• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Přitvrďme, nebo zkolabujeme
Počet návštěv: 854

Přitvrďme, nebo zkolabujeme

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Situace se dnem za dnem zhoršuje. V pátek znovu počet nakažených stoupl téměř na 3000 a roste i počet váženě nemocných i mrtvých.

To by však nebylo to nejhorší. Roste síla provokatérů a šiřitelů poplašných zpráv zpochybňujících fakt, že Česká republika je v této etapě v podstatě jedna z nejhorších v Evropě.

Samozřejmě koronavirus je všude ne světě věc politická. Téměř komicky to vyznívá v USA, kde Biden se tak bojí nakažení, že jeho poslední mítink se v Charlotte konal pouze s dvaceti příznivci a všichni museli být testováni. To už je obsese. Naopak republikáni konoravirus zvesela ignorují, i když už je tam 200 000 mrtvých.

Chci tím říci, že ani my se nevymykáme tomuto obecnému trendu, ale to neznamená, že je to třeba trochu usměrnit.

Aby profesoři Pirk a spol. až urážlivým způsobem napadali prof. Prymulu je nepřijatelné. Aby jakési Pražský hudební klub Cross v Holešovicích zval navzdory vyhlášeným protiepidemickým opatřením návštěvníky na noční akce s elektronickou hudbou je nepochybně pokusem trestného šíření nakažlivé nemoci případně dokonce trestným činem obecného ohrožení.

Denně přibývají známá jména, která onemocněla a s výjimkou chřipečkové Lucie Bílé, Zagorová hovoří o hororu a známý vtipálek Čtvrtníček se asi taky neraduje.

Logika vývoje ukazuje a řekl bych, že prof. Prymula to vlastně spíše tají, že dramaticky to nejhorší nás jen čeká. To není strašení, to je vývoj, jaký zažívalo Španělsko, Itálie či Velká Británie. Mimochodem, v podstatě už jsme zavřenou zemí a bude za několik měsíců hůř, jak to kdysi Prymula předpokládal…

Přitvrďme, nebo zkolabujeme…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.09.2020 20:14

Pane Vyvadile,kdo Vás platí?Vy jste právník a posuzujete spor mezi lékaři a vojenským profesorem z profesního hlediska?Prymulu nikdo urážlivým způsobem nenapadal.Pokud rozdílné názory považujete za urážlivé napadání,tak byste měl jít znovu studovat.A nejlépe medicínu,abyste byl schopen řádně rozeznat profesní názory od napadání.Bolševické likvidování svobod člověka,které podporujete,jsme vyhnali na východ a vrátily se nám ze západu v ještě horší podobě fašistickobolševické.Vy můžete kritizovat nějaký hudební klub,ale do lékařské vědy se nepleťte.To Vám skutečně nepřísluší.Rozhodování Prymuly je pro mne jen léčením jeho pošramoceného ega!


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...