• Pátek, 07. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Stanislav

Je na čase opět obchodovat s Ruskem a začít jako v Polsku myslet hlavou !!!
Počet návštěv: 1396

Je na čase opět obchodovat s Ruskem a začít jako v Polsku myslet hlavou !!!

Ladislav Kašuka Článek od Ladislav Kašuka

V současné době se mnoho západních zemí začíná jevit, jako nepříliš důvěryhodní političtí a ekonomičtí partneři. Zamysleme se nad tím, jestli lze důvěřovat politicky nestabilním zemím, v kterých v současné době probíhají rasové a politické nepokoje vedené neomarxistickou organizací Black Lives Matter a islámskými radikály, kteří ve spoustě zemí EU žijí podle svých vlastních pravidel a práva šaríja a neuznávají ani politickou reprezentaci země, ve které žijí, ani jejich zákony.  

Není snad rozumnější obchodovat s politicky a ekonomicky stabilní zemí, jako je Rusko, které dokáže dát záruky, že dodrží své závazky, aniž bychom se museli bát, že tam převezmou vládu nevládní militantní organizace?
Nemyslíte, že vzhledem k rostoucí počtu problémových skupin v Západní Evropě a v USA, se v současnosti stalo jediným opravdu důvěryhodným partnerem pro země V4 Rusko?
 
Vezměte si třeba takové Polsko. Přestože navenek se zdá, že je to jeden z nejvíce rusofobních států, který hází na Ruskou federaci vinu za vše možné i nemožné a doslova prosí USA o zřízení americké vojenské základny v Polsku, tak jim tato jejich paranoia nebrání v tom, aby nakoupili od Ruské federace nové nákladní vagóny pro svou železnici.
 
Ruská společnost НПК Объединенная Вагонная Компания a polská firma Laude Smart Intermodal SA uzavřeli smlouvu na dodávku 200 plochých nákladních železničních vozů na přepravu velkokapacitních kontejnerů s rozchodem 1435 mm. Z této polské pragmatičnosti, by si měli vzít příklad ostatní země skupiny V4 a přestat dodržovat nesmyslné příkazy a sankce vůči Rusku, které jim vnucují USA a EU, a které jen poškozují jejich ekonomiku a omezují jejich národní právo na volný obchod a ekonomický rozvoj.
 
Všichni víme, že české dráhy už také nutně potřebují obnovu vozového parku. Otázkou je, jestli si dokážeme vzít příklad z Polska a nakupovat tam, kde je to pro naši zemi výhodné, nebo jestli si budeme slepě škodit kvůli nějakým příkazům ze zemí, v nichž hrozí vypuknutí občanských válek, kde se aktuálně rabují obchody, zapalují na ulicích automobily, vypalují domy, ničí kulturní památky a lidé se tam kvůli barvě pleti střílí na ulicích a v parcích před zraky svých dětí.
 
Vyhraje také u nás zdravý rozum a ekonomický pragmatismus ???

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

29.07.2020 00:55

CO SE V CESKU DEJE
Cesko je dnes rizene americkymi neziskovkami, CIA a Sorosem za pomoci jejich ceskych patolizalu. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku. My jim pomuzeme znicit Rusko a oni potom znici nas! Komunisti situaci zhorsuji. Ztotoznovanim Ruska s komunismem rusofobum nahravaji. Znemoznuji identifikovat skutecneho puvodce soucasne situace - americke neocony, byvale Trockisty.

Brzy po revoluci zacaly do Ceska pronikat ruzne neziskovky rizene neocony a financovane Sorosem. Michal Semin to popsal takto:

„Během let jsem s určitou nervozitou začal sledovat, jak se stupňují požadavky amerických sponzorů, abychom podporovali to či ono, a u některých z těch sponzorů se začalo ukazovat, že jsou napojeni na tajné služby a mají další skryté zájmy v rámci působení ve střední Evropě,“

Na Zvedavci o tom napsal clanek Jan Vítek. http://zvedavec.org/komentare/2019/12/8133-nac-ceka-prezident-zeman.htm V Cesku se hned nasli karieriste, patolizalove, komunisticti alibiste. Jista klika se zmocnila ODS, jista klika se zmocnila CT. Objevily se ceske neziskovky. Zasevaji chaos a nesvar, stvou proti Rusku, utoci na vladu a presidenta, ze jsou nedostatecne rusofobni. V dnesni dobe rusofobie dosahla stupne uplne nepricetnosti. Bohuzel hodne lidi na tu propagandu naletelo.

Malokdo se odvazi nazvat veci pravym jmenem. Jak to resit? Aspon si neskryvejme pravdu sami pred sebou. Minimalne chodme k volbam (i do senatu) a volme to nejmensi zlo.

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.07.2020 19:55

Dění v tomto "státě" řídí ambasáda USA.Záleží tedy na tom,co našim vlezprdelníkům dovolí.Nakonec cesta nějakého senátora na Thai-wan je nařízena právě z USA.Obchodovat můžeme pouze s těmi,které určí Big Brother!


 
K sedmému výročí Oděského masakru

K sedmému výročí Oděského masakru

Dne 2. května 2014 došlo v Oděse k hrůzné události, která dodnes nebyla oficiálně ukrajinskou vládou vyšetřena a dokonce není ani znám počet obětí. Jisté je, že mnoho desítek lidí bylo brutálně zavražděno.

Radku Kotene, zavařil sis to sám

Radku Kotene, zavařil sis to sám

Po dnešku už do budovy ČT ani nenahlédneš. Vůbec ses totiž neosvědčil. Odmítls nechat se vést nápovědmi zkušeného ohybatele lidských vyjádření moderátora Takáče, ani v nejmenším jsi mu slabomyslně nepřitakal, nenechal ses chytnout do léček, které ti  v průběhu čtvrtečního Interview ČT kladl, a nelekl ses ani až téměř do krutosti ztvrdlých rysů jeho tváře a prokurátorsky výhrůžného tónu jeho hlasu, kterými od tebe vyžadoval: „Věříte Vrběticím, nebo nevěříte? Odpovězte mi na tuto jedinou otázku!“

Podporoval jsem obhajobu zločince

Podporoval jsem obhajobu zločince

V zahajovací den prvního třídenního květnového bloku hlavního líčení ve „velké daňové kauze“ Krajského soudu v Brně se účastníci určitě nenudili. Dověděli se, že se nedostaví předvolaný svědek Jan Vaculík, jehož příběh vzbudil pozornost během výslechů z poslední doby. Důvod: zmizel, je nezvěstný. Dodávám ale, že již 5. května přinesly sdělovací prostředky zprávu, že pohřešovaný se našel a je v pořádku. Pak proběhlo jednání s jedním ze složitelů stopadesátimilionové kauce za propuštění obž. Shahrama Zadeha na svobodu, který se opakovaně dožaduje vrácení svého dílu.

Poslední domácí zprávy