• Neděle, 27. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Střípky a útržky (červenec)
Počet návštěv: 758

Střípky a útržky (červenec)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Krédo maistreamových médií: Pokud o stávajícím systému nelze říci něco dobrého, nezbývá než pomlouvat ten předchozí.

Jedním z trestných činů v minulém režimu bylo příživnictví. Dnes se tento zdroj obživy nazývá nezisková organizace.


Rusové v referendu schválili změnu ústavy.

"Chápete už, jaký je rozdíl mezi ruskou despocií a evropskou demokracií? V Rusku mohou dát klíčovou otázku lidem k hlasování, zatímco probruselské panstvo se nikdy neodváží vyhlásit referendum." (Petr Hampl, sociolog)


Svět se zbláznil.

Kromě „Black Lives Matter“ můžete najít „Čínské Lives Matter,“ „LGBT Lives Matter“ a dokonce i cikáni se ozvali a napsali na Hlinkův pomník „Roma Lives Matter.“

A jak je to doopravdy? „Nejde o nenávist mezi bílými a černými, ale mezi schopnými a neschopnými. Ti druzí pořád proti něčemu protestují... (Jiří Krampol)

A to platí i pro „Milion chlívek Lives Matter“...


Jak vnímáte „spolupráci“ Milionu čeho?, umělců a politických stran „demobloku?

„Mladí konzervativci jsou hlupáci, staří revolucionáři pitomci.“ (G. B. Clemenceau)


Dotaz na aktivisty Black Lives Matters:

Víte, kdo zrušil v USA otroctví?


K výsledku polských prezidentských voleb:

Hallo, vy liberální „demokraté“, co tak řvete hrůzou o konci demokracie. Všimli jste si, že Andrzej Duda vyhrál demokratické volby???


Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg už nebudou v příštích parlamentních volbách kandidovat.

Škoda, když přednášeli svá „moudra“ z poslaneckého pultíku, byli víc na očích. Až nebudou v parlamentu, tak na ty jejich (špinavé) zákulisní hry už nebude veřejnost vidět vůbec.


Berlín chce na Washington kvůli Nord Stream-2 uvalit sankce kvůli americkým sankcím proti výstavbě Nordstream II.

Kdy my uvalíme sankce na Německo za krádež roušek a zdravotnického materiálu, za politický diktát a ekonomické vysávání?


BLM po česku:

Úřad práce za pár let:

Úřednice "chudobným": "Dávky nejsou a nebudou. Peníze došly."

"Plnoštíhlá" potřebná: "ČO??? GÁDŽOVÉ TAKÉ PRESTALI ROBIŤ?! TO JE PŘECI RÁSIZMÚS! BLM!"


Příklad hodný následování:

„Když navrhli klečení jako gesto boje proti rasismu, bylo to pro mě trochu nepochopitelné. Protože je to proti mé mentalitě Rusa, který klečí jenom před Bohem, Vlastí a ruskou vlajkou“. (Daniil Kvyat, pilot F1)


K výsledku jednání představitelů zemí EU o „koronavirovém balíčku“:

Tak nás Babiš prodal za 30 stříbrných. A nejen nás, ale i naše děti a vnuky, neboť ten balíček budeme splácet přes 40 let a pokud někdo jiný (Itálie, Španělsko, Řecko, Francie) splácet přestane, budeme to splácet za něho!

A celý parlament, kromě SPD, to podpořil!!!

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vypujcene-penize-budou-v-eu-lepit-jen-dalsi-ztraceny-cas/

http://www.novarepublika.cz/2020/07/vitezove-porazeni-ctyrdenniho-jednani-o.html

Už víte, koho (ne)volit?


Stručné zhodnocení summitu EU: Od 22.7. 2020 se název mění na EDU (Evropská dluhová unie)!


Pražské kavárně vždy vadila východní půlka. Po vítězství D. Trumpa jí vadí i ta západní. A tak zůstala osamocená mezi půlkami. (Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky)


K čerstvě schváleným EU dluhopisům (za které ručíme i my všichni):

„Největší radost ze společných evropských dluhopisů musí mít Čína. Do 30 let je budou mít všechny skoupené v trezorech. Pak to začne být opravdu zajímavé.“ (Jan Zahradil, europoslanec za ODS)


Vtípek od sousedů:

Bývalý premiér I. Matovič sa uchádza o prácu v divadle:

„Ako sa voláte?“ „Igor Matovič.“ „Čo viete?“ „Bol som predsedom vlády Slovenskej republiky.“ „Aha, tak to ste vy... Ĺutujem, jedného šaša už v divadle máme...“


K tureckým aktivitám v Libyi a východním Středomoří:

„Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil začátkem července 2018, že Turecko bude hrát při zlepšování bezpečnosti Severoatlantické aliance zásadní roli, což bude zahrnovat i vytvoření dvou nových velitelství. Není to snad důkaz toho, že nejvyšším politickým představitelem NATO je idiot?“

(Jaroslav Doubrava, senátor, autor knihy „Studená válka 2.0“ , vyšlo v r. 2018)


Doběhne uřícený chlap k přijímacímu pohovoru u Českých drah:

„Promiňte, omlouvám se za zpoždění...“ „Jste přijat!“


Dovolená po koronaviru:

Šel jsem do cestovní kanceláře koupit zájezd. Původně jsem chtěl letět na Bora-Bora, ale když mi řekli cenu, zůstanu doma-doma...


Z deníku dietářky:

Začala jsem jíst dělenou stravu.Co nestihnu před den, dožeru v noci...


Nikdy nelžete ženě. V každé z nich je kus agenta FBI, kus psychopata a ten kousíček anděla vás nezachrání...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Málokdo si pokládá docela zásadní otázku: Čeho vlastně chceme dosáhnout těmi drastickými omezeními, které na nás naše vlády každým dnem navalují? Na co čekáme?  Vždyť už od března vládnoucí panáci téměř po celém světě “bojují” proti Covid-19. Téměř zastavili ekonomiku, obrovsky zadlužili další generace, orouškovali a do karantény poslali celé národy. A výsledek? Veliké nic! Vir je tu stále s možná ještě větší intenzitou než na jaře. K čemu tedy jsou všechna ta opatření?

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Není to tak dlouho, co České soudy řešili kauzu Walderode. Šlo asi o drobné, když byly zcela protiprávně navráceny majetky tohoto rodu, který vědomě kolaboroval s nacisty a sám Walderode byl důstojníkem abwehru a nosil nacistickou uniformu. Co jsou to 3 miliardy korun že??? To Český daňový poplatník zvládne. Vždyť podvod s církevními restitucemi také zvládá platit. Jenže nyní na nás jdou nacističtí pohrobci rodu Lichtensteinů a to už je průšvih obřích rozměrů se značnými politicko - ekonomickými dopady, ale i s dopady do soukromého života značného počtu obyvatel. Mnoho o tom asi nevíte, ale soudy už běží a není žádná jistota jak prodejná Česká justice bude reagovat. Lichtensteinové chtějí zpět své majetky a to bez ohledu na Benešovy dekrety a Postupimskou dohodu, či Pařížskou konferenci.

K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...