• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Máte slovo - zaujatost a neprofesionalita v podání Michaely Jílkové
Počet návštěv: 1623

Máte slovo - zaujatost a neprofesionalita v podání Michaely Jílkové

Jaromír Petřík Článek od Jaromír Petřík

Politická diskuse Michaely Jílkové na ČT1 se opakovaně objevuje ve stížnostech diváků, kteří chtějí, aby proti pořadu zasáhla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta vzkazuje, že v pořadu tohoto typu se vyváženost špatně hlídá.

Napíši k pořadu Máte slovo Michaely Jílkové svoje osobní poznatky.

14. 5. 2020 jsem se díval na pořad „Máte slovo“ na téma českých vztahů s Ruskem a Čínou, který moderovala Michaela Jílková. Moderátor by měl dát stejný prostor oběma stranám a nepodporovat jednu stranu svými osobními názory.

To co se dělo v tomto pořadu totiž přesáhlo všechny meze osobní zaujatosti. Na straně rusofobů a komunistobijců téměř neomezeně mluvili senátor Pavel Fischer a pražský primátor Zdeněk Hřib.

Pokud dostala slovo protistrana (Jaroslav Bašta, Leo Luzar), zpravidla hned v prvních větách skočila Michaela Jílková diskutujícímu do řeči, aby dotyčnému rozbila myšlenky a odvedla diskusi jinam. Velmi často hovořila sama za stranu Pavla Fischera a Zdeňka Hřiba, aby poté opět předala slovo Pavlovi Fischerovi a Zdeňku Hřibovi.

Jediné, co se jí poněkud vymklo z ruky, když jeden z hostů začal mluvit o spolupráci naší BIS s americkou CIA, kdy vyznamenání ředitele BIS Michala Koudelky ze strany CIA komentoval slovy, že za toto „vyznamenání“ měl dostat „dvacet let“ a ne pouze nepovýšení do generálského stavu. Michaela Jílková mu sice okamžitě vzala slovo, takže nestačil doříct, že služba cizím tajným službám se nazývá vlastizrada, ale toto byl snad nejzajímavější příspěvek z celého pořadu.

Bylo to poté, co senátor Fischer mluvil o tom, jak BIS vyhodnotila, jak veliká nebezpečí nám hrozí ze strany Číny a Ruska. Zde nechala paní Jílková senátora Fischera mluvit téměř nepřetržitě, kdy neustále poukazoval na ruské a čínské nebezpečí.

Naprosto jednostranný a zaujatý výklad, nechápu, proč se senátor Fischer nezmínil, jaká nebezpečí nám hrozí ze strany USA. Cožpak USA v posledních letech nerozpoutaly málo válečných konfliktů (Irák Libye, podpora islámských radikálů v Sýrii) nebo krvavé převraty (Ukrajina). USA vojensky obsazují bývalé země východní Evropy (srbské Kosovo, Pobaltí, Polsko, Rumunsko), aby se vojensky dostaly co nejblíže k hranicím Ruska.

Proč asi?

Že nejsem sám, koho trápí tato otázka, tak sem vkládám názor čtenáře z diskuse na PL – cituji:

„Líbí se mi jak Fischer pořád straší Ruskem a Čínou. , Fotr57, 15.05.2020 8:45:46

Přitom největší zpravodajská služba světa CIA, si bez mrknutí oka, dovolí odposlouchávat telefony Angely Merkelové. V kódovacích zařízeních, které dodávají svým "spojencům" si nechávaj zadní vrátka a o jejich pohybu, nemá BISKA ani šajnu. Je to výsměch České bezpečnosti. Ne Rusko a Čína, já se bojím nejmilitantnějšího státu, USA...“

Nenabízí se tedy přímo odpověď, že v případě válečného konfliktu to v Evropě odnesou právě již uvedené země, které jsou ve východní Evropě obsazené vojáky USA?

A, že USA dovedou rozpoutat válku kdekoliv ve světě v minulosti prokázaly mnohokrát (Vietnam, Afghánistán, Grenada, Irák, Libye...)

Nejsou potom pro naši zemi největším bezpečnostním rizikem právě USA?

