• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

DG konečně přestal publikovat
Počet návštěv: 1163

DG konečně přestal publikovat

Ladislav Větvička Článek od Ladislav Větvička

A to je dobře. Za svuj produktyvni věk napsal přes padesat knižek, po pravdě řečene, take množstvi nepřečte obyčejny člověk za život, tuž kdo to měl furt čitat, když on stihal rychleji psat jak ostatni čitat?  

Po recenzi na Štěpančinu knižku a přibliženi Ostravaka Ostravskeho neostravskym navštěvnikum sem měl v planu zrobit recenzi na posledni vydani Zlate knihy komunykace, ale David Gruber mě s tym poslal do dupy, že to podstatne už napsal a žadnu recenzu nechce.

Dobře mu tak, žadnu teda nedostane.

Enem připomenu par věci, kere mě v suvislosti s nim napadly.

Ja sem se seznamil s jeho jmenem chvilu před plyšakem, kdy o něm cosik psali v Mladem Světě, pak sem si kupil jeho knižku o rychločteni a překvapivě sem zaznamenal, že to funguje a že naraz čitam pět raz rychleji a pamatuju si vic.

Pak sem se osobně zučastnil jeho kurzu, zjistil, že se to da eště vylepšit a kupil sem si jakusik jeho knižku o komunykaci. A zas - jednoduche komunykačni technyky, kere když je člověk použiva, jde všecko lip. Když je kdosik zneuživa, jako polityci nebo dnešni pseudomoderatoři Česke koronovize a dalšich režimnich nastroju, pak je vysledkem ta hruza, kera se na nas z medyji hrne. A na všecky komunykačni tryky ma David Gruber aji protitryky.

DG se pravidelně divi, že se jeho know-how nevyučuje na školach. A že osobně navštivil nemalo minystru školstvi zleva aji zprava. Vyslechli si jeho napady, pokyvali hlavou, a co se myslite, že se stalo? Nic. Do škol nikdy nic neproniklo. Do ročniho rozpočtu minysterstva školstvi ide 70 milijard z našich peněz. Gruberovi za poslednich 30 roku šla z těchto peněz nula. Čiselně 0,-Kč.

Ale hadejte, co se stalo. Mnoho z tych polityku, kere DG s tym učenim seznamil, se sami zapsali do jeho kurzu a později tam poslali svoje děcka. Že to nema logiku? Ale ma. Kdo použiva komunykačni technyky a dalši technyky duševni prace, ma jednoznačnu vyhodu před ostatnima, keři je neznaju. A když už si to polityci zaplatili pro sebe a pro svoje děcka, myslite se, že je v jejich zajmu, aby se s tym zadarmo seznamili ostatni děcka? Ne, bo tym by ztratili tu komparatyvni vyhodu! Pravda, jako narodu by nam to ohromně prospělo ve srovnani se světem, ale copak polityky zajima jakysik narod? Oni maju svoje zajmy.

A ze stejneho duvodu nemaju polityci zajem na tom, aby se obecně vyučovaly komunykačni technyky, tryky a jejich protitryky, shrnute dobře pravě ve Zlate knize komunykace. Kdyby ty věci byly obecně zname, polityci by si nemohli dovolovat ty komunykačni fauly a prasarny, kere dnes a denně vidme v televizach od Hlodavca až po Jilkovu, bo by si z nich lidi dělali srandu.

A pokud cosik nema polityk rad, pak je to stav, kdy je lidem pro smich. Že je mnozi nenavidi, to jim nevadi. Ale nesmi byt směšni.

No a to je ve zkrace vše o Davidu Gruberovi a jeho celoživotni publikačni činnosti. Konečně zjistil, že to je marne a že kdyby raději valil do Hurgady nebo do Chorvacka, zrobil by lip. Obavam se sice, že bude furt psat aspoň tu na blogu, ale s tym už nic nenarobim.

