• Sobota, 08. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Soběslav

 Matěj Hollan si vzal na paškál Nohavicu a stojí to za to. Který z těch dvou je větší prevít??
Počet návštěv: 1621

Matěj Hollan si vzal na paškál Nohavicu a stojí to za to. Který z těch dvou je větší prevít??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Samozřejmě, že oba dva mají másla na hlavě až dost, ale jsem toho názoru, že Matěj Hollan při svém věku, má daleko horší pověst než Jarek Nohavica. I přesto, že Jarek Nohavica mnohdy působil kontroverzně, tak dnes je to již starý muž a není zrovna moc férové, když si ho bere do huby takový cucák jakým Hollan bezesporu je a který svá raná léta prožil jako v bavlnce pod křídly svých rodičů. Nohavica toto štěstí neměl a protloukal se životem jak se dalo a to i za cenu někdy nutných úskoků a lží. 

Víte pane Hollane, pan Nohavica mi jako člověk vůbec nesedí a hodně si to takzvaně pokakal, když si bral dost nemístně do svých úst Karla Gotta. Snažil se pošpinit jeho odkaz a parazitovat na jeho smrti. To považuji za dost nedůstojné a za ukázku skutečně ryzího charakteru, který je v dnešní době preferován. Ono to vlastně u pana Nohavici není nic zvláštního, protože aby mohl zpívat a živit se jak se živil, tak takzvaně kolaboroval s kdekým už od dob socialismu a v tomto stylu funguje i v současnosti. Je tedy zjevné, že pan Nohavica je člověk bez páteře, ale také bez charakteru. Jeho kladný vztah k alkoholu ani nebudu rozebírat, neb si chlastá na svou hubu a za své peníze, takže je to čistě jeho věc. Vím, že mnoha kolegům házel takzvaně klacky pod nohy, ale v éře socialismu to nedosahovalo ani náhodou takových rozměrů, jak je mezi umělci a natož politiky normální v dnešní době. To bychom si měli přiznat. Jeho smůlou bylo, že jaksi ustrnul a jeho image bylo je ala santus. On sice tvrdí, že jeho rozlet a kariéru zadusil Karel Gott, jenž byl údajně naší společnosti vnucen seshora a byl privilegovaným, ale to není až tak pravda. Karel Gott byl sice privilegovaným, ale nutno říci, že skutečně uměl a nikdo nám ho vnucovat nemusel. Jeho umění prostě frčelo a frčí dodnes. V tomto smyslu se nabízí i otázka, kdo vnucoval Karla Gotta v Německu, či Rakousku, kde byl ještě více populární, než byl u nás. U pana Nohavici je smutné, že často plácá nesmysly. Nevím jestli je to z alkoholu, či senilitou, ale je to tak. Otíral si hubu o mistra Gotta, a přitom zcela pominul, že mistr zpíval úplně jiný žánr, než byl vlastní panu Nohavicovi. Každý z nich jel jaksi po zcela jiné koleji a ani jeden nemohl zasahovat do tvorby toho druhého. Navíc, a to by nemělo zapadnout-mistr Gott byl takový charakter, že veřejně přiznal, že jeho otec byl komunista a že on sám s mnoha dalšími podepsal antichartu. U pana Nohavici takovou sebereflexi nelze najít-tedy krom pochcaných kalhot.

      Tvorba pana Nohavici je zcela něco jiného, než jeho charakter a člověk se až diví, že takový člověk dělá tak pěkné písničky. Je to však společensky běžný jev, kdy je člověk po pracovní stránce super, ale jako člověk je to svině. Takových případů je svět celebrit nebo politiků plný.

    Myslím však, že vy pane Hollane byste měl raději držet ústa. Vy také nemáte páteř a jste politickým turistou-jen aby bylo stále plné korýtko. V roce 2013 jste dostal cenu Františka Kriegla, kterou uděluje nadace Charty 77 a to hovoří za mnohé. Ono totiž vše, co je spojeno s Chartou 77 hodně a hodně smrdí. Spojoval jste účelově své síly se stranou zelených, tedy s těmi, kteří jsou v běžném životě prakticky nepoužitelní a neschopní. Spolupráce s panem Bursíkem, či mladým Stropnickým vám také ke cti moc neslouží. Docela sranda byla, když vás se Stropnickým vypráskali chlapi z Brněnské hospody U poutníka. To bylo kvůli vaši podpoře imigrantům že??? Dobře Vám ti chlapi od piva udělali. A jezdit načerno v MHD-to se přeci nedělá-při vašich přijmech. Není Vám to trapné??? Když už, tak se nenechte příště chytit. Vy tedy máte nejméně co kázat morálku panu Nohavicovi. Navíc písničky Jarka Nohavici se dají poslouchat, ale ty vaše umělecké výrony-no děs-narážím na vaše trapné video točené na Ukrajině. Jako politik jste pro lidi prakticky neudělal vůbec nic a bylo by tedy vhodné, aby jste tiše seděl a šoupal nohama, jinak by se vám mohlo opět stát, že odněkud vyletíte jako špinavé prádlo-tedy tak, jako z hospody U poutníka.

    Závěrem takové malé shrnutí. Oba jste neřádi pane Hollane-vy i pan Nohavica, ale je tu jeden markantní rozdíl. Pan Nohavica ve svém oboru mnohé dokázal a lidem se jeho písničky líbí. Vy jste dokázal krom žvanění úplný prd a jen závidíte. Až si tedy příště budete někoho brát do huby-začněte nejdřív sám u sebe.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

11.07.2020 12:25

Pane Rambousek, mám 80 let a pohyboval jsem se ve vysílací televizní branži od šedesátých let. Mohu potvrdit, že Jarek Nohavica nikdy (v minulosti) ani v nedávno uplynulé době, pana Gotta nepomlouval. Kde jste k opačnému názoru přišel?
Samozřejmě, že s Vámi souhlasím, že jeho písničky a provedení s kytarou jsou zcela jiného typu, proto tedy Gotta nikdy nebral Jarek jako konkurenta.
A politika, v ní rozhodně více zklamal a "ujel" Goot, protože více zpíval s vlky. To mu však nevyčítám, jen konstatuji. Taková to byla doba, pokud chtěl někdo vydělávat na chleba. No a pan Hollan - jak píšete: "... pan Nohavica ve svém hudebním oboru mnohé dokázal a lidem se jeho písničky líbí. Hollan nedokázal nic". Snad kromě politické aktivity jako zastupitel města Brna. Jenže zde se projevila jeho mladická nerozvážnost a vychování. Jeho úlet jako politika třeba dokládá v září 2015 zahájení výstavy ve vile Tugendhat, kdy napsal ve svém Deníčku na Internetu: „že v Brně bylo dříve vícero národností, které jsme si dílem zplynovali, dílem vyhnali". To vyvolalo na Internetu velký odpor věřejnosti. Musel se omluvit.
Ano, Hollan právo na názor má, ale vylhanými a nepodloženými argumenty se dále zesměšňuje.


 
Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica

10.07.2020 22:08

Pan Rambousek je lhář. O Karlu Gottovi jsem nikdy nic obdobného neřekl. Karla Gotta jsem si vážil a vážím. Pan Rambousek je navíc tragéd. Slova, která vkládá do mých úst, vyřkl několikrát Jaroslav Hutka. :-) Zdravím Rukojmí. A pozor na Rambousky:-)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.07.2020 20:08

S panem Rambouskem tak docela nesouhlasím.On to nebyl jen Nohavica,ale také jiní,jen se to na ně neprozradilo.Nakonec Hollan byl jako lídr hnít Brno-pardon-žít Brno,přímo ukízkovým exemplářem debility.Už jenom to,že nechal uveřejnit svůj výprask na Ukrajině a chlubil se,že je masochista.Svou sexuální úchylku veřejně deklaroval.Ovšem Hollan nemůže Nohavicovi ani čistit boty od prachu.Ještě existuje ono hnutí Žít Brno?


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...