• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu  za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami, že nesmí tuto informaci zveřejnit!
Počet návštěv: 2801

Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami, že nesmí tuto informaci zveřejnit!

- Nela Lisková - Článek od - Nela Lisková -

Dne 20.5. jsem obdržela z advokátní kanceláře Filip Hajný zastupující Piráty- Předžalobní výzvu k plnění. Advokát Pirátů mi vyhrožuje v několika bodech svými protiprávními požadavky a chce, abych do sedmi dnů uhradila místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové na její účet půl milionů korun a abych tuto informaci v žádném případě nezveřejňovala!  Abych Vám osvětlila můj případ.

Před časem jsem sdílela na svém FB profilu článek o místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové, kde měla dle autora článku podporovat startovací byty pro migranty. Tento článek sdílely a nadále sdílejí na sociálních sítích tisíce lidí.

Pár dnů po zveřejnění tohoto článku, který níže doložím, mi paní Richterová psala na můj messenger, že se takto nevyjádřila a zda bych mohla tento článek ze svého profilu odstranit. Vyhověla jsem tedy paní Richterové a dále jsem se touto záležitostí již nezabývala, takže mě velmi překvapilo, když mi volali z  kriminální policie z Prahy, abych se dostavila k podání vysvětlení s odůvodněním, že na mě Piráti podali trestní oznámení za sdílení článku, (který jsem ovšem již dávno předtím ze svého profilu odstranila). Podotýkám, že nejsem autorkou inkriminovaného článku, pouze jsem ho jakožto běžný uživatel FB sdílela..

Dostavila jsem se tedy dne 20.1. 2020 k výslechu a celou situaci jsem objasnila.

Výsledkem je to, že mi byla 20.5.2020 z pražské advokátní kanceláře zastupující Piráty doručena Předžalobní výzva k plnění, kde po mě místopředsedkyně Pirátů paní Olga Richterová požaduje úhradu  půl milionů korun na její účet a to do sedmi dnů, protože jsem se měla sdílením veřejně dostupné informace dopustit újmy na jejich osobnostních právech.

Dále si advokát Pirátů předepsal omluvu paní Richterové a chce, abych ji po dobu 30-ti dnů uveřejnila na svém FB profilu a abych odstranila všechny statusy o paní Richterové a abych celou kauzu v žádném případě nezveřejňovala! Až tak dalece si dovoluje advokát Pirátů zasahovat do mého soukromí a práva na svobodné vyjádření čehokoli, co sama uznám za vhodné.  

Je neskutečné, co si Piráti již dovolují a pochopitelně moje odpověď advokátovi Pirátů byla ve smyslu, že odmítám veškeré jeho požadavky a budu se v této věci prostřednictvím svého advokáta bránit.

Vážení občané, tato kauza není jen moje, ale týká se nás všech. Pokud totiž dopustíme, aby Piráti vyhráli, budou pak moci žalovat a vydírat za cokoli, kohokoli z Vás! My, občané si platíme politiky z našich daní a to vysoce nadstandardně, vzhledem k tomu, jak nám v tomto případě konkrétně Piráti škodí a poškozují naši zemi. Máme plné právo, jako "svobodní občané", ve "svobodné zemi", sledovat a komentovat politiky, aniž by nám oni sami vyhrožovali a vydírali nás. Nemluvě o tom, že politik je veřejně činná osoba a musí tudíž snést větší tlak, než běžný občan. Takže pokud je paní Richterová nervově labilní a nemá psychické předpoklady pro  výkon své činnosti, měla by zvážit možnost odejít z politiky a zkusit pracovat v jiném segmentu a ne se zviditelňovat vydíráním mé osoby prostřednictvím advokáta.

