• Pondělí, 02. srpen 2021
  • Svátek má Rukojmí Gustav

Čech otestoval fungující lék proto koroně. Farmakolichvaře trefí šlak
Počet návštěv: 4694

Čech otestoval fungující lék proto koroně. Farmakolichvaře trefí šlak

Ladislav Větvička Článek od Ladislav Větvička

Kura, to nevymysliš. Taku robotu si s tym ti mezinarodni chlapci dali. Tolik konferenci, připrav, koordynaci a pak – nic. Je to jak v tom starem obchodnickem vtipu – když zapomeneš mlademu obchodnikovi řict, že na adresu stareho Armena nema smysl chodit, bo mu za třicet roku nikdo nic neprodal, tak ten mlady obchodnik tam zajde a… proda.

Tak samo ti kluci, co se těšili, jak celemu světu naordynuju nesmyslne ceny lečiv jako obvykle. Nejdřiv připravi špičkově časovany stroj, plati všecky ty Eventy201 a Crimson Contagion, připravi sudružce Madonně dramaturgyju teho, co lidstvo čeka v dalšim roce, aby ukazali, jak se nam směju, koordynuju přes WHO všecky staty světa, aby zveličovali vysledky… Bridgewater uspěšně pul roka dopředu investuje na masivni propad ekonomiky do konca března 2020… a těši se, až to všecko uspěšně zpeněži… a vysledkem je… nic. Blaf. Placnuti do vody.

Jakesik blaznive česke doktorce zapomněli řict, že se do teho vira nema divat a tak ona si klidně řekne, že se podivala a vysledky su tak atypicke, že je nepravděpodobne, že by ten koronohajzl nebyl připraveny v laboratoři. Vubec fčil neřešme, jestli ruske, činske nebo amerycke, kdo za tym stoji a tak dale. To neni podstatne.

A pak, jak na potvoru zas jakysik blaznivy česky doktor, keremu nikdo neřeknul, že ma čekat, až farmakolichvaři za desitky a stovky tisic na osobu vynaleznu vakcinu. On si klidně bez povoleni vyleči sebe, svoje děcko a desitky nejohroženějšich lidi – tedy duchodcu v nejkrityčtějšim věku, obyčejnym lekem, kery je k dyspozici už desitky roku. Farmakovi lichvaři tedy už nemaju možnost si ho patentovat a ždimat cely svět jakymsik jedem (jed a lek je jedno a to same, to vite sami, zaleži na davkovani, že…).

Kura, to je ale pruser! Bo draha vakcina s očkovanim, kere može obsahovat kdovico, měla přijit až na sychravy podzim, až se dostatečně vystraši přemnoženy světovy lid.

Je to paradoksni, ale přesně jak popisuje Hayek v knižce Smrt ve Věži. Ti, keři maju neomezenu moc, neomezene zdroje, možu planovat jak chtěju, ale nepočitaju s konstantu ŽPNN. Tedy “žaden plan nikdy nevyjde” tak, jak si to naplanovali. Vždycky se najde jakasik blazniva bioložka nebo blaznivy doktor, kery nezna scenař a zrobi cosik jinak, než jak bylo pečlivě planovane.

Co fčil? Objev nečekaneho leku je pro farmakolichvaře važny problem. Ale postup je jasny, ověřeny desitky roku:

1. Nevhodne informace ignorovat, mazat, likvidovat, aby se nedostaly k široke veřejnosti

2. Nepomože -li to, je třeba znevěrohodnit autora a lečebny postup, kery ohrožuje jejich plany

3. Pokud nepomožu prvni dva body, je dobre zlikvidovat autora a vinu hodit na jeho lek

4. Pokud nepomože ani to a lidi si ten lek sami kupuju, zveličit v medyjach nebezpeči uživani takeho svinstva.

5. Pokud se postup nezdař a prokaže se, že dany lek opravdu pomaha 80% nemocnych, pak je třeba dat nalezci řešeni medajlu (pokud teda přežil předchozi 4 body) a rozšiřit zdokonalenu varyjantu jine korony, na keru jeho lek zabirat nebude.

Tak se to děla, synci a děvuchy. Vubec se temu nedivte. Bo zatimco tydenni lečeni nemocneho tlusteho taxikařa stalo 55 tisic korun (enem za amerycky lek), tydenni lečeni Isoprinosinem stoji 190,-Kč. A na tym, jak sami uznate, farmonarkotycy nemožu zarobit, bo tuto latku vyrabi po celem světě 40 firem (ma ruzne nazvy, podle vyrobcu, podstatny je obsah latky inosine pranobex). Ja ju tady v lekarně pořidil pod nazvem Groprinosin za tych zminěnych 190,-Kč.

