• Středa, 21. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Brigita

Dej Prymulovi moc, peklem se ti odmění. A rouška a vakcína jako bonus!
Počet návštěv: 1333

Dej Prymulovi moc, peklem se ti odmění. A rouška a vakcína jako bonus!

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Moc. Mediální pozornost. Chytrá karanténa à la Velký bratr. Roušky 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Vyhrožování, že dalších 14 dní je kritických. S nadsázkou 666 katastrofických předpovědí, z nichž drtivá většina díky bohu nevyšla.  

Farmaceutická lobby – ať už jde o vakcíny proti chřipce nebo o ty připravované na COVID-19. I tohle je Roman Prymula. Ve světle, ve kterém vám ho běžně příliš neukáží. Protože se to nenosí.

Plukovník Roman Prymula, nám od počátku koronavirové pandemie, která je dle mého skromného přesvědčení především pandemií s nejlepším PR v historii, prezentovaný jako respektovaný epidemiolog, byl pro většinu z nás ještě před pár měsíci naprostou neznámou.

Jsem si vědom, že po bitvě je každý generálem a je pochopitelné, že v prvních týdnech, kdy nás zasáhla nákaza a kdy jsme nevěděli, o jak velké riziko se jedná, byla akce na místě. Sám se držím mouder „věř v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší“ či „štěstí přeje připraveným“.

Prymula vyzývá k selskému rozumu, který je v rozporu s ním samým
Ale když postupem času člověk vidí, že počet nakažených a zemřelých s COVID-19 je srovnatelný nebo spíše menší než u běžné chřipky, kdy většina obětí, se vším respektem k nim, je starší sedmdesáti nebo spíše osmdesáti let a má další souběžná onemocnění, kdy každodenní mediální koronavirová masáž připomíná jednu velkou show. Pak selský rozum napovídá, že někde je něco špatně.

„Já si myslím, že lidem je třeba poradit, aby se chovali podle zdravého selského rozumu,“ uvedl Roman Prymula v nedávné Show Jana Krause, po které se fotil uvnitř, na sedačce, bez metrového rozestupu s dalšími třemi hosty BEZ ROUŠKY, ač sám je největší lampasák a uzurpátor zavádějící nošení roušek, kdekoliv jen je to možné.

Co se týká selského rozumu s ním souhlasím. A pokud lidé vezmou rozum do hrsti, tak pan Prymula zůstane jen farmaceutickým kašpárkem s tendencemi k buzeraci. Bez přehánění.

Jinak já coby nevěřící Tomáš jsem od začátku pochyboval o oné celosvětové COVID akci. Nebyl jsem vyděšený z viru, ale z toho, k čemu povede, jaké důsledky ve finále zanechá na nás všech a k čemu bude zneužit. Ať už šlo o plán, nebo jeho pozitivní externalitu.

COVID-19 jako řízená demolice ekonomiky
K čemu? 24. března jsem napsal komentář, ve kterém jsem zmínil několik svých obav, které v souvislosti s onou pro mě údajnou pandemií mám, a za nimiž si stále stojím.

Bezprecedentní nárůst zadlužení (levnými) úvěry jednotlivců, podniků a států – tedy nás všech
Ekonomická likvidace středních a menších podniků a další posun směrem k nejvyšší špičce pyramidy a nadnárodnímu kapitálu
Inflace a tedy pokles bohatství a znehodnocení úspor, tedy životní úrovně, což dopadne v nejvyšší míře především na 98 procent nás všech
Nezaměstnanost a s ní v některých částech světa spojený nárůst kriminality
Vakcinologická horečka, kdy se řada lidí dobrovolně vrhne do náruče farmaceutického průmyslu a rádo si zaplatí a „odmítači“ chřipkového a koronavirového (neplést s jinými základními) očkování budou časem donuceni
Orwellův Velký bratr označovaný vzletně za chytrou karanténu, která bude sloužit k ospravedlnění sledování. Nežádoucí občané taky časem mohou být prohlašováni za nakažené a odsouváni na okraj
Zkrátka a dobře, jak řekl můj kamarád Láďa Větvička – řízená demolice ekonomiky. Nějaká čísla jako HDP, ač jsem vystudovaný ekonom, mě úplně netankují, ale bohužel ekonomika má v praxi a v důsledku významný dopad na naše životy. Jakkoliv se můžeme pokládat za duchovní bytosti – jakože se za takovou pokládám i já, tak toho se holt ve finále nenažereme.

