• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Roušky? Roušky …
Počet návštěv: 614

Roušky? Roušky …

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Zase se nám vrací roušky. Takže se hodí první obsáhlá a seriozní studie o účincích látkových roušek.

Látkové roušky nikoho před virózami neuchrání. Naopak možnost nákazy výrazně zvyšují. Kvůli chřipce bylo v posledním desetiletí provedeno několik klinických studií s mnohatisíci účastníků a výsledky byly vždy negativní. Látkové roušky nesníží možnost nákazy žádným způsobem. Vlhkost a opětovné použití látkových masek a špatná filtrace mohou vést dokonce ke zvýšenému riziku infekce.

Nabízí se úvaha, proč tedy státy považují roušky za nástroj ochrany? Myslím, že je to proto, aby ukázaly, že dělají aspoň něco. Mnoho “epidemiologů” podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status “záchranců”. Mnoho lidí se také na roušky upíná z psychologických důvodů, protože se cítí chráněni a jako ti zodpovědní. Reálná fakta tomu ale nenasvědčují.


Přitom jediné, co má opravdu smysl a chrání to lidi, je okamžitá podpora imunity – doplnění vitamínu D a C, podpora mikrobiomu a varování před přehnaným dezinfikováním. Dezinfekce a sterilita totiž vedou k nerovnováze ve střevech a mohou se tam tím pádem přemnožit některé škodlivé bakterie.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

27.07.2020 07:20

Celý koncept nošení roušek je pochybný. Ve světě, kde úřednická zvůle ti nařizuje kdeco, Každý výrobek musí projít schvalovacím procesem, musí být certifikovaný a bůhví jaký, tak pro roušky, které vám "moudrý" stát nařídí nosit, ale nezajistí vám je, neplatí žádné standardy. Kdybych si vyrobil roušku z králičího pletiva (oka průměru 2 cm), tak bych byl před zákonem v pořádku a přitom by to byl stejný nesmysl, jako roušky podomácku vyráběné z bůhví jakého materiálu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.07.2020 19:12

Dnes už jsou roušky zbytečné.Epidemiologové si mohou tvrdit,co chtějí,nikdo nemá možnost jejich tvrzení ani potvrdit a ani vyvrátit.To samé dělají i politici,protože nemají problémy ohledně své neschopnosti.Vše se schová za Covid-19.Lidé,kteří umírali údajně na koronavir,trpěli současně i jinou nemocí,ale smrt se svedla na koronovir.Jinak tato situace nám ukázala,že se bez komediantů můžeme docela dobře obejít a sportovců také.Je vidět,jak jsou přeplácena naprosto zbytná zaměstnání,která přináší zisk pouze pro určitou osobu.A nákaza zároveň ukázala,že EU je v případě hrozby úplně na nic.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

26.07.2020 16:56

Paní Evo, kdo chce ať tyroušky nosí. Ale myslím, že není třeba se bát. Rusko už více než před měsícem začalo exportovat účinný lék "Avifavir" , který je levný a tedy všem dostupný. Doufám, že se v EU nenajde až takový kretén co by lék zakázal importovat. To zn., že od června by nemělo být v republice úmrtí na Covid 19.


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy