• Čtvrtek, 22. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Sabina

Chyby Babiše si vybírají daň: ANO klesá, Piráti, ODS a spol. by vytvořili vládu
Počet návštěv: 923

Chyby Babiše si vybírají daň: ANO klesá, Piráti, ODS a spol. by vytvořili vládu

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Nevěřím, že má Andrej Babiš poradce. A zřejmě ani nezná představy svých většinových voličů. A možná znal, ale v poslední době to neskutečně voral. Jeho volič je typický volič spíše konzervativnější, mající přirozený odpor vůči liberalistickým a lidskoprávním výstřelkům.

Proto jeho nedávný amok při potírání Lukašenka a jeho aktivity na tomto poli, byly jako zjevením. Konec konců proti němu trvale liberálové a hnutí chvilek demonstrovalo, dychtilo pomyslně po jeho krvi a chtěli jeho odstoupení. A my, kteří jsme jej chránili, jsme jim vyčítali neúctu k demokratickým pravidlům a nerespektování svobodné volby. A co teď když začal mluvit jako Piráti či TOP 09.

Na jaře tohoto roku zabodoval skvělým přístupem a razancí k boji proti koronaviru. Na první období jmenoval šéfem ÚKR prof. Prymulu, který věcným ale přirozeně tvrdým způsobem nás zachránil. A i když opozice, zejména Piráti dštili oheň a házeli klacky pod nohy, ANO dosáhlo až 32% podpory. Bylo jednoznačným politickým lídrem republiky.

Pak ale začala opozice fňukat a on dospěl k názoru, že lidé jsou nespokojení. Ale jeho voliči nebyli, to všechno jsou stoupenci opozice.

Uvolnil vše, co se dalo, otevřel hranice dokořán: Vždy lidé to chtějí. Ale ne. To chtěli lidé spjatí s opozicí. Téměř groteskně se bál jakéhokoliv omezení a proto jsme nyní z hlediska každodenního počtu nakažených na 100 000 obyvatel na to nejhůře v Evropě.

Nuže počáteční bezhlavá podpora převratu v Bělorusku, který po vzoru Venezuely stejně nemůže skončit vítězstvím pučistů, i kdyby EU a USA se stavěly na hlavu a chtěli sankce proti všem úředníkům Lukašenkovy vlády a neschopnost provést rychlý a razantní obrat v přístupu ke covidu, který udělal Sebastián Kurz, Emanuel Macron, Boris Johnson atd přineslo své trpké ovoce.

Kantar CZ pro ČT přišel s těmito děsivými čísly, když zásadní změnu by představovali vypadnutí komunisté.

ANO 27,5 % Piráti 19,5 % ODS 15% SPD 8% STAN 6,5% ČSSD 5,5% TOP09 5%

Takže koalice ANO -ČSSD by měla 32,5% I s SPD by to bylo 40,5 %

A Koalice Piráti – ODS- STAN – TOP 09 by měla 46 %.

Nepřepočítávám ta procenta na mandáty i proto, že tento hrubý náčrt by měl být jen varováním.

Při jejich čtení mám pocity voliče Trumpa, na něhož se po zahájení koronaviru ode všade linou čísla hovořící o vítězství Bidena a on se klepe hrůzou, jak se budou chovat BLM v případě jeho vítězství.

No počkejme si na volby do krajských zastupitelstev (volby do tchajwanského Senátu jsou v podstatě jasné) a Andreji Babišovi popřejme, aby více přemýšlel…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.09.2020 19:54

Veškeré "průzkumy veřejného mínění" pro ČT jsou poplatné zadavateli.Nedá se tomu příliš věřit.Nejsem příznivec opozice,ale Babiš nikdy neměl být ve vládní funkci.Je to cizinec a takoví ve vládě nemají být.Až si nějaký německý nacista vzpomene,založí partaj,vyhraje volby líbivými hesly a připojí tento stát natrvalo k Německu.(Hypoteticky).Snad je mezi námi dost místních,kteří jsou schopní.A opozice se stejně rozhádá při rozdělování funkcí a možnosti dalšího finančního příjmu.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.09.2020 16:43

Hlavni chybou Babise je, ze nezasahl proti Ceske Televizi. Dnes u nas de facto vladnou puciste, kteri se CT zmocnili. Babis je jenom takova onuce.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

Poznamka: Neztotoznuji Rusko s komunismem. Moje oponovani rusofobum neznamena obhajobu komunismu.


 
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Čína válí, Západ drhne…

Čína válí, Západ drhne…

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Poslední domácí zprávy