• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Chudáček něžný obr Floyd si zahrál hlavní roli v americké odrhovačce. Černá nebo bílá-o tom to není! Osudové řetězení událostí.
Počet návštěv: 2283

Chudáček něžný obr Floyd si zahrál hlavní roli v americké odrhovačce. Černá nebo bílá-o tom to není! Osudové řetězení událostí.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

 Sám pro sebe si říkám, nebo se spíše ptám, proč jsou lidé tak hloupí a naivní. Skáčou na špeky jim předhozené jak kočka na myš. Celá ta fraška s kriminálníkem Floydem, cenzura internetu, nebo údajná pandemie koronaviru-všechno je to podvod a krycí manévry maskující skutečné příčiny současného stavu ve světě. To jste sakra slepí a blbí zároveň??

Všechny ty záležitosti, které v negativním smyslu slova za poslední rok dopadají nejvíce na úplně obyčejné lidi nemá smyslu zastírat. Nejde o nic jiného, než o krizi kapitalismu a údajné demokracie. Veškeré události, jenž se udály, mají svou časovou posloupnost a také logiku. Nesmíme však oné události vnímat jako jednotlivosti, ale jako souhrn komplexního světového dění-tedy vnímat vše v širším kontextu. Abychom vše správně pochopili, tak se musíme vrátit na jistý bod v časové ose, jenž se vyznačuje jakousi vyvážeností. Vrátím se tedy na pomyslné časové ose zpět cca o dva roky. V této době ještě působila světová ekonomika alespoň na oko vyváženě a bezpečně. Jedním z hlavních motorů světové ekonomiky je automobilový průmysl, který pracuje s obraty v řádech bilionů a zaměstnává miliony lidí. V tomto smyslu musíme započítávat i subdodavatele a menší podniky s přímou vazbou na toto odvětví. Tedy brát to od pneumatik, až po střešní anténu. Pravděpodobně to většina z vás neví, ale mnohé automobilky mají na svých parkovištích automobily i dva roky staré a neprodané. Dokonce někteří výrobci neprodané vozy šrotují. To znamená, že je nadvýroba a vyrábí se na sklad. To obrovské množství neprodaných vozidel stojících na parkovištích automobilek má svou hodnotu, jenže ta nejde ihned využít. Čím více se vozy hromadí, tím více stojí na parkovištích investovaných a nevyužitelných peněz. Jenže ty automobilky potřebují na další výrobu další peníze a ty jsou zaparkované před továrnou a tedy nevyužitelné. Podnikům tedy chybí peníze,nebo chcete li likvidita. Ona likvidita a její nedostatek se následně přelije i na subdodavatele, což celkově ztěžuje výrobu a ovlivňuje to zásadním způsobem státní politiku zaměstnanosti. Každý stát chce udržet sociální smír, jehož základním předpokladem je co nejvyšší úroveň zaměstnanosti. To však stojí peníze a kde je vzít, když chybí v globále dostatek likvidity?? Řešení jsou, ale nejsou v zájmu kapitalismu. Vlády se chtějí udržet u moci a tak volí. Buď stát ručí za úvěry, nebo je sám firmám poskytne anebo přímo do klíčových firem nalije peníze, když je má. To jen proto, aby se udržela zaměstnanost, sociální smír a lidé se nezačli bouřit, ale také proto, aby se vládnoucí struktury udržely u moci. Tato opatření však nejsou systémová a tedy dlouhodobá. Je dopředu jasné, že situace se bude časem opakovat. Odkud má stát peníze??? No od daňových poplatníků a tedy z peněz daňových poplatníků se drží při životě velké firmy. Stát si může na tyto akce i půjčit, ale kdo to bude splácet??? No opět daňový poplatník. Dělníci tedy nemají vyhnutí-budou platit tak jako tak a ještě budou ti špatní.