Nedopusťme, aby se jim podařilo nás zastrašit a vydíráním a výhružkami nám zavřít ústa, protože to je přesně to, oč se snaží. Je nejvyšší čas se systému postavit a razantně odmítat  politické praktiky, které nám jsou vnucovány pod nejrůznějšími záminkami a požadavky.

http://www.rukojmi.cz/clanky/9456-nela-liskova-otevreny-dopis-mistopredsedkyni-piratu-olze-richterove?fbclid=IwAR0x40-PSjINi6mlfKjxyJsH49ORFCv6XjW_j-KtpC6iwyNMb_P6wMZs_vc

Nela Lisková

- Nela Lisková -
Žije v Ostravě, profese Obchodní ředitelka, krátce působila v ČSSD, v komunálních volbách v roce 2014 kandidovala na primátorku Ostravy a starostku Ostravy -Jihu, aktivně se účastní politického života.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

05.06.2020 09:42

Začnu odjinud. Pokud česká justice odsoudí černocha z Libye za znásilnění nezletilé dívky s následným zjištěním, že je psychicky nemocen. (Jak jinak, psychicky nemocní jsou tito pachatelé po celé Evropě, a to bez výjimky). Navíc ji okradl o mobil. Za tento trestný čin dostal dva roky s tím, že se bude léčit z psychické choroby. Jeho trest bude ještě zmírněn. Nevztahuje se na něj ochranná vazba, ale pouhopouhé oddělení na psychiatrii s nemožností vycházek. Protože psychiatrické klinky jsou přeplněné, bude z jedné z nich promptně propuštěn. Takže v podstatě nic nespáchal. ...A teď náš občan, který ukradl v obchodě pár tabulek čokolády a dvě koblihy od Babiše. Ten za ten svůj hrůzný čin v době naší karantény dostal dva roky a dva měsíce natvrdo. Je mi špatně, nemohu se dál rozepisovat. Toto je naprostá likvidace našeho národa prostřednictvím našeho soudního aparátu. ...Jako "perličku" ještě uvedu, že kritik naší zahraniční mise v Afghánistánu dostal natvrdo 16 let za schvalování obrany místních obyvatel vůči cizím vetřelcům. Napsal, že by naši vojáci nebyli usmrceni, kdyby se nenacházeli na území země, která legálně bojuje proti cizím hordám, jež obsadily afghánské území. To, že Afghánci bojují na svém území za svou svébytnost, je podpora jejich boje vůči vetřelcům trestná v nejvyšší možné míře. Člověk, který se zastane místních obyvatel, jež bojují s okupanty jejich země, je našimi soudy vyhodnocen jako zločinec. Zatímco znásilnění nezletilé dívky a její oloupení se bagatelizuje a pachatel může počítat s tím, že bude ještě před vypršením trestu vypuštěn na svobodu, ten kdo si dovolí napsat, že v Afghánistánu nemáme co dělat, má sedminásobný trest doby trvání odnětí svobody. V jaké společnosti to vlastně žijeme? Zrůdnost justiční mašinérie nás ohrožuje stejně, jako Gestapo. I její rozhodnutí svědčí o tom, že se do vězení po vynesení "rozsudku jménem republiky" u konajících soudních instituc dostávají ti, kteří by si svůj vyměřený trest měli vyměnit s těmi, kdo s nimi takto, po gestapácku, na základě jejich rozhodnutí, manipulovali. Tato gestapácká, soudcovská sebranka nás chce do jednoho zničit. Pokořit český národ a zadupat ho do země. ...Důležité upozornění: ...Pro zločince z řad justice jsem svůj příspěvek nenapsal. .....Mějte se hezky. .....Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.06.2020 19:29

Nevím,co kdo očekává od sfetovaných pirátů.Jedině zlegalizování drog,což veřejně slibují ve svém volebním programu.Piráty totiž volí pouze smažky a hloupí študentíci právě pro snahu zlegalizování drog.Nějaká demokracie těm zhuleným lidičkám naprosto nic neříká.Jenom to slovo rádi používají.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

04.06.2020 09:58

Na tomto a dalších případech se mohou lidé přesvědčit , že Piráti jsou vlastně zrádcovskou stranou,kteří se neštítí znevážit demokratickou volbu demokraticky zvolených poslanců členy Rady ČT. Se vší odpornosti se domáhat něčeho, na co v demokratické společnosti nemají právo.Toto právo se hodlají prosadit formou diktátu nevoleného orgánu zbytečné EU.


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.