• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Malá podzimní předpověď.
Počet návštěv: 2340

Malá podzimní předpověď.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Před několika lety (přesněji v září 2016) jsem v úzkém kruhu svých přátel pronesl tuto větu: „Listopadové prezidentské volby vyhraje Donald Trump.“ Na otázku, proč si to myslím, jsem tehdy odpověděl: „Američané (ti opravdoví) nepřipustí další experiment v podobě ženy – prezidentky.“ A tak to také dopadlo.

V debatě jsem potom svým přátelům vysvětlil, že B. Obama, první černošský prezident, šel do voleb z pozice sice populárního, ale naivního senátora, který svým voličům slíbil nesplnitelné: všeobecné zdravotní pojištění pro všechny, zrušení nechvalně známé základny (mučírny) v kubánském Guantanámu (je tam dodnes), ukončení agresivní a válečné zahraniční politiky (místo toho začal válku v Sýrii) a řadu dalších věcí. Zatímco v prvním prezidentském období se rozkoukával, zaučoval a snažil, ve druhém rychle podlehl vábničce „deep state“ a plně se zapojil do jeho aktivit.


Donald Trump je na tom po prvním období podobně: splnil některé drobné sliby svým voličům, ale neposlouchá ho armáda (Pentagon), FBI, CIA ani další silové složky. Do svého týmu postupně nabral stále více „jestřábů“ a jeho manévrovací prostor se pomalu, ale stále více zužuje.

A tak jak mu volby v r. 2016 vyhrálo heslo „AMERICA FIRST“ s příslibem návratu výroby a pracovních míst zpět do USA a tím pádem rozjezdu ekonomiky, tak mu letos volby prohrají NÁSLEDKY nezvládnuté koronavirové epidemie, která během několika týdnů obrátila v prach všechny jeho dosavadní (nejen) ekonomické úspěchy.

I když je v americké populaci zatím více bílých obyvatel než barevných, prohrají Trumpovi volby právě barevní (a část bílých) bývalí podporovatelé. Nebudou volit Bidena – budou volit PROTI Trumpovi, (především kvůli vnitroamerickým událostem posledních měsíců).

Tak jako u nás naposledy lidé nevolili Drahoše – volili PROTI Zemanovi!


Kdo tedy usedne 20. ledna 2021 v Bílém domě?


1. Donald Trump to nebude – ledaže by učinil mimořádná opatření, zrušil volby, usurpoval moc s podporou některé silové složky, apod. Tomu však zabrání jeko protivníci, kteří mají silové složky pod kontrolou.


2. Joe Biden - možná na pár týdnů až měsíců – ale jen do doby, kdy

a) zdravotní stav jej donutí odstoupit

b) jeho loutkovodiči jej nebudou dále potřebovat a bude „odstoupen“

c) bude prohlášen za nesvéprávného.


3. Bidenova viceprezidentka Kamala Harrisová, která se stane loutkou na provázku (podobně jako H. Truman po smrti F. D. Roosewelta v r. 1945 nebo Lyndon Johnson po zavraždění Johna F. Kennedyho v r. 1963).

V tomto posledním případě se můžeme ze strany „deep state“ těšit na nejrůznější akce a nevypočitatelné reakce ve všech oblastech světové politiky a pád lidské civilizace do propasti zapomnění se přiblíží časově i vzdálenostně.


Co nás čeká?

 

Pesimistický scénář:

Joe Biden „vyhraje“ volby, bude prohlášen prezidentem USA a 20. ledna nastoupí do Bílého domu. Po několika týdnech se naplní jedna z výše uvedených variant a Kamala Harrisová se stane oficiální hlavou státu. Vzápětí dojde k vyostření vztahů s Čínou a Ruskem a budou zahájeny dopředu připravené sankce a vojenské provokace v Jihočínském moři a v zemích bývalého SSSR. Svět stane na pokraji války jaderných mocností. Jejím vítězem bude -


Optimističtější scénář:

Po letech tahanic a hašteření, kdy Rusko, Čína, EU(?) a další země všech kontinentů „udrží“ rozpadající se impérium na uzdě a v hranicích Ameriky, po vleklé občanské válce, jejímž výsledkem bude rozpad USA na několik „nezávislých“ států a konfederací, dojde k novému rozvoji multipolárního světa, v němž nastane etapa soupeření bloků, která bude směřovat -


Tady scénáře končí, podobně jako kdysi Platónův popis Atlantidy. Je na čtenářově fantazii, schopnosti předvídat a především na konkrétních a praktických skutcíchnámi zvolených politiků (!), které budou určovat budoucnost jeho rodiny, obce a země i celé planety a lidstva...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.09.2020 19:12

Tady se nedá nic předvídat.Zprávy z USA jsou znepokojivé a nedávají možnost mírového řešení.Podle našich presstitutů jde pouze o odstranění rasizmu.Jenže ten bude odstraněn až ve chvíli,kdy černoši a další přestanou rasisiticky uvažovat.A to je nereálné,jako u zdejších hnědočechů.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...