• Sobota, 08. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Soběslav

Zeman: Black lives matter je rasismus
Počet návštěv: 820

Zeman: Black lives matter je rasismus

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Včera mnohý z nás, dokonce možná většina národa mohla souznít s prezidentem republiky, když heslo černošských aktivistů Black lives matter, provázené tisíci vyrabovaných obchodů, stržením a pomalováním možná stovek soch osob spojených i nespojených s otrokářskou minulostí, vynucovaným klekáním bílých spoluobčanů a prosbami o odpuštění, davovou psychózou při odmítání všeho bílého, počínaje vážnou hudbou, ruku na srdce neznám žádného černošského světového skladatele, přes rasistická jídla dokonce i u italské kuchyně a samozřejmě u módy, označil jako rasistické. A já bych dodal jako tupě rasistické.

A tupě, nejen od těch, kteří tento rasismus šíří a jde už do extrému, že běloch se píše s malým b, ale černoch napříště jen s velkým Č.

Vždy tvrdím, že myšlenkově rozhodně nepatříme k Západu. Blbiny, včetně rušení policejních služeben, aby následně dramaticky narostly vraždy, znásilňování. Označování amerických policistů za rasisty, ačkoliv pravda cca 50% obviněných jsou černoši, ale zároveň 50 %  napadených jsou rovněž černoši. A pikantní přitom leckdy je, že zasahujícími jsou opět černošští policisté.

A tato vlna se nyní line do Francie, Velké Británie, Belgie.

Na jedné straně je to zcela v pořádku. Zbavme se konečně už těch naivních představ, jak ten kdysi toužebně vymodlený Západ je skvělý, čistý a spravedlivý. Není a nikdy nebyl. Jeho kořeny jsou krvavé a násilné. A je jen v pořádku, že se ta nezacelená rána otevřela.

A je to skvělé hlavně kvůli naší liberální opozici, která bubnuje proti Rusku a Číně a zapomíná, že Západ nám nemůže být morálním vzorem, ani kvůli koloniální a otrokářské minulosti, ani kvůli opět kvazikoloniálním válkám po roce 1990.

Kdy konečně bude pozvednut hlas, že Kosovo byla jedna velká tragédie a stalo se samostatné jen proto, že Srbové byli přátelé Ruska. Až prezident Thači přijde před mezinárodní soud, stálo by za to oprášit myšlenku oduznání nezávislosti tohoto teroristického státu. 

Někdo teď namítne, že jsem jaksi uhnul od tématu.

Ale neuhnul. Minulost Západu je skutečně amorální a děsivá a není důvod jej vidět růžovými brýlemi.

Druhá věc je, že každý se chová, tak jak se mu dovolí. A Američané mají zvláštní talent podrobovat se davovým psychózám. A tak kdysi za časů Mc Carthyho nastal hon na údajné komunisty a mnoho i velmi pokrokových umělců i lidí všeho druhu tím trpělo. I Charlie Chaplin, i náš Jiří Voskovec. V nedávných letech zase vypukla podobná davová psychóza Me too a najednou všechny ženské, i ty, kterým by so o tom mohlo jenom zdát, byli kdysi znásilněny či zneužity. Nejčastěji  jim před 30 lety někdo sáhnul na koleno.

A dnes bílá většina bohatá a inteligentní zpravidla masivně podporuje až ze 70 % protibělošské demonstrace, včetně vandalismu a násilí a dobrovolně volají po potřebě co největšího sebeponížení.

Nemohu si Američanů vážit. Jsou infantitlní a naladění na jakoukoliv hysterii.

Bylo správné, že hnutí proti rasismu i kolonialismu se přelilo do Evropy. Vždyť tam to všechno začalo a je správné, aby si Francie, Velká Británie, Belgie, Německo  atd. svou odpovědnost uvědomili. Je třeba brát historii se vším, i tím nosným i tím odpudivým. Ale neponižovat se!

Shrnuto tedy: Za „úspěch“ hnutí Black lives matter mohou v USA především sebemrskající bílí demokraté,  kteří  dávají rovnítko mezi  boj proti rasismu a  boj proti  Donaldu Trumpovi. Evropa to zatím nějak zvládá. Chcete důkaz?  Tak třeba včerejší vyjádření prezidenta Zemana.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.07.2020 19:58

Hluponi,pleteš si to s blbem Novotným!


 
Hlupoň Nasralvhrnes

Hlupoň Nasralvhrnes

04.07.2020 12:38

Vyvadil - není na něj podáno několik trestních oznámení pro vlastizradu?


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

01.07.2020 18:28

Pane Vyvadil, za to, co se dnes v Cesku deje, nezodpovida zadny liberalismus. Ma to KONKRETNI PRICINY. Temi jsou Sorosovci, neoconi, neziskovky, jejich cesti poskoci, kliky, ktere se zmocnili CT a ODS.

Komunisti nam 70 let vymyvali mozky dichotomii kapitalismus-socialismus. Zda se mne, ze Vy jste si jenom misto kapitalismu dosadil liberalismus.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/komunisticke-silenstvi-v-cesku/


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...