Tuž schvalně. Povede se jim bod 1, nebo bude třeba jit dale? Zmizi tento lek tak jako levna metoda testovani přitomnosti viru doktorky Pekove?

A furt vam nepřipada, že zme jak opičky ve vyběhu?

Ja byt ředitelem teho Alc-hajmr centra s desitkama nakaženych duchodcu, tak jim ten lek kupim aji ze svojeho, čert zeber, že ho narkolichvaři nechtěju testovat. I když, co když se vyleči aji z teho Alc-hajmra?

 

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

02.08.2020 20:33

Proč je Jára Cimrman věčně živý...? Jako všeznalý vědec přišel na to, že například sněžný muž se vždy obešel bez sněžné ženy. Tajemství jeho výskytu v různých dobách, na sobě nezávislých dobách, spočívá v tom, že přišel na evoluční záhadu jednopohlavnosti a úspěšného výskytu antisexuálního muže, který se rozmnožuje v nestřeženém okamžiku jen tak, nahodile, mirnyx tyrnyx, aniž by potřeboval životní družku. Tento génius bezesporu přišel na to, jak se zařadit do nastupujících generací jako veličina známá coby sněžný muž. Budiž čest jeho nenalezené památce! .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.08.2020 19:50

Kdo má hůl,vždycky si psa najde!Trochu pozměněné,ale pravdivé přísloví a dál se nemusíme bavit.Jinak není pan Větvička tím,koho bych miloval,což je mu samozřejmě zcela fuk.Právě proto,že je zamindrákovaný Ostravak.Byl bych raději,kdyby v něm nebyl ani ten nejmenší zdibíček Čecha.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

31.07.2020 21:02

Lidičky, slyšeli jste, že Rusko vyvinulo vakcínu, která účinně léčí koronavirus?! Nojo, ale přišlo se na to, že všechno, co tamní laboratoře nabízejí lidstvu, je prací ruských špionů, kteří v laboratořích Západu účinné látky vyčmuchali a jejich složení poslali šupem Putinovi. A tak se stalo, že Rusové získali náskok. Musela být v těch laboratořích prolezlých ruskými špióny pořádná mela! Jedna neověřená zpráva tvrdí, že ruští agenti kradli tamním vědcům klíče, aby se nemohli dostat včas do laboratoří. Bezradně bušili do uzamčených dveří! Kdyby se tyto kapacity dostaly do laboratoří bez tohoto zdržení, byly by bývaly první, kdo by se pyšnily novou vakcinou. Jenom zlomyslnost ruských špionů tomu zabránila. Než našla CIA klíče vhozené do kanálu, bylo pozdě. Prvenství tedy získali Rusové zcela neoprávněně. Zlomyslnost špionů způsobila stejný efekt, jaký zažil Jára Cimrman při přihlašování svých vynálezů, když ho nějaký ňouma, poťouchlý, zlomyslný vynálezce, který mohl být dnes úplně neznámý, o fous předeběhl. Tato prekérní situace nastala i dnes, v tak vážném okamžiku pro lidstvo. A teď si představte, že Rusové mají tu drzost, že možná přejmenovali téměř století známý, účinný lék, jenom ho jinak nazvali. Umírá u nich podstatně méně z nakažených lidí, než u nositelů Nóbl cen za všechno možné. Je to tedy situace za všechny prachy! Jára Cimrman je právě nezvěstný, ale ani to se neví jistě. Proslýchá se, že se zavřel do své laboratoře na neznámém místě a vyvíjí účinný lék na neduhy západní, nemocné společnosti. Už se ví, díky ruským špionům, jak ho pojmenoval - STUPIDITIN. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Už se perou?

Už se perou?

Je zajímavé sledovat, jak rostoucí počty  Afghánců, hromadně prchajících před Talibanem směrem k evropské hranici, obnažily trhliny v „jednotné, solidární a hodnotově orientované” Evropské únii. Ne, tentokrát už opravdu nejde o nějakou zaostalou, remcající chátru z východních teritorií.  Ostrý, otevřený spor o migraci a „hodnoty” Únie se v těchto dnech rozhořel v samotném jádru organizace. Mezi jejími starými, úctyhodnými, zakládajícími zeměmi. Mezi Německem a Rakouskem.

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně jeden a půl metru odstup?

 

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

Poslední domácí zprávy

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně...

Hej Slované …

Hej Slované …

„Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky....

Elektrodebilita

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v...