       Aby kapitalismus mohl skrývat svou zhoubnost, tak musí vymýšlet pro lidi témata na která budou slyšet a která budou tak silná, že přebijí v myšlenkách občana vše ostatní. Tím tématem se stal koronavirus. Ten vnesl do řad občanské společnosti především strach a strach je fenomén na kterém lze alespoň dočasně stavět do doby, než vyšumí, nebo až si lidé uvědomí pravdu. Jenže to by nebyl kapitalismus, aby se nesnažil zneužít strachu a paniky lidí ke svému obohacení. Ekonomický segment automotive, kde se nahromadila obrovská nadvýroba byl prakticky zastaven a jiná výroba utlumena, načež ECB a jiné banky daly příkaz k urychlenému tisku dalších ničím nekrytých peněz, kde tyto budou formou úvěrů poskytnuty státům na zmírnění dopadů koronavirové krize a tyto budou následně nality do soukromých podniků. Rozpočty států půjdou do deficitů a i ty Evropské peníze bude muset někdo jednou splatit. Nebude to opět nikdo jiný, než daňoví poplatníci, čímž se dá říci, že každý z nás si musí defacto předplácet své pracovní místo. A co se tedy stane?? Kapitalismus opět svou krizi přeje, kapsy si namastí páni velkopodnikatelé a nadnárodní společnosti a běžný občan to vše bude platit. Díky strachu z koronaviru lidé pomohli pánům kapitalistům i tak, že jak hloupé ovce skupovali prakticky všechno, včetně věcí jim nepotřebných. Kdo z toho měl největší profit? Občan? Ale kdež. Mnohým teď nasyslené věci leží doma a ve výsledku jsou k nepotřebě. Podle dostupných dat na koronavirové krizi opět nejvíce vydělali lidé patřící do nejvyšších společenských tříd a farmaceutická lobby, což není důkazem nebezpečnosti koronaviru, ale vyčůraností kapitalismu.

       Nyní jsme ve fázi, kdy koronavirové šílenství konečně v hlavách lidí dostává reálnou podobu a i přes snahy propagandy nás strašit je na ústupu. Jenže ten koronavir ještě nedosáhl předem stanovených cílů a to především v USA a tak bylo nutno trochu to lidem opepřit. Proto kauza Floyd a rasový kontext. Bylo předvídatelné, že lidé se toho chytí a to z vícero důvodů. Lidi muselo naštvat především to, že USA se navenek prezentují jako demokratická země, která dbá na dodržování lidských práv a samy sebe dávají za vzor. Kde koho kritizují za nedodržování lidských práv, jako např Rusko, Čínu, Venezuelu, či Českou republiku ve vztahu k cikánům, ale sami na sebe se nepodívají. V USA probíhají masové demonstrace černých obyvatel  a za jejich zájmy se demonstruje i v Evropě. Vážení-máte to v hlavě v pořádku??? 

     Znám se s několika černochy a musím říci, že to jsou slušní a inteligentní lidé, ale je mezi nimi i odpad, stejně jako mezi bílými. V tom není rozdílu, ale dozajista se nehodlám černochům klanět nebo jim líbat nohy, či před nimi klečet. Oni to před námi také nedělají. Nicméně nutno říci, že v tomto smyslu nelze srovnávat Evropu a USA. V Evropě je vůči černochům mnohem vlídnější přístup a co si zavedli v USA je věcí USA. Prakticky vzato-ať černoši klidně vypálí Ameriku do základu, neboť to, co zažili černoši od Američanů bych nikomu nepřál. Totéž platí i pro indiány. USA je státem, kde je rasismus hluboce zakořeněn a největšími rasisty jsou právě Američané-potomci Evropských vystěhovalců a zločinců. Nicméně se skrze kauzu Floyd podařilo zblbnout i lidi v Evropě a těm díky tomu uniká fakt, že EU malým členským státům utahuje smyčku okolo krku. Vrcholem blbosti se mohou chlubit Slováci. Tam se demonstruje za černochy, ale na zavražděného učitele, který chránil děti před magorem v Martině si nikdo nevzpomene??? To je vrchol debility.

       Proto vážení-rozum do hrsti a myslete. Kapitalismus z nás dělá debily a otroky. Celý koronavirus, či Floyd je podvod a propaganda. V žádném případě nejde o vás o lidi. Těm hajzlům nahoře jde jen o vaše peníze. Nevěřte jim a vezměte své osudy do vlastních rukou v ulicích ve kterých budete mít pořádné sukovice. Žeňte je cepy nebo sudlicemi a pak bude nálada. Naložte jim pěkných pár ran na záda.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.06.2020 20:05

Jen se zapomíná,že pro nynější situaci se využívala i propaganda ohledně migrace černochů do Evropy.A to už řadu let a je podporovaná vedoucími čtvrté říše a vládami jednotlivých států.Po celou dobu byla veřejnost masírována zprávami o ubohých černoších,jimž každý ubližuje.Ale za to,že zdejší idioti v Evropě jim pomáhají protestovat,černoši asi nemohou.Jen hloupé a nemyslící produkty moderní výchovy,které uznávají jen svá práva a povinnosti jim nic neříkají,panáčkují na povel propagátorů multikulti.To je následek "moderní výchovy a nového školství",co tady zavedla Valachová a Plaga v tom pokračuje.Čili jedna socanka a jeden anonista.A ty si občané zvolili svobodně a demokraticky,aby nám takoví darebáci vládli.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...