• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

S ricinem jsme „v rici“. To nás fakt mají politici za úplné hlupáky?
Počet návštěv: 823

S ricinem jsme „v rici“. To nás fakt mají politici za úplné hlupáky?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

S prohlášením, které učinil pan premiér Babiš ve věci „ricinové aféry“ se člověk se zdravým rozumem rozhodně nemůže ztotožnit. Podle očekávání se aféra s jedovatým ricinem dostala do fáze, kdy bylo premiérem Babišem oficiálně sděleno, že šetřením bylo zjištěno, že celá aféra se nezakládá na pravdě, byla smyšlena a jeho aktéry prý jsou, ač je to k neuvěření, samotní Rusové z Velvyslanectví RF v Česku!

Tomuto sdělení má česká veřejnost uvěřit přesto, že od samého počátku vzniku této aféry byl, resp. převládal názor, že jde o blamáž, protože něco podobného snad není v současnosti možné. Jenže zdání klame i když ne v názoru na predikovanou blamáž, ale způsobu, jak se jí hodlala vláda a politická scéna zbavit. Upřímně řečeno, není to žádné překvapení, protože se přece jedná o našeho úhlavního nepřítele Rusko a vzhledem k našemu členství v severoatlantické alianci musí naše vláda držet basu a potvrdit, že tím špatným nebyl český novinář a média, potažmo BIS, ale ruští diplomaté, kteří komusi z BIS nebo médií podstrčili smyšlenou historku o ruském agentovi, který sebou do Česka přivezl ricin s úmyslem usmrtit tři naše komunální, nikterak významné politiky.

Celá tato záležitost, jak byla řešena a vyhodnocena, připomíná postoj naší vlády a politické scény aféry Novičok, alias Skripala a jeho dcery v Anglii, kdy z české strany bylo také zcela jednoznačně (loajálně, resp. řiťolezecky) konstatováno, že jedovatý Novičok dovezli do Anglie dva ruští agenti. Důkazy o dvou agentech jsou sice tragikomické, nicméně Angličané tím dali perfektní vizitku své MI6 a naši politici, jak jinak, loajálně a tupě přikývli. Na aféru již padl stín zapomění, „perfektní výkon“ anglické rozvědky, výsledek šetření a viníci ale zůstávají. S tímto cílem pronesl premiér Babiš své prohlášení protože nelze dopustit, aby došlo k dehonestaci činnosti naší nepochybně „skvělé“ BIS! Jde přece o Rusko a tomu se nic neodpuští!

Pozoruhodný je také postoj novináře Kundry z Respektu, na kterého padla prvopočáteční vina, že informoval o inkriminovaném ruském agentovi s ricinem. Ten dnes tvrdí, že „jak jsem koupil, tak prodávám“, že jakou dostal informaci, takovou ji také publikoval. Není divu, taková informace, to už je přece ideální sousto k vyvolání dalšího skandálu, který na sebe nenechal dlouho čekat. Naše BIS a Policie ČR uznaly „reálnost“ nebezpečí možného usmrcení tří komunálních politiků a Policie ČR jim pak poskytla policejní ochranu. Místo toho, aby BIS ruského agenta s teplou vodou, sorry jako, s ricinem zatkla, tak jej nechala běhat po svobodě, ale aby se neřeklo, že nic v té věci neučinili, tak poskytly těm „ohroženým“ ochranu! No není to ideální řešení vizitka perfektní práce BIS v čele s CIA vyznamenaným šerifem, sorry, šéfem?

To uznal i pan premiér Babiš, ale hlavně, je zameteno!

