• Úterý, 04. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Dominik

Smutek z neúrovně těch, ke kterým bychom chtěli vzhlížet
Počet návštěv: 1198

Smutek z neúrovně těch, ke kterým bychom chtěli vzhlížet

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Ten člověk mě hned napoprvé upoutal při debatě s televizním moderátorem, který se jej jako poslance čili autoritu na cosi ptal, ale dočkal se odpovědi špatného maturanta. 

Taková věc vám v hlavě rozsvítí výstražné světlo a sledujete tohoto muže i v dalších dnech. Tím napjatěji, čím jeho vystoupení  na TV obrazovce přibývá, z čehož nemůžete logicky odvodit nic jiného, než že jde  o člověka požívajícího ve své vlastní straně titul význačného člena čili předáka. Je-li tomu ovšem tak, pak přece není možné, aby z něj aspoň někdy či náhodou cosi rozumného nevypadlo, říkáte si, denodenně na to čekáte – ale nedočkáte se. Je to z každého jeho dalšího výroku stále ten špatný maturant z vašeho prvního dojmu, což vás posléze navnadí k tomu, abyste se podívali na jeho internetovou stránku. Z ní se dovíte, že jde o muže více než třicetiletého, absolventa univerzity Karlovy a nositele nejnižšího akademického titulu Bc. Čili bakaláře, na který se studuje tři roky.
Okamžitě vás napadne. Proč ta skromnost, když už v těch univerzitních škamnech jednou seděl? To proto, že si na víc netroufal? Anebo mu profesoři KU naznačili, že pro ochranu jeho sebevědomí bude výhodnější, když si na víc troufat nebude?
Takovýto závěr je vašemu prvnímu dojmu, který jste si o tomto neduchaplném muži utvořili, nakonec nejbližší, ale, bohužel, ani v nejmenším vás neuklidní. Jak je tedy možné, že s takovouto výbavou ducha se onen vámi sledovaný nakonec dostal do českého parlamentu? Byl-li neochotný či neschopný pokračovat  v dalším studiu, cítil se dost schopný na to, aby se ucházel o úřad poslance sněmovny, čili našeho nejvyššího zákonodárného sboru? Co je to za stranu, která ho do seznamu možných budoucích poslanců zapsala a vzala si působení tak málobystrého muže v tak důležitém shromáždění na svou zodpovědnost?
Ale propánakrále, co to plácám? Vždyť je-li on jedním z předáků oné strany tak se tam jednoduše  najmenoval sám. A otázka z takovéhoto stavu věcí vyplývající a ještě tíživější musí být pak přece nad všechny otázky ostatní tato nejvýznamnější:  Je-li tento muž ve své straně předákem, s jakými to mozky můžeme počítat u jeho kolegů-poslanců tak zvaně řadových? Co to bylo či to způsobilo, že takovíto lumeni se dostali do českého parlamentu a že tudíž takoví se spoluúčastní tvorby našich zákonů?
Hlavou vám táhnou jejich málodůvěryhodné tváře, slova a činy, začtete se do jejich programu a přes vatu slov jako jsou čest a poctivost dorazíte konečně ke dvěma slovům, která jediná  jsou z tohoto balastu míněna upřímně: DEKRIMINALIZACE DROG, a máte tu odpověď jako na talíři.
Ano, tohle je jediný a opravdový cíl, pro který tihle lidé do politiky vstoupili: Legalizace čili volný přístup k návykovým látkám a společně s tímto cílem též nejnověji vyhlášený jejich požadavek legalizace prostituce.
A jakže jsou na onom pochodu zpět k úpadkovému Římu daleko?
U nás, jak je známo z volebních preferencí, velmi dobře.. A v měřítku světové Pirátské internacionály, které se až dosud podařilo ustavit své pirátské strany v 17 zemích světa, je český úspěch ještě přesvědčivější: jen na Islandu a v Česku se těmto stranám podařilo prodrat se do parlamentu. V dalších 15 státech je voliči do parlamentu nepustili.
Zkusme se na okamžik  vpravit se do myšlenek oněch pirátů našich, když do našeho parlamentu v roce 2017 vstupovali. Co jim asi táhlo hlavou, či co si asi mezi sebou povídali, když si svůj budoucí úkol být zákonodárci státu srovnali se svou nezralosti a nedostatečnosti a nejpíš i nezájmem (s výjimkou onoho svého zájmu jediného), tento úkol plnit? Jak se museli hihńat absurdnu, které stvořili, jak asi blahořečili bláznivému osudu, který jim ještě bláznivěji vyšel na ruku i na kapsu, a jak cynické a škodolibé musely být jejich pocity, možná ani ne příliš vzdálené pocitům nacistů, vstupujících v roce 1924 do Reichstagu.
Jsme stádo vlků, kteří vstupujeme do parlamentu, abychom jej roztrhali na kusy,  prohlásil tehdy Goebbels, a já, bůhví proč, na jeho slova vypomenu pokaždé, kdy některého z představitelů této naší strany zahlédnu na TV obrazovce.
Včetně onoho prvního, o kterém jsem tento článek začal psát. I když stejně dobře jsem jej mohl začít psát od kteréhokoli jiného z nich. Vyšlo by to nastejno.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.06.2020 20:07

Český problém je zpolitizované školství díky neziskovkám.Hlavní je,aby se žáci a studenti nenaučili myslet.Poráti začali legalizací prostituce a po úspěchu začnou z legalizací měkkých drog a nakonec tvrdých drog.A na to naši "inteligentní" studenti slyší a proto je volí.A s tím se nic nedá dělat.To jediné,co by se mohlo stát,je dokázat podporu pirátů ideologii,podporující omezení práv člověka.A i kdyby se něco takového začlo,není politická vůle pirátskou strany zakázat.Kvůli tomu nemusíme vybírat jednotlivé členy či členky.Pirátská strana je celek,ne jednotlivci.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

16.06.2020 18:52

Pravda, toho rozumu Piráti moc nepobrali. Ale na druhou stranu se chtějí učit. Představte si, že mají ve vedení chlapce, který uznal, že se neumí chovat (asi ho to v rodině, školce ani škole nestačili naučit) ale když už je v tom Parlamentu slíbil, že si zaplatí vychovatele a dožene to. No není to kouzelné. Opravdu si ten parlamentní plat zaslouží. Představte si, kdyby na vychovatele neměl, potlouká se nám v zákonodárném sboru prachsprosté nevychované hovado. Nebo jeho nastávající. Jde do sebe. Prý přestala točit porno a hlídá někde městskou kasu. Že by to byla výnosnější facha ? Nebo ta mrňavá ze stejné stáje. Tam by opravdu bylo namístě zeptat se kde vystudovala. Hned bych tam poslal studovat naše snědé spoluobčany, (to už musí zvládnout opravdu každý) a rázem by bylo po ghetech nepřizpůsobivých a gheta filozofů zní určitě lépe. No tak nakonec snad prominem vůdci, že si občas zobne, alespoň si někdy, jako jediný z té squadry zoufalců, na konci věty pamatuje, co řekl na začátku.


 
Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Matteo Salvini je hrozbou pro současné držitele moci v Itálii. Vyhrál by totiž volby. A zřejmě je také vyhraje. Proto se ho italský senát snaží diskreditovat a strčit do vězení. Hodila by se nějaká defraudace nebo zneužití veřejných prostředků, nebo tak něco, ale není kde brát. Proto po prozkoumání všech možností přišlo obvinění pro "nezákonné zbavení svobody lidí". Hrozí mu 15 let odnětí svobody.

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

Poslední domácí zprávy

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.

Prapodivné rozsudky

Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za...