• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Placení úroků z úroků z prodlení a z úroků považujeme za nemorální
Počet návštěv: 404

Placení úroků z úroků z prodlení a z úroků považujeme za nemorální

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

„Náš návrh také ruší placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Vláda ANO, ČSSD a KSČM ale naše návrhy odmítá a odmítají také náš návrh na zestátnění exekutorů," .

Bojujeme s exekutorskými mafiemi a pomáháme lidem v dluhových pastech. V mimořádně obtížné situaci se kvůli výpadku příjmů ocitne řada lidí v exekucích. SPD je jediná strana, která prosazuje zásadní pomoc lidem v exekucích a dluhových pastech. Kvůli koronaviru budou mnozí dlužníci v ještě složitější situaci. SPD navrhuje, aby mohl dlužník platit přednostně jistinu dluhu, a nikoliv nejprve náklady a úroky, jako je tomu v současnosti,".

„Náš návrh také ruší placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Vláda ANO, ČSSD a KSČM ale naše návrhy odmítá a odmítají také náš návrh na zestátnění exekutorů. Do dalšího čtení ve Sněmovně ale již prošel náš návrh na místní příslušnost (teritorialitu) exekutorů, který ukončí byznys s dluhy.

„Navrhujeme zastropování roční procentní sazby nákladů (RPSN) u půjček jako nástroj pro boj s lichvou. Právě lichvářské praktiky jsou přitom prvním krokem jak se dostat do dluhové pasti. Zastropování RPSN přitom platí ve většině zemí EU," .

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

29.07.2020 22:13

Uf, pane Majevský, nestrašte...i když pravděpodobně nejste daleko od pravdy.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.07.2020 19:36

Není k tomu politická vůle.To by banky přestaly vyplácet podpory některým politikům a partajím.Proto tyto návrhy,pokud skutečně byly podány,nemají naději na schválení.Národ tak dlouho mlčel k praktikám politiků a bank,že se dnes nedá nic změnit.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...