• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.
Počet návštěv: 920

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Pan generál Šedivý se v rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz vedle téma k EU a imigrantům rovněž vyjádřil i k otravě problematické osobnosti kritika ruského režimu Alexeje Navalného. K jeho osobě řekl že si myslí, že ho skutečně někdo chěl otrávit, a tudíž ho nějakým způsobem odstranit. Dodal ale, že si není jistý, zda to byl novičok neboť prý četl vyjádření vynálezce novičoku, který potvrdil, že kdyby byl skutečně Navalnému novičok v nějaké podobě podán, skončil by krátce v křečích a zemřel by. To je zkrátka věc, se kterou je také potřeba počítat, říká pan generál. Počítá?

Vyjádřil se také k nedůvěryhodnosti Navalného týmu který se nechal slyšet, že Navalnyj jednou vypil kafe na letišti, podruhé že vypil něco ve svém hotelovém pokoji a potom, že novičok byl na té lahvi, které se nějakým způsobem dotkl a přes pokožku, případně oděvy se do něho dostala ona otravná látka. To jsou spekulativní domněnky. Pan generál doplnil, že některé kroky jsou velmi zvláštní, jako například, že cca hodinu po tom, co se zjistí, že byl Navalný otráven, do hotelového pokoje Navalného vstoupil jeho tým, odebral vzorky alias důkazy a poskytne je k dispozici Němcům. Ti pak zjistí, že Navalnyj byl otráven novičokem.

A nyní ono poněkud irelevantní, nedůvěryhodné konstatování pana generála který řekl, že „....je poměrně dost významné, co zjistili Němci a potvrdili v ostatních spojeneckých laboratořích, že údajně našli stopy po novičoku na jeho oděvu a dalších místech. Pokud je to pravda, je třeba jít skutečně krok za krokem a přesvědčit Rusy, aby spolupracovali na řešení tohoto problému“. Zde není také od věci připomenout, že sám Navalnyj poté, co již relativně uzdraven požádal Rusko, aby mu vrátili (zaslali) jeho svršky, tedy oděv a další věci, které zůstaly v hotelovém pokoji. Pak je tu otázka, z jakých částí oděvu bylo v laboratořích zjištěno, že byl otráven novičokem? Tímto výrokem se pan generál nechtěně zamotal do vlastních úvah, protože na jedné straně se přiklání k názoru, že to nemohl být novičok, protože podle vyjádření samotného vynálezce novičoku by krátce po požiití novičoku skončil v křečích a zemřel by, na druhé straně pan generál říká, že je dost významné, co zjistili Němci a potvrdili v ostatrních spojeneckých laboratořích a sice, že našli stopy po novičoku na jeho oděvu a dalších místech.

Je žalostné číst vyjádření pana generála když je schopen se nechat (asi z loajality) unést naprosto neskutečnými, zcestnými a zavádějícími nesmysly z prohlášení Němců a spojeneckých laboratoří (rozumí se NATO) kteří tvrdí, že našli stopy po novičoku, když před tím pan generál přiznává, že je nepravděpodobné, ne-li vyloučené, aby byl otráven novičokem. Kolem Navalného se tak uměle vytváří stejná kamuflážní clona, jako v případě otravy Skripala a jeho dcery, kteří byli rovněž otrávení „novičokem“ a nezemřeli, naopak bez následků a zdrávi žijí na utajeném místě. Tím, že pan generál řekl, že Němci, potažmo spojenecké laboratoře NATO zjistili přítomnost novičoku na Navalného oděvu a jiných místech se jen potvrzuje, že jde o cílenou provokaci vůči Rusku. Je zvláštní, že do případu Navalnyj byly zainteresovány takové kapacity, jako mají spojenecké laboratoře, které kupodivu všechny zjistili, že Navalnyj byl otráven

novičokem. Těmto „kapacitám“ zřejmě neříká nic generálem Šedivým vzpomenuté vyjádření vynálezce novičoku, že je-li člověk pravým novičokem otráven, je krátce nato paralizován ve smrtelných křečích a umírá. Z toho plyne, že buďto není novičok tím, za co se vydává, nebo Skripal, jeho dcera a také Navalnyj mají mimořádnou schopnost následkům novičoku odolat (molodci!). To jsou fakta, která pana generála možno říct, verbálně degradují, pokud na svých názorech trvá!

Uvědomuje si tedy pan generál nelogičnost svého „odborného“ vyjádření, resp. úsudku, myslí to vážně, nebo je to pouhá taktická fabulace? Dalo by se předpokládat, že člověk formátu jako je pan generál Šedivý, že se bude jako bývalý voják vyjadřovat jednoznačně a zásadově a ne vyjadřovat stylem možná že jo, možná že ne, že to bylo tak, ale také to mohlo být jinak. Pokud by měl takto řešit situaci jako voják, potažmo velitel, no potěš pánbůh! Ještě že už je v záloze.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.09.2020 19:03

Od "vzdělaných" lidí se můžete dovědět leda nějakou pitomost.Jde to celé ve stopách Skripala a jeho dcery.Ti byli také zasaženi "novičokem" a nějakým zázrakem přežili.Stejně tak i policista,který s ním přišel do styku.Tady je to naprosto stejný případ,jen se se změnil způsob provedení.Že se chce Navalnyj vrátit do Ruska je pochopitelné.Jenže vrátit se chtěli i Skripalovi a dnes po nich není ani vidu,ani slechu.Spíše už to mají skutečně za sebou.A Navalnyj buď do Ruska uteče,nebo skončí jako Skripalovi.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

25.09.2020 08:46

Pane Baťo, celý problém je v tom, že legendu "vymyslí" pablbové, které vygeneroval anglosaský system založený na klientelismu. (dorostl mi lempl synáček/dceruška, najdu mu/jí teplé místečko) Ti jsou schopní "vymyslet" neskutečnou hovadinu. Mají štěstí, že tupé západní stádo tomu věří. Ještě jedna generace prodělá naše školství a budou takovým žvástům věřit nejenom novinářská esa Fendrych, Láďa Hruška, Železný, Pavlík Novotný, Witowská, Drtinová ..., ale i naše vnoučata. No a pak tu od osmačtyřicátého byl ještě jeden typ školství, se kterým komunisti předběhli dobu a to byly vojenské ústavy. Ty už nám tehdy vychovaly duté zelené palice, které věří i z hůry padajícímu hovnu. Či je to Šedivý, nebo ten blb co chce kandidovat na presidenta. Tomu dokonce nevadí ani to, že už od pionýra přes lidovou armádu přísahal asi pětkrát a dopřísahal se až do NATO. A to je prý chlapec připraven přísahat ještě jednou, tentokrát na to, co sepsal velký Mao.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.09.2020 01:13

"je třeba . . . přesvědčit Rusy, aby spolupracovali na řešení tohoto problému“

At tedy poslou Rusku vzorky toho "novicoku". Bylo by zajimave zjistit, o jakou latku se vlastne jedna. A jak ma Rusko spolupracovat, kdyz hlavni dolicny predmet, lahev udajne novicokem namazana, byla z Ruska propasovana? Je odstranovani indicii dle ruskeho zakona trestnym cinem?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...