• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Střípky a útržky (červen)
Počet návštěv: 1532

Střípky a útržky (červen)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

„Koronavirus je epidemie nebo politika?“ „Je to náboženství. Můžete v ně věřit nebo nevěřit, ale obřady dodržovány být musí.“ (Ruský vtip ze současnosti)

Příprava na zrušení hotovosti:

Vydal jsem manželce instrukci, že kdyby to se mnou seklo, tak ať kašle na resuscitaci a švihá k bankomatu něco vybrat dřív, než jí zablokují NAŠE konto.


Pozvánka: Program Národního divadla po skončení „koronavirové krize“:


*Pondělí – William Shakespeare: Mnoho povyku pro nic - v hlavní roli Jan Hrušínský.


*Úterý – Josef Kajetán Tyl: Jiříkovo vidění - v hlavní roli Jiří Drahoš.*


*Středa – Lev Nikolajevič Tolstoj: Živá mrtvola - v hlavní roli Karel Schwarzenberg.*


*Čtvrtek – Henryk Ibsen: Nepřítel lidu - v hlavní roli Miroslav Kalousek.*


*Pátek – Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Idiot - v hlavní roli Petr Fiala*


*Sobota – Josef Kajetán Tyl: Čert na zemi - v hlavní roli páter Halík.*


*V neděli pak slavný muzikál podle Victora Huga: Bídníci - Bartoš a celá “opozice”.*


Senátor Vystrčil poletí na Tchaj-wan.

Vážený soudruhu předsedo,

jeď místo toho radši do Brusele, postav se tam v té jejich parodii na parlament k mikrofonu a řekni jim svou jistě fantastickou angličtinou, že si značná část Čechů nepřeje, aby nám sem neustále strkali rypák.

Potom totéž udělej ve Washingtonu - a pak teprve si jeď klidně třeba i na Tchaj-wan.

Pro svobodu, demokracii a nezávislost naší země, která ti tak velice leží na srdci, tím uděláš mnohem víc. Sice Tě, soudruhu, ani potom nebudu v žádném případě volit, ale zatleskám a přestanu Ti říkat soudruhu.

S velmi malou úctou Lu Lina. (Parlamentní listy)


Nejdůležitější poznatek z tzv. „koronavirové krize“:

Bez zpěváků, herců a jiných „VIP a prominentních osobností“ – to jde.

Bez Milionu chvilek a podobných spolků a neziskových organizací – to jde.

Bez senátu – to jde.

Bez 90% členů Poslanecké sněmovny – to jde.

Bez demobloku – to jde.

Bez „prominentních“ novinářů mainstreamu – to jde.

Bez bruselské „demokracie“ a jejích směrnic – to jde.

Jen bez té pracující lůzy, která neví, koho správně volit - to NEJDE!


Co nového u sousedů:

V německých v Brémách má být odstraněn památník kancléře Bismarcka, který sjednotil v r. 1871 Německo a zavedl jako první v Evropě systém zdravotního a důchodového pojištění a státních důchodů.

V Gelsenkirchenu byla odhalena první socha bolševického vůdce V.I. Lenina v západním Německu. (V Bruseli už mají pomník Karla Marxe.)

Komunismus se blíží mílovými kroky...


Malá připomínka českým sluníčkářům:

Vedoucím vozidlem na přehlídce ke Dni vítězství v uralském Jekatěrinburgu byl legendární tank T34 s označením totožným s prvním sovětským tankem, který vjel ráno 9.května 1945 do ulic povstalecké Prahy. Ano, ten tank, který na podstavci jako symbol osvobození stával v parku na Smíchově a který po roce 1989 mistr konjunktury David Černý přetřel na růžovo, aby po čase péčí Magistrátu zmizel z Prahy úplně.

Od Rusů v Jaketěrinburgu je to připomenutí, kdo Prahu osvobodil!


Konec NATO se blíží?

10. června se francouzská fregata u pobřeží Libye pokusila přiblížit k turecké lodi, jejíž posádka byla podezírána z pašování zbraní. V tom okamžiku tři jiné turecké válečné lodě namířily na fregatu zbraně a odmítly splnit požadavek prohlídky lodě.

