2. svetovej vojny oslobodil - boli to Američania! ....Ale musím uznať, že vedeli perfektne po rusky !!!“


Memento:

„My české matky, jsme viděly Lidice, Ležáky, Javoříčko. Dnes vidíme Koreu s tisíci Lidicemi, s tisíci Ležáky, s tisíci Javoříčky. Fašista je fašista – ať je to Němec, Angličan, Francouz nebo Američan! Odkud se rodí fašismus? Zrůdný imperialismus, lačná hrabivost po pytlech zlata, hladová nenasytnost po větších a větších ziscích z vykořisťovaného bohatství národů a z vykořisťované práce lidí, šílená touha po nadvládě nad celým zotročeným světem – to je vlastní zploditel fašismu, největší nepřítel všech matek a dětí, nejstrašnější nepřítel života, původce vraždění, ničení, zhouby a válek.“

(Marie Zapletalová z Javoříčka na podzim r.1952 na Mírovém shromáždění československých matek v Praze)


Když Hitlerův věrný služebník polní maršál Keitel předával podepsaný akt o německé kapitulaci sovětskému maršálu a vítězi Žukovovi, tak se pohrdavě podíval na francouzské a americké generály přítomné v místnosti a obrátil se s ironickou otázkou na Žukova: „Co oni zde dělají, oni také nad námi zvítězili?!“


Dilema sluníčkáře:

Když půjdu kolem pomníčku v Řeporyjích, mám těm Vlasovcům zasalutovat, jako statečným vojákům, kteří osvobodili Prahu, nebo zahajlovat, jako těm, co statečně bojovali proti rudým hordám dobývajícím Evropu z východu?


Zapomenutá vojenská přehlídka! Poznáte 4 spojenecké vojevůdce?

https://www.youtube.com/embed/Mnpn5znFEtc


O (nejen koronavirovém) zpravodajství:

„On lže. Má to snadné. Je novinář. Živí se lhaním...“ (Můj přítel Monk – parafráze výroku o hercích)


Jak se dělají statistiky na úmrtí kronavirem:

„Když dostanete infarkt a spadnete ze střechy domu na hlavní ulici, kde vás přejde auto a po něm ještě autobus, načež se vzápětí přižene lev a ukousne vám nohu, vy se z nějakého důvodu přesto dostanete do nemocnice živý, tam vám pár minut před smrtí udělají stěr, který bude pozitivní na Covid-19, tak budete považování za oběť koronaviru. Takhle se dnes vědecky pracuje. To je bizarní.“ (německý lékař Bodo Schiffmann)


Jak je to s úmrtností na koronavirus: (z amerického tisku)

Na Floridě zemřel muž na koronavirus poté, co ho sežral krokodýl...


Z policejního hlášení o průběhu koronavirové krize: „... a tam jsme objevili dvě tuny droždí ukrytého v kokainu.“


Motto doby postkoronavirové:

„Každý stát by se měl snažit o nezávislost potravinovou, energetickou a vojenskou.“

(Charles de Gaulle)


Češi po skončení epidemie koronaviru:

"Rozbili jsme Velkomoravskou říši, rozbili jsme Rakousko-Uhersko, rozbili jsme Československo... To by v tom byl čert, abychom nerozbili taky Evropskou unii!".


Vzkaz Andreji Babišovi a spol: Takhle se bojuje s (jakoukoliv) pandemií!

Vietnam – 8x větší území, 10x více obyvatel, 328 nakažených, 0 úmrtí.

Česká republika – 9 233 nakažených, 319 úmrtí...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zeme-se-skoro-sto-miliony-obyvatel-nema-ani-jednu-obet-koronaviru-40325982#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=3X7F3RWU5xX-202005311306&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=


Pro vítače islámských imigrantů: Co všechno je džihád.

Džihád je veškerý boj proti nevěřícím (káfirům), nejen zabíjení. Džihád je zaslání dopisu o mírumilovné povaze islámu do redakce novin. Džihád je tvrzení, že americká Deklarace nezávislosti je založena na islámských principech. Džihád je dávání peněz na islámské charity pro džihádisty. Džihád je i to, když se muslim ožení s nevěřící (káfirskou) dívkou, protože všechny jejich děti pak musí být vychovávány jako muslimové. Džihád jsou všechny způsoby boje proti nevěřícím (káfirům) vedené řečí, perem, penězi i mečem.

(Bill Warner, Politický islám v kostce)


Chcete udělat politickou kariéru?

„Když nemáte supervýkonný mozek, tak bezcharakternost nestačí. I mezi ničemy je příliš velká konkurence.“ (Petr Hampl k prezidentské kandidatuře Dominika Haška)


Ekoaktivismus v praxi (a bez jediné neziskovky!):

„V provincii Shaanxi v severozápadní Číně zmizela tisíciletá poušť Mu-Us o rozloze 42 200 čtverečních kilometrů. 93,24% tohoto území se stalo oázou v důsledku mnohaletého úsilí v boji proti dezertifikaci. Terénní úpravy provedli místní obyvatelé za podpory zemského úřadu pro lesní hospodářství“. (42 200 km2 rovná se cca ½ území ČR!)


Odposlechnuto:  Co říkáte politické situaci?

Svět je teď samá sranda. Doma vidím boje Babišovek s Bakalovkama, které píská soudce Kalousek a na střídačce sedí Rakušan s Minářem. O patro výš boxuje západ EU kontra východ EU. Nad tím trojbojuje Merkel, Trump a Putin a vítěz bude mít právo vyzvat Čínu. Sranda, že jo?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

02.06.2020 21:02

Ptá se učitelka Pepíčka: ..."Pepíčku, kdo nás osvobodil v závěru druhé světové války?" ...Pepíček odpoví: ..."No přece USA!" ...Učitelka ho chválí: ..."Dnes jsi se učil na jedničku. To by měly vědět všechny děti, aby měly nejlepší vysvědčení". ...Pepíček vysvětluje: " Můj tatínek mi říkal, že nás osvobodila Udatná Sovětská Armáda."...JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.05.2020 19:38

Já si zase nějak pletu historii.Učitelka tvrdí,že nás osvobodily USA a tady se dovídám,že Hitler k nám pustil bolševické hordy.Jak sem mohl pustit bolševické hordy,když za svou svobodu vděčíme USA?Z toho mi vychází,že jeden z těch dvou,učitelka či posranec,nám lžou.Já bych tipnul onoho posrance.Učitelka jistě dostala pro své tvrzení úřední podklady.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

31.05.2020 17:54

Koronavirus nás na rozdíl od celé řady smrtelných virových onemocnění ohrožuje na životě. ....Mějte se hezky


 
Už se perou?

Už se perou?

Je zajímavé sledovat, jak rostoucí počty  Afghánců, hromadně prchajících před Talibanem směrem k evropské hranici, obnažily trhliny v „jednotné, solidární a hodnotově orientované” Evropské únii. Ne, tentokrát už opravdu nejde o nějakou zaostalou, remcající chátru z východních teritorií.  Ostrý, otevřený spor o migraci a „hodnoty” Únie se v těchto dnech rozhořel v samotném jádru organizace. Mezi jejími starými, úctyhodnými, zakládajícími zeměmi. Mezi Německem a Rakouskem.

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně jeden a půl metru odstup?

 

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

Poslední domácí zprávy

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně...

Hej Slované …

Hej Slované …

„Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky....

Elektrodebilita

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v...