Podle senátora Fischera jsou však USA naši „spojenci.“

Celý pořad se nesl v duchu moderované nenávisti k Rusku a Číně, kdy i ze strany paní Jílkové převládla hysterie nad fakty.

Že nejsem sám, kdo si povšiml podivného „nezaujatého“ moderování paní Jílkové dokládá diskuse na Parlamentních listech: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrib-a-Fischer-radili-u-Jilkove-kvuli-Rusku-Hybridni-valka-Konev-byl-pomnik-servility-A-zamichali-do-toho-i-hackerske-utoky-na-nemocnice-623943

Cituji alespoň některé příspěvky:

Soudružka Jílková, Jirka T, 15.05.2020 8:56:06 „Soudružka Jílková Hřibovi a Fischerovi nábožně naslouchala, zatímco, druhou stranu nenechala skákáním do řeči ani pořádně promluvit. Hnus soudružko Jílková... Abychom si rozuměli, Vy máte své sou druhy na západě a je to, bohužel, v naší nezávislé TV i díky Vám vidět.“

NO, matů, 15.05.2020 8:44:57 „Ještě paní Jílková, nepřipadate si trapně, asi ne, máte to přikázané, ale proč skáčete do řeči, my to víme, že umíte jen někomu, v tom jste jednička, ale vypadá to trapně, tak okatě to není zapotřebí. Nejen vy jste směšná, ale i ti, kteří jsou vámi propagovaní.“

Máte slovo? S Jílkovou?, kerimkerim, 15.05.2020 10:46:40 NEMÁTE!! Sice Vám ho udělí, ale jakmile promluvíte a není to v souladu s její představou tak Vás přeruší a jako pavlačová drbna Vás ukřičí tak, že nemáte možnost dokončit žádnou myšlenku. Ne tak, pokud mluvíte dle jejich "požadavků a představ"

Včera jsem MIMODĚK zachytila MÁTE SLOVO . , Kladeňačka1, 15. 5. 2020 8:20:42 „HNUS přímo řeporyjský , hřibovský --- i ta Jílková už je z té západní protiruské , protičínské NENÁVISTNÉ propagandy úplně šílená --- opět " vyvážená " , převážená diskuse -- moderátorka dávala prostor hlavně nenávisti plným hřibovcům , občana z druhé strany naprosto umlčovala . ------------ moderátor nemá stranit nikomu ----- chce li se k diskusi vyjadřovat ať tam jde jako pozvaný host a ne MANIPULÁTOR poslaný z ÚV ČT.“

A co si o tom myslíte vy, vážení čtenáři? Nebylo by lepší, kdyby politikové, kteří zaujímají vyvážené a nestranné postoje vůči Rusku a Číně raději neignorovali pokleslé pořady naší ČT s ještě pokleslejšími moderátory v čele s paní Jílkovou?

Jaromír Petřík
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.06.2020 20:13

Takové pořady nelze sledovat a účinkovat v nich je jen pro silné povahy.Ta drbna,která to vede,je na pořádnou facku pro zaujatost.BIS je pobočka CIA.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

24.06.2020 20:03

1) Tim umoznujete rusofobum stavet se do role bojovniku proti komunismu. To jim zarucuje vyhru; komunismus je dnes passé. Rusofobie je zalozene na ztotoznovani Ruska s komunismem. Dnesni Rusko komunisticke neni.

2) Komuniste znemoznuji identifikovat hlavniho vinika soucasne situace - americke neocony. Jsou to byvali trockiste, zakukleni marxiste.
https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y
Marxiste Rusko odjakziva nenavideli, pocinaje Karlem Marxem.

3) Neschopnost vnimat zrudnost marxisticke doktriny je podivna slepota.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/komunisticke-silenstvi-v-cesku/


 
Jaromír Petřík

Jaromír Petřík

24.06.2020 14:10

Současní komunisté jsou naší zemi určitě prospěšnější než TOP09, KDU-ČSL, STAN, ODS, kteří se podíleli na zlodějnách typu církevní restituce, podporují zločinné války západní "demokracie", nesmyslné sankce proti Rusku atd. Takže mi obhajoba komunistů nevadí.


 
Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...