• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje.
Počet návštěv: 1130

Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

„Významná“ (ehm) politička z Občanské demokratické strany, paní Mirka Němcová se nechala slyšet, když se vyjadřovala k některým vnitropolitickým událostem. Jednak se vyjádřila o členu Rady ČT Lubomíru Veselém, známého jako Xavera k návrhu na jeho odvolání z této funkce. Asi nebude žádným překvapením když se vyjádřila, že by byla pro jeho odvolání, neboť podle jejího názoru to je jasné překročení kompetencí, pravomocí člena Rady ČT a ukazuje se, že na tu funkci osobnostně pan Veselý není „dozrálý muž!“ Takže už i paní Němcová bude kádrovat a určovat, kdo je a kdo není „zralým mužem“, aby se mohl kriticky vyjadřovat k některým skutečnostem.

Dalším pozoruhodným zjištěním je „totální objektivnost“ paní Němcové. Ten spočívá ve vyhodnocení situace v ČT, potažmo v novém obsazení členů Rady ČT. Paní Mirka totiž konstatovala zajímavý poznatek: kdyby prý byly zvoleny ty osobnosti, na kterých se víceméně shodli, byli by to respektovaní lidé, kteří by dokázali opravdu velmi dobře tu roli zastávat. Tím, že nebyli zvoleni a byli zvoleni lidé, kteří více vyhovovali některému převažujícímu názorovému proudu, to podle ní asi nejsou respektu hodní lidé! Takže, podle paní Němcové je chyba, že nebyli zvoleni „respektovaní“ lidé na kterých se „víceméně“ shodli, protože ti co zvoleni byli zřejmě nejsou lidé respektovaní a co horšího, nebudou skákat jak oni budou pískat. Paní Němcová je přesvědčena, že když se tak stalo, tak je všechno špatně. Jinými slovy, pokud by bylo vše podle ní a jejich přátel, bylo by to OK, protože jedině oni mají pravcdu, jedině oni to myslí dobře, jedině oni jsou ti, kteří mohou o nás dobře a správně rozhodovat! Ti ostatní by je, podle paní Němcové, měli respektovat a poslouchat. Moudrá to žena, není-liž pravda? Liž, liž, pravda! Ale...

… paní Němcová nezůstala jen u tohoto strohého konstatování, ale také zmínila své osobní plány, a své výhledy do budoucnosti! Léta běží vážení a paní Mirka se nehodlá spokojit s nějakou „almužnou“ v důchodu a tak se na stará kolena rozhodla, že si půjde „přivydělat“ do Senátu. „Budu kandidovat v podzimních volbách do Senátu. Dlouho jsem to zvažovala. Úplně jiné klima v Senátu mi dává prostor dělat práci, která mi přijde smysluplnější,“ říká paní Němcová. V tom má paní Němcová pravdu, protože její dosavadní práce mnoho smyslu nedávala. Aby toho nebylo málo, potěšila své fanoušky a příznivce, že nevyloučila ani možnou kandidaturu na post prezidentky, což ale zatím jednoznačně nepotvrdila.

Paní Němcová to jistě nemyslí vážně být prezidentkou, na to je na rozdíl od pana L. X. Veselého žena až příliš „přezrálá“, ambice malé, neřku-li mizerné až žádné. Upřímně řečeno, kandidatura není levná záležitost a tolik si zas za svou kariéru paní Němcová jistě „nenaspořila!(!), i když se o to jistě snažila. Hlavní efekt v její případné kandidatuře ani tak nespočívá v tom, že by mohla být paní prezidentkou, ale v tom, že se o ní bude mj. také říkat a psát v análech, že „ kandidovala na prezidentku České republiky“! Jen si to představte, z obyčejné knihovnice, přes ukradené rohlíky, poslankyni za ODS, předsedkyni Sněmovny PČR až po kandidaturu na post prezidentky! To už je přece kariéra, že? Holt kdo umí, umí, kdo neumí...! A paní Němcová toho fakt „umí“ hodně!!!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.06.2020 20:28

Zlodějka chce i nadále být v centru politického dění.Kradla za komančů v samoobsluze rohlíky a tím bojovala proti komunistické vládě.Dostala se do parlamentu a později byla jmenována šéfovou sněmovny.Zapůjčila svému synovi služební vůz pro jeho soukromou potřebu a k tomu ještě kartu na tankování pohonných hmot zadarmo.To všechno platili daňoví poplatníci a přesto se dostala znovu do parlamentu.Což ve svém důsledku znamená,že byla zvolena stejnými zloději,jako je ona sama.Po zrzavém opilci Havlovi dnes může být prezidentem i převlékač kabátů Pavel.Tak proč ne ona?Jistě není lepší,než on.Tak má právo kandidovat na cokoliv.Třeba i na umístění v chytrovně.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

18.06.2020 09:48

Pane Baťo, ona nakonec ta Mirka bude velice moudrá žena. Za prvé, její kandidatura do Senátu je pro Republiku dobrá zpráva. Čím víc takových komiků, tím dříve si lidé vynutí to panoptikum zrušit. Proto je třeba podporovat rozhodnutí nýmandů jako Mirka, Laudát, doufám, že se rozhoupe i Langšádlová a jiní podobní mudrcové. No a za druhé z pohledu tzv. demobloku, je opravdu Xaver Veselý nevyzrálý. V ODS mají mnohem lepšího kandidáta do jakékoliv rady pro media. Jako víno jim tam dozrál Pavlík Novotný. Navíc s podobnou žumpou jako je zpravodajství ČT, má Pavlík také bohaté zkušenosti.


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.