• Pondělí, 02. srpen 2021
  • Svátek má Rukojmí Gustav

Poslouchat rady naší opozice je zločin, pane Babiši…
Počet návštěv: 1314

Poslouchat rady naší opozice je zločin, pane Babiši…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Premiér Andrej Babiš úspěšně udržuje své hnutí ANO už po dva roky na hladině 30% volebních preferencí. Ne, že by jeho předchůdci ve funkci premiérů a předsedů vlád tohoto nedosáhli. Dosáhli, ale v podstatě jen při kulminaci kolem voleb. Lze si to vysvětlit různě. Ale možná nejlepším vysvětlením je, že po kulminaci jim opět sebrali body právě ti protivníci, které porazili.

To ovšem by neměl být problém Andreje Babiše, protože i když třeba Piráti a částečně i ODS trochu rostou, v žádném případě nepředstavují onu alternativu, jakou vůči sobě a v zásadě rovnocenně proti sobě představovala ČSSD a ODS. Přesto k nepochopení zejména svých voličů, premiér až úzkostlivě nabíhá na nesmysly opozice a poměrně často je, byť načas přebírá.

Snad nejvíc se to projevovalo v průběhu koronavirové krize, striktní, ale účinná opatření navíc silně akceptovaná zpočátku nejširší veřejností záhy vedla k poklesu množství nakažení a Česko se doslova v krátkosti probilo mezi premianty.

Ale nejen to. Naučili jsme svět nosit roušky a po  vzoru našich manželek, milenek i babiček se i  ženské v USA naučili šít roušky…

Po měsíci epidemie opozice pochopila, že je k ničemu a nastartovala zběsilou protikampaň. Hysterčila z uzavírání hranic, že je tím ohrožen vývoj po roce 1989, hysterčila proti sociální distanci, že jde o omezování svobody, házela vládě klacky pod nohy v každé maličkosti.

Andrej Babiš ani po šesti letech v politice nechápe, že opozice vždycky bude proti němu a vždycky bude brutální a chce si ji udobřit.

A tak se okamžitě odstraňovala omezení, otevíraly hranice a nastával všeobecný tanec na Titanicu.

Dnes tatáž opozice a titíž novináři, kteří Babiše kritizovali za restriktivní opatření jej kritizují, že unáhlené uvolňování.

No, protože se z Andreje Babiše stal zbabělec, už není schopen například povolat Primulu a podobně jako Boris Johnson vystavit zákaz setkávání více než šesti osob. Je dobře, že ostatní státy  vůči nám zavřely hranice, když my už jsme tak blbí.

Andrej Babiš by měl rozhodně méně mluvit, možná vůbec ne. Chlubit se tím, že máme malou smrtnost je fakt na hraně politické idiocie. Lze pochybovat, že ten stav bude tak dobrý i za dva měsíce.

Ta opatření jsou tak měkká a Babiš tak bojácný, že se stav zákonitě bude jen zhoršovat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.09.2020 20:12

Opět si někdo plete pražany a náplavy.V čele všech politických partají není jediný člověk z Prahy.Nehledě k tomu,že ještě před nedávnem tvrdil prolhaný Petr Fiala z ODS,že vláda vykrádá jejich program a nápady.Kromě toho mi není známo,že by se praví občané Prahy vyjadřovali k situaci v Karviné.Proto opakuji svůj návrh.Ať se Morava a Slezsko odtrhnou,vezmou si zpět všechny ty náplavy a budou mít klid oni i pražští.Postoj Moraváků je stejný,jako postoj západu k Rusku.V prvním případě za všechno špatné může Rusko,v našem případě za všechno může Praha.Odtrhněte se a bude pokoj!


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

17.09.2020 11:09

Když se nakazilo asi 1000 horníků,tak pražané řvali, uzavřít Karvinou do izolace.Tito lidé se nakazili v práci.Nyní je Praha uzavřena světu a může za to vlád, ale ne ti,kteří s potloukají po barech a putykách.Jaký je to rozdíll, práce a zábava.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

17.09.2020 10:37

Souhlasím s tím, že opozice měla plnou hubu, kdy začne rozvolňování, kdy se otevřou hranice, aby lidé nebyli rukojmí vlády... v podstatě to byl tlak, kterému vláda podlehla. Myslím, že jinak by byli opatrnější... Současný stav se opozici opět hodí do krámu...štěkají a štěkají. Nějak mi u opozice chybí sex-appeal! :-))))


 
Už se perou?

Už se perou?

Je zajímavé sledovat, jak rostoucí počty  Afghánců, hromadně prchajících před Talibanem směrem k evropské hranici, obnažily trhliny v „jednotné, solidární a hodnotově orientované” Evropské únii. Ne, tentokrát už opravdu nejde o nějakou zaostalou, remcající chátru z východních teritorií.  Ostrý, otevřený spor o migraci a „hodnoty” Únie se v těchto dnech rozhořel v samotném jádru organizace. Mezi jejími starými, úctyhodnými, zakládajícími zeměmi. Mezi Německem a Rakouskem.

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně jeden a půl metru odstup?

 

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

Poslední domácí zprávy

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně...

Hej Slované …

Hej Slované …

„Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky....

Elektrodebilita

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v...