• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Házet špínu na hasiče, je něco neskutečného...
Počet návštěv: 1727

Házet špínu na hasiče, je něco neskutečného...

Roman Košťál Článek od Roman Košťál

Přijeli pomoct někomu a někam. Nikdy neví, co je čeká, ale jdou do toho. Já se jim klaním a děkuji, že jsou.  

Co se stalo v Bohumíně, je jistě velké neštěstí. Chápu, že je to něco, co se neděje každý den. Ovšem reakce některých rádoby "odborníků", to je něco, co fakt nejsem schopen pojmout. Je neskutečně smutné, že v médiích dostanou prostor lidé, kteří sice nijak nepomohou, ale jinak ví naprosto vše..

Nepolemizuji s tím, že má každý právo na názor, ale mám za to, že něco kritizovat, je daleko jednodušší, než něco skutečného udělat. Ne nadarmo se říká, že po bitvě je každý generál.

Nechci se vyjadřovat k okolnostem onoho případu. Nevím o tom nic bližšího, tak asi tak. Ovšem je smutné, když vám někdo přijede pomoci a následně se stane terčem útoků sám. Oni přijeli pomoct, ne kecat!

Je smutné, že je dnešní doba už tak za hranou. Policajti, hasiči, záchranáři. Ti všichni se stávají laciným terčem. Laciným terčem takových "kritiků", že z toho stojí rozum. Proč? Kvůli laciné sledovanosti a čtenosti nějakých médií?

Nebudu a nechci rozebírat celou tu smutnou záležitost v Bohumíně. Stejně nic nezměním. Nehledám jakési pohnutky a vazby a zástupné důvody, jenom mi lidsky vadí, se otírat o někoho, kdo vám chce pomoct. Jasně, někdy to nedopadne třeba úplně růžově, ale to není o tom, jestli někdo chce, či ne. Jsou věci, které nikdo nevrátí, protože to prostě nejde. Jenže, potom je spíš se ptát po příčinách, ne plivat kolem.

Za mě mají hasiči palec nahoru!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.08.2020 20:23

Vždy se najdou pitomci,kteří sice ničemu nerozumí,ale ke všemu mají spoustu debilních připomínek.Prý hasiči nic nedělali,protože stáli před domem.Nevědí nic o práci hasičů a rozdělení podle funkce.Ale hodí se jim to k tomu,vylít na někoho kbelík špíny.Oni totiž ti nic nedělající hasiči před domem mají za úkol monitorovat situaci a zapisovat po minutách akce,které právě probíhají.A vedle stojící blb si z toho vyvodí svoji blbou teorii o nic nedělání!I Za mne jsme mnohdy museli trochu pokropit přihlížející,protože nám překáželi.Proto jsem přesvědčen,že si hasiči a vůbec záchranné složky z dementních řečí nic nedělají.Když je někdo blb,tak tím blbem také zůstane.Práci hasičů a záchranářů vůbec patří jen jeden veliký dík!


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

10.08.2020 10:41

Dobrý den,
když vnímám reakce v mediích a čtu váš článek, tak mně tane na mysli větička z NZ: "Po ovoci se pozná strom."
Prý je znak stupidity vymýšlet konspirační teorie, ale když teď v létě sleduji, s malou vnučkou, chování různé žoužele,
tak si myslím, že ty (teorie) umožnily těmto tvorečkům přežít. Jako té žabce v trošce vody, co máme na zahradě.
Ostatně i dobrý šachista si promýšlí větší množství "konspiračních teorií".
Tak má otázka "na nás".
Proč média píší tyto věci a tímto stylem? Dává jím někdo někdo pokyn, neplatí je někdo právě za tyto články?
Co tím ten někdo sleduje?
Kdo konkrétně jsou ti pisálkové, ty větvičky toho stromu?
A KDO JE TEN STROM A O CO MU JDE?
Můžem na Webech přebírat kde co, ale je to jen mlácení prázdné slámy, nebo řešení jiných zájmů, či zájmů někoho jiného,
pokud se nebudeme systematicky snažit zjistit kdo to dělá a za jakým účelem.
Jak jsem se tak díval, tak tohle chápe i ten obojživelník, který se narodil tohle jaro.
Někdy se mi zdá, že se lidi vyvinuli tak, že už je předběhli i obojživelníci.


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...