• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Více infikovaných neznamená více nemocných
Počet návštěv: 466

Více infikovaných neznamená více nemocných

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Náš organismus obývají četné kolonie různých mikroorganismů. Když jsme zdraví, je naše vnitřní prostředí v rovnováze. Lidově řečeno – ty dobré organismy nedovolují bujet těm špatným.

Když hledáte, najdete ve své těle ledacos, třeba i bakterie, které jsou zdrojem vážných nemocí. Čekají na svou příležitost a je na vás, jestli jim tu příležitost dáte.

Jaký smysl tedy má hledat testováním u lidí nový koronavirus? A děsit se navzájem nic neříkajícími čísly infikovaných? Vždyť to nemá žádnou logiku. Jediné co by jakž takž mělo smysl, je hlídat si skutečně nemocné – tedy lidi, u kterých se rozvinula nemoc.

Když už dokonce i v České televizi zdráhavě připouštějí, že více infikovaných neznamená více nemocných… Přestaňme se děsit a žijme normální životy – navzdory epidemiologům a navzdory politikům, kteří hodlají z eskalování situace třískat politický kapitál.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
vera b

vera b

03.08.2020 01:03

Pani Evo, je to jasne politicke. Nikdo nas plosne netestuje, zda snad mame slabou chripku, napriklad, ci trochu nachlazeni. Ale kdo vi, mozna uz to na nas chystaji. :-)


 
vera b

vera b

03.08.2020 00:59

Pane Kavane, jeste vam nedoslo, ze hazeni osobnich nadavek je jako bumerang... ta hamba placne toho, ktery je vyslal? Jdete se preskolit na slusneho cloveka.

Vrhejte se proti spatnym argumentum, ne proti lidem.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.08.2020 19:34

Je pravdou,že se mnoho "politiků" z toho snaží vytlouci nějaký politický kapitál.Ze stejného důvodu se snaží i epidemiologové,aby si zlepšili profil.Ale bylo také uvedeno,jak se staví OHES k situaci po skončení pracovní doby.A to už tak skvělé není,jako zákazy a rozkazy.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...