Nejedna kontroverze pana plukovníka Prymuly?
„Ani úplné zablokování hranic vzniku pandemie nezabrání. Jen by to oddálilo její nástup,“ vzkázal z Ženevy, kde byl při WHO, v roce 2009 ohledně prasečí chřipky. O jedenáct let později už strašil zavřením hranic na dva roky.

Nedávné Prymulovo vyjádření, že na ministerstvu zdravotnictví se báli jeho popularity, a proto s několikaměsíčním předstihem zavedli povinnou bezpečnostní prověrku, kterou zatím plukovník neprošel, je na úrovni konspirační.

V roce 2017 pro server Aktuálně zase uvedl perlu: „A je třeba zmínit, že stát musí v některých případech chránit dítě před vlastní matkou.“ Posuďte sami, zda jde o vyjádření příčetného a slušného člověka.

Forbes zase letos v březnu napsal: „Za přednášky, klinické studie a výzkum ročně inkasoval miliony korun od největších farmaceutických firem. Angažoval se ve společnosti Biovomed, která vzešla z neziskového sdružení na podporu výzkumu a vývoje. Ta utržila desítky milionů korun ročně právě za posudky pro firmy na jednotlivé přípravky. Společnosti dlouho šéfovala a do konce roku 2018 ji také vlastnila jeho dcera Karolína.“

Má nás takový člověk stavět do latě a vést v době krize? Já si jistý vůbec jistý nejsem. Ale posuďte sami.

 

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.06.2020 19:41

Prymula sám o sobě tvrdí,že je germán.Dalším imunologem,zapojeným do rozhodování,je Slovák.Mne spíše zajímá,zda nemáme vlastní odborníky,že za nás rozhodují cizinci?Jinak bylo původní rozhodnutí o nošení roušek zcela v pořádku,ale mělo význam pouze prvních 14 dní.Potom už bylo zbytečné.Vzhledem k potřebě Prymuly na sebe stále upozorňovat nelze od něho očekávat nic jiného,než hrozby o pokračování omezení občanů.Jak je psáno v článku,sám své rozkazy nedodržuje.Selský rozum v souvislosti s koronavirem nelze příliš použít.Na to nestačí ani renomovaní odborníci.Asi je jedno,zda člověk s pravomocí je chudý,nebo bohatý.Co už jedno není je případ,kdy své peníze získal službou pro ty,kteří na nynější situaci budou nejvíc profitovat a on jim může ze své moci ještě pomáhat k vyšším ziskům.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

03.06.2020 19:03

No pane Vyorale, ač Vás rád čtu tady jste dle mého názoru zrovna ten selský rozum moc nevyužil. Máte samozřejmě pravdu, že PR pro COVID 19 je skvělé, a že se farmaceutické firmy napakují. A budou se pakovat, dokud někoho nenapadne je znárodnit. Také neznám pana Prymulu a už vůbec si nedovolím posuzovat, jestli to s buzerací přeháněl, či nikoliv. Protože tomu nerozumím. Potud vše v pořádku. Teď zpátky k selskému rozumu. Ten můj, né že bych ho měl přebytek, mi říká, že opravdu máme počet nakažených a zemřelých na COVID-19 srovnatelný, nebo spíše menší než u běžné chřipky, ale, ale my jsme tu Prymulovo buzeraci dodržovali ! Takže bychom se měli, dle vzývaného selského rozumu, srovnávat s těmi co na to pekli. Jinak, možná že bychom ty roušky tak nezatracovali, kdybyste uvedl celý název coronaviru. Potřebný test pro výjezd do zahraničí, mně dělali s označením SARS-CoV 19. No a to už zní trochu jinak a tak nějak, tentokrát bez rozumu, ten hadr přes hubu raději nosím. Poslední, ano jsou případy kdy se musí chránit dítě před vlastní matkou. No a jestli člověk, pokud má delegovanou pravomoc, je chudý nebo bohatý, přeci není relevantní. Jak jistě uznáte.


 
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Čína válí, Západ drhne…

Čína válí, Západ drhne…

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Poslední domácí zprávy