• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Bude mít Miloš Vystrčil odvahu jet na Krym a oduznat Kosovo?
Počet návštěv: 748

Bude mít Miloš Vystrčil odvahu jet na Krym a oduznat Kosovo?

Jaromír Petřík Článek od Jaromír Petřík

V posledních dnech náš mainstream velebí „odvahu“ předsedy Senátu Miloše Vystrčila za jeho rozhodnutí jet na Taiwan jako oficiální představitel našeho státu. Že se to nelíbí Číňanům je logické a jakmile se Číňané ozvali, začali naši politikové z TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL doslova ječet o zasahování Číny do našich záležitostí a Miloš Vystrčil se hrdinně „prsil“, že se přece nebude před Čínou hrbit.

Zajímavé, jak přitom zapomíná, jakým způsobem se do našich záležitostí i do záležitostí cizích zemí vměšují Američané.

Vždyť už od loňského podzimu se táhne jako červená niť záležitost s výstavbou plynovodu Nord stream II, kdy USA tento plynovod zakázaly Evropské unii, tedy i nám. Každému, kdo se výstavby plynovodu účastní, vyhrožují USA obrovskými finančními sankce. De facto obchodní válkou.

Od Miloše Vystrčila jsem v souvislosti s případem Nord stream II neslyšel jediné slovo o vměšování USA do evropských, tedy i našich záležitostí.

Podrobnosti o zákazu Nord stream II ze strany USA jsou zde.

Já bych k tomu ještě podotknul, zda se takto chová náš spojenec a přítel, nebo úhlavní nepřítel...

Už jen samotný zákaz čehokoliv pod hrozbou sankcí i zcela dementní mu člověku napovídá , že dotyčný má pod hrozbou trestu zakázáno svobodně se rozhodovat. A USA navíc pohrozily firmě pokládající plynovodní potrubí doslova způsobem vyhlašující válku zde.


Firma okamžitě na základě těchto amerických výhrůžek veškeré svoje práce na plynovodu ukončila.

Pokračujme však dále.

V roce 2014 proběhl na Ukrajině nelegitimní násilný převrat, kdy pučisté okamžitě začali vyhrožovat obyvatelům ruské národnosti zákazem jejich jazyka a zotročením. Západ v čele s USA místo, aby pučisty postavil před Haagský tribunál a soudil je jako zločince, okamžitě je uznal za nové vládce Ukrajiny a podpořil i jejich občanskou válku proti obyvatelům Donbasu, kteří se odmítli nechat zotročit. USA zřejmě předpokládaly, že Ukrajinská vojska rychle vyvraždí ty obyvatele Donbasu, kteří odmítli nelegitimní pučisty uznat za svoje nové vládce. Dokonce je pučisté se souhlasem Západu (tedy USA) prohlásili za teroristy. Jenže tito „teroristé“ bránící svoje životy a životy svých žen a dětí se ubránili a kyjevským pučistům uštědřili vojenskou porážku.

Dalším důsledkem krvavého převratu v Kyjevě bylo referendum na Krymu o připojení Krymu k Rusku. USA včetně svojí vazalské organizace OSN sice toto referendum neuznaly, ovšem referendum proběhlo v souladu s mezinárodním právem, protože kyjevští pučisté neměli žádnou legitimitu k jednání s legitimními představiteli Krymu, tudíž se naplnila vůle krymského lidu . V západním a tedy i našem mainstreamu se nikdy neobjevily záběry nadšených obyvatel Krymu, kteří ruské představitele vítali jako svoje osvoboditele: youtube

Místo toho náš ministr zahraničí Tomáš Petříček jezdil do Kyjeva podporovat politiky, kteří se hlásí k odkazu Stepana Bandery. Na jejich pochody se stačí podívat zde: youtube

Jen podotýkám, že toho všechno se na Ukrajině stalo a děje s přímou podporou USA.

Pokud by USA nelegitimní převrat v roce 2014 neuznaly a pučisty rovnou postavily před Haagský tribunál, nebyla by na Ukrajině ani žádná občanská válka!

A v celé této záležitosti navíc figuruje i jméno současného prezidentského kandidáta Joe Bidena: ceskatelevize

Samozřejmě k Ukrajině Miloš Vystrčil mlčí jako partyzán.

A co Kosovo?

Proč bylo Srbsko v roce 1999 vojensky napadeno ze strany USA?

Nevnucuje se zde přímo odpověď, že si USA potřebovaly na srbském území postavit obrovskou vojenskou základnu Bondsteel? wikipedia

Jen podotýkám, že tato vojenská základna USA byla vybudovaná hned po vojenském napadení Srbska ze strany USA.

Náš politik Jaroslav Foldyna se tehdy na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky tehdejší americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. " Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby.“

A náš „hrdina“ Miloš Vystrčil? Samozřejmě, ani slovo protestu, že by se USA jakýmkoliv způsobem vměšovaly do vnitřních záležitostí Srbska...

Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat.seznamzpravy

A Miloš Vystrčil? Samozřejmě se zařadil mezi ty politiky, kteří byli proti oduznání Kosova (kde pro jistotu USA žádné referendum nepovolily a porušily územní celistvost svojí výstavbou vojenské základny) .

Cožpak si Miloš Vystrčil neuvědomuje, jak je směšný a trapný, když taková bezprecedentní porušování mezinárodního práva ze strany USA beze slova ignoruje a místo toho naprosto zbytečně provokuje Čínu s otázkou Taiwanu?

Je snad cílem Miloše Vystrčila, aby se co nejvíce lokajsky se shrbeným hřbetem zavděčil USA, které se nejvíce na světě vměšují do záležitostí cizích států, viz výše popsaný Nord stream II, Ukrajina a Kosovo?

Pokud by Miloš Vystrčil byl opravdu statečný (jak se preferuje on sám se stranami TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL idnes , tak by svoji statečnost mohl prokázat právě podporou oduznání Kosova či návštěvou Krymu.

Cožpak Miloši Vystrčilovi nedochází, že naprosto rozdílným postojem k velmocím USA a Číně kromě sebe ponižuje i naši republiku?

Jaromír Petřík
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

13.06.2020 07:51

Michal Semin to popsal takto:

„Během let jsem s určitou nervozitou začal sledovat, jak se stupňují požadavky amerických sponzorů, abychom podporovali to či ono, a u některých z těch sponzorů se začalo ukazovat, že jsou napojeni na tajné služby a mají další skryté zájmy v rámci působení ve střední Evropě,“

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

Vyvarujte se bolseviku! Zbavte se komunistickych myslenkovych schemat!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.06.2020 20:03

To mohl navštívit pouze na rozkaz ambasády USA a ta mu to nepovolí.Co se týká Krymu,chtěli si tam Američané postavit vojenskou základnu,což jim nevyšlo.Oduznat Kosovo teké nemůže.Ten "samostatný stát" vznikl pouze proto,aby si tam vybudovali základnu USArmy.Takže je suverenita a samostatnost v rukách americké ambasády v Praze,ne u Vystrčila.


 
Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...