Myslim, že polityci a uřednici zrobili poctivy kus prace.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.08.2020 12:16

Zjišťuju, že odcházející Kalousek se mnohým jeví jako veličina. Tou bezesporu byl, protože za jeho vrchlné éry byla u nás herna v každém městě, v každé dědině. Svět jenom čubrněl! I v ulici Na Strži, Demoliční a Dolním i Horním Kocourkově byly herny. Každý občan naší republiky měl tu čest prohrát na výherních automatech svou výplatu v ulici, kde má bydliště. Je to světová rarita. Do Las Vegas se musí létat tisíce kilometrů, ale Kalouskovy herny umožnily chodit hrát každému pár metrů od bejváku v třípruhových teplácích a žabkách, z nichž čouhají křivé prsty nohou. Jó Kalousek, to byl tedy politik! ....Mějte se hezky.


 

06.08.2020 21:31

Krucifix! Já to tušil, že jdu opačným směrem! To jsem celý já! Namísto rychlého čtení odhazuju mainstreamové plátky bez toho, aniž bych jim věnoval pozornost. Absolvuji kurzy dobrovolného, rychlého odnaučování se čtení. Novináři jsou kujóni. Ví jak na to, aby si člověk ušetřil peníze za jejich plátky. Za to jim patří můj dík. Nejprve jsem se naučil jejich hlubokomyslné úvahy nečíst a následně jejich noviny kupovat. Je to skvělé, vylepšili můj měsíční rozpočet. Zřejmě se ohání tak skvělými argumenty, že jich nejsem hoden. Trpím tím, že ze mne udělali nic nechápajícího blbce, jenž není hoden jejich pojetí světa. Ta obrovská svoboda jejich slova mne doslova drtí. A tak, jako každý primitiv, hledám útěchu mezi hlupáky. Ty jsem si vybral ke svému chápání světa, protože na ty nositele jediné pravdy (a lásky) nemám. Koupil jsem si papírové kapesníčky, do nichž dojetím z jejich výtvorů smrkám. Tuhle jsem byl v trafice a žasnul jsem nad mým kulturním a politickým barbarismem. Nic jsem si z té nabídky nekoupil. Napadla mě hrůzná myšlenka: Novináři mají za úkol, aby lidé jako já jejich výtvory v novinách nečetli, a právě proto za své výtvory dostávají prémie a splácí hypotéky. Běda jim, kdyby učinili ty své plátky lidem jako já čtivé. To by byl malér! A tak se vydali na cestu náhodných prodejů, kdy při cestování vlakem cestující koupí v nádražní trafice noviny, protože ho nic jiného zrovna nenapadne. Tyto náhodné, minimální prodeje zaručují pisálkům o to vyšší odměny. V novinářské branži jde o to neprodat! Kdo prodává víc, je podezřelý. Pídit se po skutečnosti je rizikové. Takový Xaver se dostal do průšvihu jenom tím, že se chtěl dopídit adresy Ústavu nezávislé žurnalistiky při grilování v ČT. Našel na ní jen zahradní chatku se vzrostlou, neposečenou trávou, spíše plevelem. Provinil se tím, že udělal interview s A. Babišem. To je opravdu strašné! Za tu drzost, že přišel na podvod, mu byl udělen "Citrón", cena pro nejhoršího moderátora všech dob. Je mou povinností varovat všechny ty, co nechtějí mít s kyselinou citrónovou nic společného, že by si na ně mohl posvítit Ústav nezávislé žurnalistiky. Od totiž má jednu fyzickou osobu, která pobírá přes 500 tisíc ročně. (Pravděpodobně děd Vševěd, co střelil tři zlaté vlasy zahraniční bance). Nejhorší je, že na chatku v zahradní kolonii s-re. Není k dohledání, (snad) nemá ani telefon, ale za zpochybňování Ústavu v plesnivějíci boudě v zahradní kolonii je každý, kdo přijde na podvod, sankcionován. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl. ...PSS: To je taková dřina odnaučit lidi číst?!


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...