• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Ondřej Kolář a jeho TOP 09 jsou inspirací pro vandaly
Počet návštěv: 3314

Ondřej Kolář a jeho TOP 09 jsou inspirací pro vandaly

Jaromír Petřík Článek od Jaromír Petřík

Jiří Pospíšil z TOP 09 se rozčiluje nad vandalským poničením výstavy věnované Miladě Horákové u pražského muzea Kampa, kdy napsal "Odsuzuji tento šílený vandalský čin."

Jiří Pospíšil čin vandalů ostře kritizuje. "Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné," https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/vandalove-v-noci-znicili-vystavu-o-milade-horakove/r%7E94788c42dada11ea9d470cc47ab5f122/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Já se ptám, co je svaté pro Jiřího Pospíšila a proč neoznačil za šílený vandalský čin zničení pomníku maršála Koněva, kdy díky vojevůdcům jako byl maršál Koněv, Jiří Pospíšil žije. Silně totiž pochybuji, že by předky Jiřího Pospíšila němečtí nacisté nechali žít.

Přitom jeho politická strana TOP 09 v případě pomníku maršála Koněva prosadila ještě něco horšího než vandalství, totiž jeho naprostou likvidaci, kdy i podstavec, který byl pod sochou maršála Koněva se Pospíšilova TOP 09 rozhodla úplně zničit: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pomnik-koneva-konev-praha-odstraneni-podstavce.A200806_563437_praha-zpravy_rsr

A Jiří Pospíšil zničení pomníku maršála Koněva osobně podpořil: https://www.televizeseznam.cz/video/x-talk/pospisil-informace-o-ruskem-agentovi-nepodcenuji-odstraneni-sochy-koneva-schvaluji-64063706

Cožpak si Jiří Pospíšil neuvědomil, že co se týká případu Milady Horákové, který používá POUZE pro svoje komunistobijecké běsnění, že tímto zneuctil i její památku?

Kam až zajde Jiří Pospíšil s TOP 09 ve svém pokrytectví?

Je ve svém komunistobijeckém tažení o něco lepší, než ti, proti kterým tak bojuje?

Není to ve skutečnosti tak, že současní komunisté by Jiřího Pospíšila a TOP 09 mohli vyučovat slušnosti?

Nevím, jak jinak to ještě napsat, ale TOP 09 se ve svém primitivním antikomunismu opět střelila opět do vlastní nohy, kdy ničení pomníků našich osvoboditelů od německého fašismu sama organizuje a fyzicky provádí a na druhé straně se může pominout, když někdo poničí výstavu věnovanou památce Milady Horákové.

Normální člověk si logicky položí otázku, proč tomu není stejně v obou případech?

Hrozné na tom totiž je, že na smutném osudu Milady Horákové politikové z TOP 09 pouze parazitují, protože Milada Horáková byla levicová politička, která neměla se současnou politikou TOP09 nic společného a manžel Milady Horákové Bohuslav Horák byl dokonce kandidátem KSČ. Takže, poprvé se střelila TOP 09 do vlastní nohy, když vedla komunistobijeckou kampaň při 70. výročí popravy Milady Horákové s nosným heslem: „Milada Horáková zavražděna komunisty.“ Podle tohoto hesla TOP 09 musela být Milada Horáková nutně zavražděna i svým manželem.

Já jsem jen zvědavý, kam Jiří Pospíšil s jeho TOP 09 ve svojí nenávisti ještě zajdou. Myslím si, že by v rétorice mohli vyučovat i ty radikální bolševiky z padesátých let.

Hlavně, že je Jiřímu Pospíšilovi jasné, že zničení sochy maršála Koněva není zostuzení památky našeho osvoboditele od německé nacistické totality a navíc je to pro něj naprosto pochopitelné...

Jaromír Petřík
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

11.08.2020 14:48

Pro pana Škodu,
to nejjednodušší, zadejte do googlu třeba :
Jak dalece spolupracovala Milada Horáková s nacisty?
nebo :
Neprůhledná Milada Horáková aneb Osud vyzvědačky
Obojí - Jan Berwid-Buquoy, Politolog a historik působící v Česku a Německu.
Z obojího Vám bude špatně. Proto doporučuji po obědě.


 
Josef Škoda

Josef Škoda

11.08.2020 10:51

Dobrý den paní Mikkesch,
Prosím Vás o sdělení zdrojů o paní Horákové.ČT si říká jenom co se jí hodí. Děkuje


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

10.08.2020 20:30

Ano je velká škoda, že poničili výstavu Miládky Horákovic. Tak se zase mládež nedozví o kolaboraci naší Miládky s nacisty. Určitě na výstavce byla alespoň zmínka jak prosí K.H. Franka (kdo tak asi krom rodiny Havlů k němu mohl mít přístup), aby i "uvědomělé" Češky mohly vstupovat do nacistické organizace Vlajka. Nebo, že jí Gestapo vedlo pod krycími jmény „Králová“ a „Pěkná“, nebo jak Miládku vytěžovali v Terezíně, kde ji nasazovali do cel s odbojáři, kterým pak obvykle vymlátili zuby. Ovšem, když rozbolel zub „Královou“ a „Pěknou“ Miládku, tak se o její chrup postará zubař, jinak kompetentní pouze pro Wehrmacht a jednotky SS. Samozřejmě si kvůli tomu odskočí mimo koncentrák, tak jak bylo určitě běžné pro ostatní vězně, třeba v Osvětimi, nebo Treblince. Domnívám se, že Jiříček Pospíšil a Vašík Moravec, ještě než si řeknou sladké ano, stvrzené uslintanou hubičkou, by se měli zasadit o vypsání soutěže na pomník, třeba s koloritem vládního baru „Boccaccio“ v Grand Hotelu Steiner, kde se scházela Miládka s Emanuelem Moravcem a snad se tam úmělci vejde i lavička Vašíka Havlů a budou všichni tři kolaboranti pohromadě. A jak by řekl nedovzdělaný pablb Železný z ČT, i maršál Koněv by určitě rád udělal místo novým hrdinům.
Tak snad se to dovíme při příští výstavě.


 
          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Otevřený dopis

Otevřený dopis

Praha dne 13. 9. 2020 Č.j. 24/2020/9

Vážený pane premiére, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo Senátu,...