Překvapuje také, jak dlouho našim orgánům trvalo, než se zjistilo, že jde skutečně o „habaďuru“. Aby nepadla kritika na naše bezpečnostní orgány, tpřesněji na BIS, odkud tato „zvěst“ unikla, tak se vyfabulovalo řešení, že to byla hra (spory) diplomatů Ruské ambasády, prý z důvodů nějakých jejich vnitřních rozporů. Nelze přece ani na moment pochybovat, že s touto informací přišli sami Rusové, aby se naší BIS kajícně přiznali, že v důsledku nějakých vnitřních (osobních) problémů vyvolali aféru agenta s ricinem! No a aby toho nebylo málo, muselo se činit naše MV s panem ministrem Petříčkem. Tato aféra se přece nemohla obejít bez toho, ře by nebyly vyvozeny příslušná diplomatické opatření, takže aby jim bylo případu učiněno zadost, rozhodlo se naše MV vypovědět dva ruské diplomaty (nebo špiony)? A je vymalováno!

Poněkud úsměvný je závěr páně Babišova prohlášení k této aféře. Zde jeho prohlášení: „Z informací a předložených důkazů, které jsem obdržel od Bezpečnostní informační služby (BIS), jednoznačně vyplývá, že celá kauza vznikla v důsledku vnitřního boje mezi pracovníky

zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze, kdy jeden z nich zaslal cíleně naší BIS, tedy Bezpečnostní informační službě smyšlenou informaci o plánovaném útoku proti českým politikům. Způsobil tak kromě zbytečného vytížení našich bezpečnostních složek další komplikaci v česko-ruských vztazích a poškození dobrého jména Ruské federace v České republice."

Pan premiér Babiš však jaksi zapomněl dodat, že BIS zatím nevyšetřila únik této informace, jakkolivc byla nepravdivá. Už samotný fakt, že to z BIS pana Koudelky uniklo, by nemělo pana premiéra nechávat v klidu! A dále, dělá si pan premiér srandu když tvrdí, že došlo k poškození dobrého jména Ruské federace v České republice? Patří snad pan premiér k těm, kteří upřednostňují zájmy Ruska před imperiální politikou USA? Domnívá se snad pan premiér, čistě v politické rovině, že má u nás Ruská federace opravdu dobré jméno? Mohou toto tvrdit např. představitelé ODS pan Fiala, TOP 09 paní Pekarová-Adamová, KDU-ČSL pan Jurečka, STAN pan Rakušan, ale konec konců také sám pan Hamáček z ČSSD? A pan premiér Babiš, má větší příklon k Rusku, nebo k EU, NATO a USA? Asi sotva, ale na druhé straně lze jeho postoj pochopit, že (v rámci diplomatické slušnosti) není zas tak těžké pokrytecky říct, že aféra poškodila naše „dobré“ vztahy s Ruskem, které má u nhás dobré jméno! Ještě by měl pro úplnost dodat, u koho to dobré jméno Rusko u nás má! Na samý závěr není od věci k této záležitosti zmínit také pozoruhodný článek pana Fendrycha https://nazory.aktualne.cz/komentare/spinava-hra-kremlu-v-praze, který jako vždy nezklamal a své hodnocení podal způsobem, jak jsme u něj zvyklí.

Jiří B a ť a , 14. června 2020

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

14.06.2020 20:27

Mozna ani Babis nepocita s tim, ze tomu nekdo uveri. Bylo treba aferu nejak ukoncit a na konec prece obvinovat Rusko. Tak prisli s touto pitomosti.

Cesti politikove a BIS prichazeji s neuveritelnymi absurditami. Napr. ze vyuka Narodniho obrozeni je sovetskym pojetim dejin nebo ze SSSR rozpoutal II. svet. valku. Nevim, kolik procent lidi tomu veri. Ale nekteri, na prvni pohled normalni lide veri tomu, ze Rusko proti nam vede "hybridni valku".

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/kdo-zavinil-2-svetovou-valku/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.06.2020 19:53

Není důvod se divit.Koudelka je agentem CIA a z jejího pověření je šéfem její pražské pobočky.Takže žádné objasnění.Oni si za tím stojí stejně,jako Kubice za svou zprávou,která byla vylhaná od a až po zet.V tomto státě to není nic nového.Jenom se změnil důvod.Nakonec žádný postih nehrozí!


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy