• Sobota, 08. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Soběslav

Proč chtěl pan Kalousek sebrat ceduli s nápisem „All Lives Matter“?
Počet návštěv: 951

Proč chtěl pan Kalousek sebrat ceduli s nápisem „All Lives Matter“?

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

V naší Poslanecké sněmovně je živo a veselo poměrně často. A v tomto týdnu to díky poslancům Kalouskovi a Volnému platilo obzvlášť...  

V úterý byla Poslanecká sněmovna svědkem konfliktu dvou poslanců, který málem skončil rvačkou. Nezařazený poslanec Lubomír Volný (dříve člen poslaneckého klubu SPD) tam totiž svedl s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem urputný boj o transparent s nápisem „All Lives Matter“. Jak asi většina čtenářů ví, text na transparentu, který v češtině znamená „Na všech životech záleží“, používají v současné době v zahraničí některé skupiny jakožto reakci na protestní hnutí „Black Lives Matter“ („Na životech černých záleží“).

Dle toho, jak incident popisuje většina našich médií (například zde iDNES), bývalý předseda TOP 09 a ministr financí se transparent, který si poslanec Volný postavil během svého projevu u řečnického pultu, třikrát pokusil odnést. Na konflikt tak musel reagovat předseda Sněmovny Radek Vondráček napomínáním obou poslanců a následně i přerušením jednání na několik minut. Proč byl Miroslav Kalousek vůči Volného transparentu tak nesmiřitelný? Oficiálně to poněkud kostrbatě zdůvodnil slovy: „Zdůrazňuji a myslím, že jsem to mnohokrát dokázal, že nikomu neupírám právo na jeho názor, nicméně se domnívám, že vzhledem k tomu, že právě proto, že má to právo formulovat svůj názor větami, které začínají a končí, pokud jich je schopen, že tyto věty nemají být doprovázeny velkými postery, velkými plakáty a hesly.“

Byť Miroslav Kalousek nepochybně patří mezi naše nejpravdomluvnější politiky, přece jen malou špetku pochybnosti ohledně jeho zdůvodnění mám. Přišlo mi totiž trochu zvláštní, že bývalý předseda TOP 09 použití plakátů či transparentů v prostorách Poslanecké sněmovny nikdy dříve nekritizoval. Přesto, že je v minulosti několikrát použili například poslanci za ČSSD. Nebo před rokem a půl aktivisté z iniciativy „Proč? Proto!“, kteří před zahájením jednání poslanců ve Sněmovně tehdy předstoupili před zástupce hnutí ANO s transparentem s nápisem „Demisi!“ 

Měl snad na ně Miroslav Kalousek trochu jiný metr než na poslance Volného? To bych si v případě tak objektivního politika, jakým pan Kalousek nepochybně je, tvrdit neodvážil, a proto mě to přimělo k úvaze, proč v úterý bývalý předseda TOP 09 konal, tak jak konal. A po usilovném přemýšlení jsem přišel dokonce na několik možností, proč chtěl pan Kalousek poslanci Volnému ceduli s nápisem „All Lives Matter“ sebrat.

Zde je jejich výčet:
a) Miroslav Kalousek chtěl ceduli sebrat z toho důvodu, že jeho strana TOP 09 chce slogan „Na všech životech záleží“ použít v kampani pro podzimní senátní a krajské volby, a předseda jejího poslaneckého klubu se oprávněně bál toho, aby jí tento nápad někdo neukradl.
b) Miroslav Kalousek s heslem „Na všech životech záleží“ nesouhlasí, neboť minimálně v případě Babiše či Zemana něco takového neplatí.
c) Miroslav Kalousek má svého poslaneckého kolegu Lubomíra Volného ve skutečnosti rád a měl pouze obavy, že by Volný kvůli ceduli s tímto nápisem mohl mít problémy. I on se totiž dočetl o tom, že děkanka jedné americké univerzity dostala nedávno výpověď, když podobná slova použila ve svém emailu (viz odkaz zde).
d) Miroslav Kalousek chtěl v zájmu své strany (té nepochybně nejdemokratičtější v ČR) oživit svou mediální popularitu a dohnat tak určité manko, způsobené tím, že se letos na rozdíl od minulých let nezúčastnil nedávných Dnů lidí dobré vůle na Velehradě (zda kvůli tomu, že se na něj vzhledem k letošnímu omezenému počtu míst nedostalo, nebo po jmenování Hany Lipovské do Rady ČT skutečně vystoupil z církve, netuším...)

Tak co, milí čtenáři, která z uvedených možností je dle vás správná? Pokud vás eventuálně napadne ještě další možnost, klidně ji do diskuse napište...

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.07.2020 19:37

Kalousek už ztratil díky alkoholu pojem o tom,co je správné a co ne.Zřejmě ještě nedostal povel,jak se má zařídit v případě rasismu.A že mu rasismus černochů,Romů a jiných nevadí,to víme už dlouho.A to je o celé partaji,zvané TOP09,ne jenom o Kalouskovi.A také ne jenom o jedné partaji!Podobných je více!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

09.07.2020 17:42

Kdepak! V případě Kalouska jde o zastání se a podporu knýšete Schwarzenberga. Jeho jméno v překladu zní Černohorský. Bělohorský by vyvolávalo u národa zpětné reminiscence. Proto bojuje za Černohorského. ...Mějte se hezky.


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...