• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Pozor - vměšujeme se do vnitřní záležitosti jiného státu
Počet návštěv: 1027

Pozor - vměšujeme se do vnitřní záležitosti jiného státu

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Už v průběhu Druhé světové války zvažovaly nejlepší mozky v USA, Británii, a Sovětského svazu, co udělat, aby se svět napříště už  dalším lidským jatkám natrvale vyhnul. Věděli, že ke splnění tohoto cíle bude nutno vytvořit novou světovou organizaci, která ve své chartě stanoví takové závazky jejích budoucích členů, to je národů v této organizaci sdružených, které všechny možné budoucí konflikty, jež by k budoucí válce mohly vést, znemožní. 

Tak vznikla OSN, s ní i Charta OSN a v ní tyto tři hlavní závazky národů, nezbytné pro zachování světového míru:
-Zásada svrchované rovnosti států.
-Zákaz použití síly a hrozby silou vůči jiným státům.
-Zásada nevměšování se do vnitřních záležitostí států.
Když si tyto závazky přečteme, nemůžeme neuznat. Ano, kdyby se např. Hitler nevměšoval do vnitřních záležitostí nejdříve Rakouska, pak Československa a nakonec Polska, od něhož vyžadoval koridor přes koridor, ke vzniku poslední války by nedošlo.
Proč z uvedených tří závazků vypichuji dnes právě závazek třetí a tedy ten o zásadně nevměšování se do vnitřních záležitostí států?
Protože je to ten závazek, který je v dnešním světě nejčastěji nedodržován, ba co víc, stal se naprostou normou současných mezinárodních vztahů, šířenou ze všech západních metropolí a ze všech západních organizací a institucí.
V Bělorusku byly volby. Nedopadly tak, jak si Západ přál, a proto Západ rozhodl, že volby byly vítězem voleb prezidentem Lukašenkem zfalšovány. Důkazy tohoto zfalšování sice neexistují, ale to Západu nevadí, on se domnívá, ale co domnívá, on prostě ví, že byly zfalšovány, a to proto, že nedopadly tak, jak si Západ přál. A jak že si je přál? Inu tak, aby Bělorusko ovládly prozápadní síly a ozbrojené síly NATO se tak dostaly tak blízko Smolenska, že by jej mohly ostřelovat i z děl.
Ježíšmárija, to by byla trefa ještě větší než Ukrajina, ale lidi v Bělorusku, kteří si možná všimli, že na Ukrajině začalo být po Majdanu tak dobře, že 20 milionů lidí se odstěhovalo jinam, prostě nevolili tak, jak by pro ně bylo dobré a blahodárné..
Ale co, nevadí, ještě se dá snad něco udělat spojeným mezinárodním tlakem, zbuntujeme EU a zbuntujeme i všechny státy v EU sdružené, ten mezinárodní tlak, když půjde ze všech stran, nemůže Lukašenkova vláda ustát. Zavedeme proti ní sankce, budeme do ní prát ze všech informačních trub, které máme k dispozici, a to tak dlouho a vytrvale, až ji sprovodíme ze světa.
Do evropského čela popisovaného vměšovacího hnutí se vedle Německa a Francie postavilo samozřejmě i Polsko, a když premiér Morawiecki pro své tažení proti Lukašenkově vládě hledal spojence též v nejbližším okolí, padl jeho zrak na českého premiéra Babiše. Což byla mistrná volba, protože tihle dva, jak prozradil sám Babiš, utvořili skvělý tandem, který okamžitě požádal Charlese Michela o svolání mimořádné porady Evropské rady k řešení nesnesitelné situace v Bělorusku. Nesešla se sice hned, protože na tempo těch dvou ani nejzápadnější západ nestačil, ale později už to přece jen vyšlo.
Vměšování se do vnitřních záležitostí jiného státu se tak i díky české účasti rozkmitalo do  nejúžasnějších frekvencí, protilukašenkovský postup premiéra Babiše a tedy i postup české vlády k situaci v Bělorusku podpořila tuto středu po Senátu i česká sněmovna, bylo rozhodnuto, že zraněné z potyček v Bělorusku (ale samozřejmě jen ty protivládní), budeme letecky převážet do  Česka a zde je bezplatně léčit, zkrátka, že se budeme vzdor Chartě OSN vměšovat tak, až se z Charty bude kouřit. Až shoří.
Co je nám ostatně po ní, že ano.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.09.2020 18:55

Francouzi dodnes tvrdí,že II.sv.válku zavinilo Československo.Však si představte tu drzost,oni se nechtěli vzdát svého území ve prospěch Hitlera a tak jsme je museli donutit silou.To je názor velké části Francouzů.Po válce se založilo OSN a za jeho sídlo byla zvolena Ženeva.Na nátlak USA bylo sídlo přeneseno do USA a postupně začalo opouštět důvody svého vzniku.Nakonec odkývalo války USA proti jiným státům,ač se nikdy a nikde neobjevily sebemenší důkazy.Stačilo z USA říct,my máme důkazy,ale neukážeme je.Dnes je OSN garantem migrantů z Afriky a Asie do Evropy pod jakousi falešnou záminkou lidských práv.OSN ovšem nebere v úvahu lidská práva občanů Evropy.Takže se Babiš chytil Poláků,ačkoliv se jim také nedá věřit ani pozdrav.Stejně jako Němcům.Takže připomínat závazky založení OSN je kontraproduktivní.Když se nikdo nebrání,musí zákonitě prohrát.Stačí 1938,1968 a 1989,kdy tento národ ztratil svoji svobodu pro cizí touhu ovládat.A pokaždé to byly tzv.elity,které bez uzardění zradily národ kvůli svému prospěchu.Co si občané odsouhlasili,to také mají!


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

25.09.2020 09:20

Již dříve nám toto podbízení přineslo Protektorát


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.09.2020 01:05

Zpusobi Cesi atomovou valku, jenom aby se mohli podbizet mocnym?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...