• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

K lékaři bez papírů?
Počet návštěv: 763

K lékaři bez papírů?

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Podobné situace zažívá jistě každý z nás. Je to však pochopitelné, jako lékař tomu naprosto rozumím. Aby mohl kterýkoli lékař kvalitně diagnostikovat váš zdravotní stav, měl by znát výsledky všech vyšetření, která jste v poslední době absolvovali. Jenže kdo z nás u sebe nosí kompletní historii svých lékařských záznamů?

Chytré a moderní zdravotnictví pro snadnější život

Řešení podobných situací je však téměř na dosah - chytré zdravotnictví. V dnešní době máme již řadu nástrojů pro usnadnění života pacientů. E-recept, díky kterému nemusíme osobně chodit k lékaři pro recepty nebo nově také Lékový záznam, který umožňuje vyzvednutí receptu pouze na základě dokladu totožnosti. Zdravotnictví jde kupředu s cílem ušetřit náš čas.

Tyto nástroje tvoří kroky vedoucí k digitalizaci zdravotnictví s cílem snížení rizik, úspory času a především konec nošení papírů každému lékaři zvlášť. Kompletní digitalizace z pohledu pacienta by znamenala všechny lékařské záznamy jednom místě – bezpečně uloženy v digitální podobě. Díky tomu byste je nemuseli nosit u sebe, ale každý z vašich ošetřujících lékařů by je měl po ruce. Stačilo by mu dohledat si vaši kartu v systému. A výsledek? Bezpečné zdravotnictví, které by minimalizovalo rizika opomenutí některých diagnóz z důvodu jejich neznalosti nebo nastavení špatné kombinace léčiv. Vše samozřejmě se souhlasem pacienta s maximální ochranou uložených dat.

Role senátora ve změnách k lepšímu

Ze svého pohledu lékaře si moc dobře uvědomuji, přínos digitalizace zdravotnictví a velmi aktivně jej propaguji také v Senátu. Samozřejmě nejsem sám, kdo o podobných záležitostech rozhoduje, ale díky postu místopředsedy ve Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku mohu své zkušenosti a názory sdílet a bojovat za změnu. V posledních letech se mi podařilo prosadit například právě e-recept nebo Lékový záznam. Mým dalším cílem je dotáhnout Chytré zdravotnictví do takového bodu, který pacientům i lékařům podstatně usnadní život. O to se snažíme také v rámci hnutí Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020 – ANK 2020, které sdružuje nezávislé kandidáty napříč různými obory. Najdete v něm také řadu lékařů, se kterými společně bojujeme za kvalitnější a chytřejší zdravotnictví.

Přijďte k volbám

Moderní zdravotnictví dostupné pro všechny budu prosazovat také v dalším volebním období, pokud mi lidé dají svými hlasy důvěru. K mým prioritám patří také kvalitnější péče o seniory nebo projekty na sociální bydlení a výstavbu parků. Pokud byste mě chtěli v letošních volbách do Senátu podpořit, můžete tak udělat svým hlasem ve dnech voleb do Senátu PČR 2. a 3. října. I váš hlas může pomoci ke změně k lepšímu.

Doc. MUDr. Peter Koliba CSc - senátor

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

28.09.2020 13:51

Milý autore,
milý neznámý. Jelikož jste se nepředstavil a Odkladiště českých politiků je pro mě naprosto nedůležitá instituce, takže ty darmožrouty nesleduji, strčte si Váš apel k účasti voleb třeba do prdele.
Vaši údajnou "důležitost" voleb dají ti rozumní voliči, nikoliv kompars, najevo tím, že se budou věnovat své rodině, nebo koníčkům.
Procenta účasti ostatně hovoří jasně.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.09.2020 20:02

Tak mně se to nestalo.U nás dostane výsledky z laboratoře přímo lékař,který o vyšetření požádal.Nemohu tedy nic zapomenout.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...