• Čtvrtek, 22. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Sabina

Porušila hygienička Rážová základní hygienická pravidla, sdílela brčko či olízla netopýra?
Počet návštěv: 713

Porušila hygienička Rážová základní hygienická pravidla, sdílela brčko či olízla netopýra?

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Přední Svědci Covidov hygienička Rážová a statistik Dušek se nakazili COVID-19. Kdepak udělali zapřísáhlí rouškariáni jistě nadmíru zodpovědní vůči okolí chybu? Sdíleli brčko? Pařili na kolejích, v Chorvatsku? Olízli netopýra?  

 

Jedny z mediálních hvězd současného PR COVID-19 z řad Svědků Covidových Jarmila Rážová, hlavní hygienička, a statistik Ladislav Dušek se nakazili oním ďábelským koronavirem. To jsou paradoxy. Přeji jim samozřejmě rychlé a bezpříznakové (ostatně jinak to ani moc nechodí) zotavení. Ale copak nám nemilá paní s nemilým pánem podcenili a jak k tomuto politováníhodnému nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou, tedy vlastně dvakrát za deset covidových let, mohlo dojít?

Nabízím několik teoretických možností:
ejchuchu na vysokoškolských / středoškolských kolejích
bar, noční klub či pláž v Chorvatsku
Techtle mechtle, nebo techtle mechtle (s panem ministrem Havlíčkem či někým jiným z desítek výborů, komisí a rad)
nedodržení jednoduchých základních hygienických pravidel
bezprecedentní sundání roušky (například v bazénu, při čištění zubů, na dobrou noc, při konzumaci jídla či pití, při líbání blízkého člověka)
nevyprání či řádné nevyžehlení roušky
nedodržení sociálního distancu (zejména od partnera, rodičů či dětí)
nepoužití dezinfekce
použití prošlé dezinfekce
sdílení brčka/brček
podcenění větrání či nedostatečné výšky stropů
neponechání nákupu v izolační předsíni po Prymulou doporučenou karanténní dobu
nesvléklnutí komplet celého oděvu v izolační předsíni
snězení (případně alespoň olíznutí) netopýra (v krajním případě čínského)
navštívení karvinských dolů
Budu rád za případné další podněty, abychom se sami se zodpovědností nám vlastní mohli bezpečně bránit! Pamatujte: moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě! Jsme v tom spolu! Spolu to dáme! Mládí vpřed! Kupředu levá! Zpátky ni krok!

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.09.2020 13:38

"Káže vodu, pije víno". ....Paní Rážová se jistě, nějakým nedopatřením, zapomněla. Pokud by dodržovala všechny zásady, jež nám všem doporučila, nemohla by onemocnět, zvláště když měla k dispozici roušku se skvělými vlastnostmi. Takže paní hygienička super bezpečnou roušku odložila a dýchala do záclony. Možná ani to ne. A proč by měla dýchat do záclony, když o záclonu v určitých chvílích nejde. A tak odložila náhubek...a...I já bych rád v určitých chvílích odložil náhubek a zkoronavirusovatěl bych na to tata. Ale nejsou lidi. Nezbývá mi, než závidět těm, co v určitých chvílích nepotřebují ani záclonu, aby se jí kryli, když rozum jde stranou. Protože mozek není všecko. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.09.2020 19:58

Nakazit se může každý,funkce není ochrana.Jen to jejich nakažení přičítám tomu,že ty roušky jsou už dnes bezvýznamné.Virus prošel nějakou mutací a naši "odborníci" hlásají každý něco jiného.Jeden je pro roušky,druhý poukazuje na jejich zbytečnost.Když mezi nimi není shoda,nelze věřit ani těm pro a ani těm proti.Nakonec se veřejnost stejně doví jen to,co komise povolí a nikdo nemá možnost to nějak zkontrolovat.


 
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Čína válí, Západ drhne…

Čína válí, Západ drhne…

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Poslední domácí zprávy