• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…
Počet návštěv: 1023

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.


Řeknu to jinak. Když neuměl přijet v době, kdy Trump byl na počátku svého prezidentství rozhodně zajímavou světovou postavou a bojovníkem proti mainstreamu, tak teď už přijíždět rozhodně nemusel a vlastně ani neměl.

Z veřejných zdrojů je známo, že si prosadil téma vztahů s Ruskem a Čínou i při jednání s premiérem i prezidentem, ač z české strany nikdo o to nestál. Zejména Miloš Zeman je Američanům solí v očích, když jeho vztah k Rusku i Číně je dobrý, ba kdysi výborný. Pompeo bude zřejmě proti tomu brojit. No má vůbec smysl poslouchat tohoto muže, který za 5 měsíců už nemusí být ve funkci? Možná ano. Bude-li vyměněn někým z opačné politické stáje tak víme, že útoky zejména proti Rusku se jen přiostří. Tak alespoň nevyjdeme ze cviku.

Protože by to nebyli Američané, aby znovu neukázali, jak jsou politicky schizofrenní. Na našeho prezidenta jsou roztrpčení nejen demokraté, že označil hnutí BLM za černošský rasismus, ale stejně prý i republikáni. Že tím v podstatě jednoznačně podpořil snahu prezidenta Trumpa namířenou proti násilí, které rozpoutali černošští aktivisté proti policii a veřejné moci je - zdá se - nerozhodné. Nemá moc smysl se v nich rozebírat.

Ještě že už nepřichází v úvahu, že by u nás chtěli amíci rozmístit nějaké ty americké vojáčky, jako kdysi za časů Topolánka a Vondry radar.… Na to se fakt hodí jen naši xenofóbní protiruští Poláci.

Shrnuto tedy. Čím méně často sem kdokoliv z amerických politiků dorazí, tím lépe.

Konec konců, až skončí koronavirus, budou USA velmocí druhého řádu, ať už jim bude vládnout kdokoliv.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.08.2020 20:06

Pompeo přijel vydat poslední rozkazy Vystrčilovi před jeho cestou na Tchai-van.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

12.08.2020 11:37

Pane Majevský,já bych doplnil Vaši větu " drába ketrý platí a proto velí.Jinak souhlas


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.08.2020 19:53

Chyba!už se opět objevily opatrné zmínky o potřebě americké základny kdesi v ČR.A nebyly to zmínky ze strany USA,ale domácí páté kolony.Jedněch jsme se zbavili a druhé by chtěli zdejší vlastizrádci nasadit, jako veš do kožichu.A další už pro změnu připravují existenci evropské armády,samozřejmě pod velením Bundeswehru.Takže tento národ nečekají žádné politiky slibované,zářné zítřky!Jenom další poroba díky "vzdělancům,co neznají rozdíl SSSR a Rusko",protože jsou neschopní samostatného života a potřebují mít nad sebou drába,který velí.Dokazují tak,že vzdělání nikdy nezaručuje nadhled a schopnost (j)elit vést národ!


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...