(TV France 24)

V NATO už je mezi členy tolik rozmíšek, že nebude dlouho trvat a dočkáme se jejich vzájemného humanitárního bombardování...


Vstoupí Milion čeho? do politiky?

Je neskutečné dívat se na to, jak stovky lidí v Praze už po padesáté čučí na jednoho zrzavého fýrera a na jeho stále se opakující trapnou exhibici. Ono to vypadá jako shromáždění zaplacených nezaměstnaných, kteří po akci dostanou za rohem ke 30ti grošům ještě navíc polévku. Je to pro normálně myslící občany podívaná jako v zoologické zahradě – tam taky obdrží zvířátka stravu za to, že na ně návštěvníci koukají...


Typický příklad manipulativního výkladu dějin:

„Naše společné dějiny se nesmějí využívat jako politický nástroj, a ani by se neměly přepisovat jednotlivými státy v jejich vlastních zájmech… Statečnost a obrovské oběti, které přinesly národy Velké Británie, Spojených států, SSSR a všech spojeneckých zemí, vedly k porážce nacistického režimu,“ řekl mluvčí britského ministerstva zahraničních věcí k článku V.V. Putina k 75. výročí vítězství nad německým fašismem.

Správná formulace:

„Dějiny se nesmí využívat jako politický nástroj a ani se nesmí přepisovat jednotlivými státy podle jejich vlastních momentálních zájmů. Statečnost a obrovské oběti, které přinesly národy SSSR, jeho dočasných spojenců – USA a Velké Británie – a dalších spojeneckých zemí, vedly k porážce nacistického režimu.“


Došly mu peníze?

„Jsem starý na to, abych začínal novou politickou kariéru ...“ (Michel Žantovský, bývalý velvyslanec v USA a blízký spolupracovník V. Havla.) A proto kandiduje do Senátu!


Dotaz na českého poslance:

„Kdy začnete řešit střet zájmů Andreje Babiše?“ Odpověď. „Až poté, co Evropská komise vyřeší střet zájmů své předsedkyně von Leyenové!“

(Pozn: manžel von Leyenové je majitelem soukromého zdravotnického holdingu v SRN a pobírá dotace od EU ve výši 1 miliardy EUR ročně...)


Ze semifinále soutěže o Evropské město roku 2020 byl vyřazen maďarský Székesféhervár. Důvod? Videoprezentace obsahovala příliš mnoho záběrů milých, usměvavých a spokojených bílých lidí...


Jaký je rozdíl mezi koronavirem a Kalouskem?

Žádný. Nikdo je nechce, ale oni tady budou furt, aby mohli škodit lidem...


Poučení z historie:

Nechci nikoho navádět, ale některé starověké civilizace v období pandemie obětovaly svou vládu bohům, aby si je usmířily...


K pirátským dopisům do Brusele:

Kdysi se psávalo do Vídně, potom do Berlína, pak do Moskvy a dnes do Bruselu. Města se mění, ale práskači zůstávají!


K americkým demonstracím:

„Jsem zvědav, kdy si američtí černoši všimnou, že i oni jsou nahrazováni lidmi ze třetího světa.“


Ptá se černá kočka rezavé:

Když mi zkříží cestu bílý člověk, znamená to, že budu mít smůlu?


Dovolené se blíží. Je zajímavé, kolik lidí se stydí za svou postavu. Ale kolik jich má v hlavě nas.áno – to jim nevadí...


Inzerát:

Hledám muže na žhavé letní noci. Já budu spát a on zahánět komáry...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.07.2020 18:39

Bojovat za svou zemi je z Washingtonu zakázáno a z německé čtvrté říše podporováno.V rámci NATO jsou mezi okupanty v Afghanistanu také čeští vojáci a umírají tam za americké zájmy.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

01.07.2020 12:48

Afghánci nemohou ve své zemi vést národně-osvobozenecký boj. Pokud ano, ten kdo se zmíní o jejich právu na vlastní stát, vlast, je za to trestně-právně odpovědný, stíhatelný.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

01.07.2020 12:42

Chcete zpěv muezzina v každé české vesnici? Pryč s českou kulturou a tradicemi! Volte Piráty, TOP 09 a ODS!


 
Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...