• Čtvrtek, 22. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Sabina

Další střet zájmů Prymuly? V červnu si založil živnost na výrobu zdravotnických prostředků
Počet návštěv: 896

Další střet zájmů Prymuly? V červnu si založil živnost na výrobu zdravotnických prostředků

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Coby vládní zmocněnec pro vědu a výzkum, jenž má řešit, které projekty vláda podpoří, si Roman Prymula v červnu založil živnost na výrobu zdravotnických prostředků. Sám vládní propagátor roušek, dezinfekci, vakcín...  

17. 6. 2020, tedy jen měsíc poté, co byl kontroverzní plukovník Roman Prymula ustanoven vládním zmocněncem pro zdravotnictví podle veřejně dostupných informací na Rejstříku firem zahájil několik nových živností. Mimo jiné "VÝROBA ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ", "Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků", "Výzkum a vývoj v oblasti přírodních technických věd nebo společenských věd"...

„Ta pozice by měla vést v koordinaci české zdravotnické vědy,“ přiblížil v květnu Roman Prymula pro něj nově vytvořenou trafi... pardon, funkci pro CNN Prima news. Má prý koordinovat vývoj a výzkum a řešit, které zdravotnické projekty mají smysl a vláda by je měla podpořit.

Takže měsíc poté, co byl ustanoven vládním zmocněncem pro zdravotnictví, jenž má doporučovat vládě k podpoře vybrané projekty si rozjede živnost na výrobu zdravotnických pomůcek? Pravda jedná se pouze o živnost, nikoliv reálnou činnost. Nicméně u natolik nedůvěryhodného člověka poznamenaného dřívějšími kšefty (coby ředitel nemocnice s firmou Biovemed své dcery, doposud nedostal prověrku od Nejvyššího bezpečnostního úřadu na stupeň důvěrné, která je podle mnohých - já nejsem odborník - prakticky banální záležitostí...) je to na pováženou.

Echt, když se jedná o jednoho s předních lobbistů a prvních nařizovatelů roušek, dezinfekcí, testů a podobných "preventivních" opatření, jež se čím dál více ukazují jako politická. Jaké zdravotnické prostředky asi pan Prymula plánuje vyrábět? Roušky, respirátory, dezinfekce nebo přímo vakcíny? Zeptá se ho některý z uvědomělých novinářů?

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.09.2020 20:22

Rouškové pokusy jsou stejně účinné,jako by byly proti chřipce.Tím je nesrovnávám.Stále se mluví o zemřelých,že měli Covid-19,ale nikdo se neodvážil tvrdit,že zemřeli na tuto nemoc.Měli totiž ještě jiné nemoci a v souvislosti spíše zemřeli na oslabení imunity.Pokud se nemýlím,tak stejný průběh má HIV,způsobující nemoc AIDS.Jenže koronavir je dnes aktuálnější.Také se s ním dá lépe strašit některé typy lidí.Jen ti,co to sem přinášejí ze své zahraniční dovolené(jim se to nemůže stát),se mohou beztrestně pohybovat venku,přestože by měli být v karanténě.A vrátí se další a bude to pokračovat.Když nechtějí naše úřady uzavřít hranice,udělají to za ně z jiných států a nebudou české občany vpouštět na své území.Já pro to zvednu obě ruce,protože nemám rád ani české turisty v cizině a ani cizí u nás.Stejně si sem jezdí jen ožrat držku a čeští znají letoviska ve středomoří a nevědí,kde leží Karlštejn či Buchlov!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

11.09.2020 09:07

Zastávám stanovisko pana profesora Pirka, který má osobní zkušenost s koronavirem, když si tím onemocněním prošel. V případě viróz je důležité, aby co největší část populace prošla imunizací. To znamená, nebránit se onemocnění, které tak jako tak na člověka dolehne. Pokud by byla nakažena většinová populace (onemocnění má u zdravých jedinců mírný průběh), budeme lépe čelit podzimní chřipce. Dvě virózy v souběhu mohou napáchat škody - poškození zdraví. I on upozorňuje, že v pozadí "paniky" kolem COVID19 jsou politické hrátky. V případě TBC mlčí mezinárodní zdravotnická organizace jako hrob. Přitom roční úmrtnost na TBC je až 2 miliony obětí. Kdo by se o ně zajímal, když právě tito lidé jsou chudí. Tuberkulóza je nemocí, virózou chudých, proto jsou jí nakažení vydáni napospas. Pro ně žádnou záchranu farmaceutické laboratoře nechystají. Nikde v mainstreamu se o této zhoubné nemoci nedočtete. Koronavirus má jednu blahodárnou vlastnost, napadá i bohaté, co mohou za léčbu platit. Takže virus slouží jeko zdroj financí (finanční injeke) pro všechny, co dodají na farmaceutický trh stovky milionů vakcín. Virus však mutuje, je to jeho primární vlastnost. A tak, co bylo vyvinuto, už proti novým mutacím nepomůže. Média svými katastrofickými scénáři vyrábějí hrůzu pro ty, kteří se jimi nechají ovlivnit. Přitom stres je faktor, který průběh jakéhokoli onemocnění zhoršuje. Vynervovaný člověk se vyhne nutným zdravotním prohlídkám a tím zhoršuje svůj zdravotní stav. Nemoci jimiž trpí, pak zanedbává. Ty se potom mohou stát život ohrožujícím faktorem. Lidé neumírají kvůli koronaviru, ale kvůli souběhu chronických onemocnění s virovým napadení zesláblého organismu. Na "španělskou" chřipku zemřelo víc lidí, než na bojištích první světové války. COVID si jistě vyžádá své oběti u lidí s oslabenou imunitou, u kuřáků, diabetiků a obézních. Jistě i pacienti s hiv+ (AIDS), budou mít potíže. Není ovšem možné si z jedné virózy učinit modlu farmaceutického průmyslu. Nemoci, jež mají daleko kritičtější průběh, přehlížíme. Je zvláštní, že jsme se v koronaviru přímo shlédli. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Čína válí, Západ drhne…

Čína válí, Západ drhne…

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Poslední domácí zprávy