• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Roušky? Roušky …
Počet návštěv: 1258

Roušky? Roušky …

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Zase se nám vrací roušky. Takže se hodí první obsáhlá a seriozní studie o účincích látkových roušek.

Látkové roušky nikoho před virózami neuchrání. Naopak možnost nákazy výrazně zvyšují. Kvůli chřipce bylo v posledním desetiletí provedeno několik klinických studií s mnohatisíci účastníků a výsledky byly vždy negativní. Látkové roušky nesníží možnost nákazy žádným způsobem. Vlhkost a opětovné použití látkových masek a špatná filtrace mohou vést dokonce ke zvýšenému riziku infekce.

Nabízí se úvaha, proč tedy státy považují roušky za nástroj ochrany? Myslím, že je to proto, aby ukázaly, že dělají aspoň něco. Mnoho “epidemiologů” podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status “záchranců”. Mnoho lidí se také na roušky upíná z psychologických důvodů, protože se cítí chráněni a jako ti zodpovědní. Reálná fakta tomu ale nenasvědčují.


Přitom jediné, co má opravdu smysl a chrání to lidi, je okamžitá podpora imunity – doplnění vitamínu D a C, podpora mikrobiomu a varování před přehnaným dezinfikováním. Dezinfekce a sterilita totiž vedou k nerovnováze ve střevech a mohou se tam tím pádem přemnožit některé škodlivé bakterie.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

27.07.2020 07:20

Celý koncept nošení roušek je pochybný. Ve světě, kde úřednická zvůle ti nařizuje kdeco, Každý výrobek musí projít schvalovacím procesem, musí být certifikovaný a bůhví jaký, tak pro roušky, které vám "moudrý" stát nařídí nosit, ale nezajistí vám je, neplatí žádné standardy. Kdybych si vyrobil roušku z králičího pletiva (oka průměru 2 cm), tak bych byl před zákonem v pořádku a přitom by to byl stejný nesmysl, jako roušky podomácku vyráběné z bůhví jakého materiálu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.07.2020 19:12

Dnes už jsou roušky zbytečné.Epidemiologové si mohou tvrdit,co chtějí,nikdo nemá možnost jejich tvrzení ani potvrdit a ani vyvrátit.To samé dělají i politici,protože nemají problémy ohledně své neschopnosti.Vše se schová za Covid-19.Lidé,kteří umírali údajně na koronavir,trpěli současně i jinou nemocí,ale smrt se svedla na koronovir.Jinak tato situace nám ukázala,že se bez komediantů můžeme docela dobře obejít a sportovců také.Je vidět,jak jsou přeplácena naprosto zbytná zaměstnání,která přináší zisk pouze pro určitou osobu.A nákaza zároveň ukázala,že EU je v případě hrozby úplně na nic.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

26.07.2020 16:56

Paní Evo, kdo chce ať tyroušky nosí. Ale myslím, že není třeba se bát. Rusko už více než před měsícem začalo exportovat účinný lék "Avifavir" , který je levný a tedy všem dostupný. Doufám, že se v EU nenajde až takový kretén co by lék zakázal importovat. To zn., že od června by nemělo být v republice úmrtí na Covid 19.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...