• Sobota, 08. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Soběslav

A komu tym prospějete, co?
Počet návštěv: 496

A komu tym prospějete, co?

Ladislav Větvička Článek od Ladislav Větvička

Tak nam uřednici zase ukazali, že to su oni, kdo može všecko, bo přece maju ty pravomoce, a začali zavirat hranice.  

Podle jakychsik zvrhlych statystyk rozhoduju, kera země je špinava a tym padem je dobre ju izolovat.

"Rozhodnuti je platne od zitřejši pulnoci", oznamila jedna vlada. A tak přemyšlam, čemu až od zitřejši pulnoci? To maju informace o tym, že dneska ještě korunavirus bude lenivy, bo je vikend a aktyvni začne byt až v ponděli o pulnoci?

To je stejna kokotina jak když u nas nastupoval virus do hospod až po 23. hodině, proto musely byt všecky zavřene. Mimochodem, v mnoha evropskych zemich tato hodina furt plati, takže ve 23 hodin přestanu obsluhovat a vyhodi zahradku plnu lidi dodom. Asi ty uředniky jakasik neviditelna ruka koordynuje.

A komu tym prospěju? Ekonomika všech zemi je v hajzlu a oni reguluju přijezd turistu ze špinavych zemi a nuti je k pobytu v koncentračnich taborach, kere si maju sami hradit... Nerozumim temu.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

14.07.2020 10:09

Nojo, to si můžeme přát my důchodci (pan Majevský). Jejich zdejší očumování památek a selfíčka si naopak přejí ti, kteří jsou na přísunu turistů existenčně závislí. Praha zeje prázdnotou. Všichni, kdo cinkali při daňovém přiznání penězi do státní pokladny, jsou v postavení mimo hru. Kdo nám asi bude ty naše důchody financovat...? Na to je třeba myslet, než něco napíšu, protože si jináč pod sebou podřezávám větev, na níž sedím. Kde nic není, ani smrt nebere. Čínské výpravy se nepotulují starobylými ulicemi Českého Krumlova, ale ani blízcí Rakušané se v hojnější míře nevyskytují. Auťáky také nejdou na odbyt. Povolená, spíše žádaná nenávist k Rusku a Číně nám také v obchodním styku nepřidá. Co by u nás lidé pociťující na vlastní kůži nenávist také dělali? Vyhnou se nám obloukem. V případě mnohonárodnostního Ruska rusofobové nenávidí 87 národů a národností, žijících na jeho území. Čína také není monolit, jak se mnozí z nás domnívají. V různých kantonech se mluví různě, odlišně. Ale i Čínu musíme zahrnout do své uvědomělé nenávisti. Ti všichni se pak našim urputným exenofobním bojovníkům proti xenofobii odvděčí. Ovšem doporučená xenofibie, to je něco naprosto jiného. Je to tvrdý politický postoj sloučený s nenávistí vůči příslušníkům nám nevyhovujících národů. A to se smí. Nám doporučená etnika jsou naopak hájeny a oslavovány. Jejich kriminální činy jsou zamlčovány. A to proto, že je máme rádi a můžeme se pro ně přetrhnout. Jsou nemocní a vystresovaní. Znásilnění patnáctileté dívky je prkotina. Olíbenec byl ve špatném psychickém rozpoložení. Uchýlí se na dva roky do péče Chocholouška a vysmátý bude hledat další oběť, protože jeho stav duševního zdraví se ne a ne zlepšit. Co by k nám měli jezdit solventní turisté z námi nenáviděných zemí, když k nám může připutovat kulturní obohacení, pro nějž se můžeme ve dví přetrnout. Naše ekonomika je díky tomu dobře nastartovaná, lepší to snad být ani nemůže. ....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.07.2020 19:49

V současnosti bych byl proto,aby turisté pro letošní rok zmizeli úplně.A to platí jak pro cizince u nás,tak pro naše turisty v cizině.Konečně se v plné parádě projevuje Klausova ekonomická reforma,která je příčinou naší dnešní závislosti na cizině.Stěžovat si občané mohou pouze sami na sebe,jak to všechno podporovali.Pozdější kecy o tom,že si to představovali jinak k ničemu nejsou.Vždy se mají nejdřív ptát,v čí prospěch se to či ono dělá!


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...