• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Placení úroků z úroků z prodlení a z úroků považujeme za nemorální
Počet návštěv: 921

Placení úroků z úroků z prodlení a z úroků považujeme za nemorální

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

„Náš návrh také ruší placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Vláda ANO, ČSSD a KSČM ale naše návrhy odmítá a odmítají také náš návrh na zestátnění exekutorů," .

Bojujeme s exekutorskými mafiemi a pomáháme lidem v dluhových pastech. V mimořádně obtížné situaci se kvůli výpadku příjmů ocitne řada lidí v exekucích. SPD je jediná strana, která prosazuje zásadní pomoc lidem v exekucích a dluhových pastech. Kvůli koronaviru budou mnozí dlužníci v ještě složitější situaci. SPD navrhuje, aby mohl dlužník platit přednostně jistinu dluhu, a nikoliv nejprve náklady a úroky, jako je tomu v současnosti,".

„Náš návrh také ruší placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Vláda ANO, ČSSD a KSČM ale naše návrhy odmítá a odmítají také náš návrh na zestátnění exekutorů. Do dalšího čtení ve Sněmovně ale již prošel náš návrh na místní příslušnost (teritorialitu) exekutorů, který ukončí byznys s dluhy.

„Navrhujeme zastropování roční procentní sazby nákladů (RPSN) u půjček jako nástroj pro boj s lichvou. Právě lichvářské praktiky jsou přitom prvním krokem jak se dostat do dluhové pasti. Zastropování RPSN přitom platí ve většině zemí EU," .

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

29.07.2020 22:13

Uf, pane Majevský, nestrašte...i když pravděpodobně nejste daleko od pravdy.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.07.2020 19:36

Není k tomu politická vůle.To by banky přestaly vyplácet podpory některým politikům a partajím.Proto tyto návrhy,pokud skutečně byly podány,nemají naději na schválení.Národ tak dlouho mlčel k praktikám politiků a bank,že se dnes nedá nic změnit.


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy