• Středa, 21. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Brigita

Když se chce, tak to jde
Počet návštěv: 897

Když se chce, tak to jde

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Nacházíme se uprostřed plně rozvinuté, druhé fáze kobercového, mediálního bombardování koronavirem. Všechna ta depresivní čísla, varovné statistiky a hrozivá vyjádření expertů, sdělované nám 24 hodin denně ustaranými moderátory, mají v zásadě jen dva účely. Tím prvním je nahnat nám strach. Hromadně. Vyděsit co nejvíc lidí natolik, aby zkousli dříve nemyslitelné.

Druhým, pomocným, ale neméně důležitým smyslem téhle kampaně je zasypat obyvatelstvo ze všech oficiálních kanálů balastem, zahlušit a přesytit jeho kognitivní kapacitu, aby si nepovšimlo, co se kolem děje. Proč?

Protože, i když to tak na první pohled nevypadá, na řadě míst se začínají objevovat pozitivní signály. Že se to globalistům, zatím tu a tam, začíná vymykat. Začněme třeba v USA. President Trump vydal před pár dny dekret, kterým nařídil, s okamžitou platností, ve všech federálních zařízeních a institucích ukončit školení zaměstnanců o „bílých privilegiích” a o „kritické rasové teorii”. To jsou ony liberály vnucené „programy rasové citlivosti” na téma, že za vše špatné na světě může bílý, heterosexuální muž. Že je proto třeba s ním zatočit. A že kdo nesouhlasí, už nemůže být naším zaměstnancem…

Tak od teď mají utrum. Ale nedosti na tom. Ředitel amerického Úřadu pro správu a rozpočet nařídil „…identifikovat všechny smlouvy nebo výdaje související s jakýmkoli tréninkem na téma kritická rasová teorie, bílé privilegium nebo jakéhokoli jiného tréninkového nebo propagandistického úsilí, které učí nebo naznačuje buď  že USA je neodmyslitelně rasistická nebo zlá země nebo že nějaká rasa nebo etnická skupina je neodmyslitelně rasistická nebo zlá. “. Takže, když volby dobře dopadnou, bude se vyšetřovat, zjišťovat kdo co podepsal a na kolik to daňového poplatníka vyšlo.

A v USA ještě zůstaňme. Prezident Donald Trump také, před pár dny, během svého projevu o americké historii, zasadil ránu přímo na komoru liberálního pokrokářství. Obvinil americké školy, že učí studenty „nenávistným lžím o této zemi” a řekl, že podnikne kroky k „obnově vlastenecké výchovy” a bude pokračovat v opozici vůči vyučování o rasových nerovnostech. Příslušný dekret se očekává v nejbližších dnech. Do voleb určitě.

I ve Velké Británii se dějí zajímavé věci. Podle Reuters se Británie připravuje odmítnout požadavky EU, aby byla i nadále vázána evropskými zákony o lidských právech, po dosažení plné nezávislosti Spojeného království. Tedy, slovy méně učesanými – ihned, jakmile bude po Brexitu, ukáže na Evropský soud pro lidské práva, z poza Kanálu, fakáč.

Jde, pochopitelně, o migranty. Podle Sunday telegraph britská vláda plánuje po Brexitu vystoupit z částí evropské úmluvy o lidských právech. Důvodem má být snaha urychlit a zjednodušit deportace nejrůznějších „žadatelů o azyl”. Aby nechtění cizinci nemohli zneužívat „lidskoprávních” zákonů ke zdržování nebo přímo blokování svého vyhoštění. Takže už žádné „strpění cizince“, které bylo i do našeho právního řádu vnuceno EU, podle něhož nelze deportovat připrchlíka tam, kde ho nechtějí, nebo tam, kde by na něj mohli být oškliví. Jako třeba toho černocha, co před časem znásilnil nezletilou na Litoměřicku… Británie to říká Bruselu dopředu a jasně : „To, jak Spojené království uplatňuje svoji ochranu lidských práv, je věcí pouze Velké Británie jako autonomní země.”

Ale jisté, sílící remcání se začíná ozývat i z některých zemí EU. Z takových, kde by se to dříve nečekalo. Tak třeba bývalý rakouský ministr vnitra a nyní předseda klubu FPÖ Herbert Kickl nečekaně rychle a podrážděně reagoval na projev  Ursuly Von der Leyen  o stavu EU. Na pasáž o připravované jednotné migrační politice. Prohlásil, že eurokomise: „zjevně hodlá převálcovat členské státy a postupně podkopávat národní nezávislost”. Že hodlá obětovat „své vlastní obyvatelstvo ve prospěch pašeráků.”  A že se s  takovou strategií stává „hrobařkou EU”.

Není divu. Podle německého Tagesstimme uniklé dokumenty z plánu Komise naznačují, že migranti budou moci i nadále legálně přicházet prostřednictvím „odolnějšího, humánnějšího a efektivnějšího migračního a azylového systému”. Tedy víc, rychleji, snadněji…  A to vše „při plném zachování pravidel volného pohybu v schengenském prostoru.” Co by to znamenalo, je jasné.

Ale, světe div se, s Kickelem souzní a varovný prst začínají pozvedat i některé německé organizace. Občanská iniciativa Ain Prozent varuje, že následkem Ursuliny jednotné azylové politiky „…se pravděpodobně zvětší propast mezi identitárními východoevropany a globalizovanými západoevropany. Pokud byrokraté EU chtějí novým paktem zvýšit tlak na východ (pod vedením Polska a Maďarska), mohla by migrační otázka přerůst v trhlinu EU.”

Takže není na světě jen koronavirus, roušky a karanténa. Za oponou podivné pandemie se stále vede úporný boj. A právě na příkladech z USA a Velké Británie je vidět, že když se chce, když je politická vůle, tak jde i zdánlivě nemožné. Zlomit klíčové programy všemocných pokrokářů, vyvázat se z nevýhodné mezinárodní smlouvy…

Vzpomeňte si na to, až vám zas budou zase říkat, že „to nejde”. Že se o něčem takovém nesmí ani mluvit. Natož hlasovat. A už vůbec ne uvažovat o nějakém referendu na podobná témata. Protože lidská práva, mezinárodní závazky, nezpochybnitelné hodnoty a tak dále.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.09.2020 19:57

Ano,mezinárodní smlouvy,lidská práva,humanitní hodnoty a další fašistickobolševické výmysly jsou i pro naše vlezprdelníky z politických partají zaklínadlem,proč to či ono nejde.A v některých případech se ani o takové případy nejedná a je to pouze aktivita českých politiků.Pokud Němci chtějí více migrantů,nemůže jim v tom nikdo zabránit.Ale musí si je nechat v Německu a ne s nimi zaplavovat jiné.Domnívám se,že německá snaha o ovládnutí Evropy bude zlikvidována samotnými Němci!Nakonec dosáhnou rozpadu toho podivného spolku,zvaného EU!


 
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Čína válí, Západ drhne…

Čína válí, Západ drhne…

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Poslední domácí zprávy