• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Budeme donuceni v rouškách už dožít?
Počet návštěv: 769

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Karel Kříž Článek od Karel Kříž

Málokdo si pokládá docela zásadní otázku: Čeho vlastně chceme dosáhnout těmi drastickými omezeními, které na nás naše vlády každým dnem navalují? Na co čekáme?  Vždyť už od března vládnoucí panáci téměř po celém světě “bojují” proti Covid-19. Téměř zastavili ekonomiku, obrovsky zadlužili další generace, orouškovali a do karantény poslali celé národy. A výsledek? Veliké nic! Vir je tu stále s možná ještě větší intenzitou než na jaře. K čemu tedy jsou všechna ta opatření?

Chceme vir zastavit? Chceme vir alespoň přibrzdit? Chceme ochránit společnost? A víme jak? Víme, že ta opatření mají opravdu nějakou účinnost? Máme nějaké důkazy, že nošení roušek, zavírání hospod zrovna ve 22,00, omezení stojících na 10, omezení diváků na fotbale na 2000, či na hokeji na 1000 a další vymyšlenosti naší vlády a národní fronty covid “odborníků” mají nějaké relevantní výsledky? Nebo je to jen tahání náhodných králíků z klobouku a pokrytecké ukazování občanům, že vláda “pracuje”?

Naši Prymulové nám tvrdí, že prý zplošťujeme křivku. Nakažených, nemocných, mrtvých. Snaží se nám namluvit, že bez jejich “obětavé” omezovací práce by asi již Česká republika byla jedním velkým hřbitovem a společnost by zkolabovala. No … nechci těm “odborníkům” do toho mluvit, ale připadá mi, že společnost kolabuje hlavně díky jejich koronavýmyslům. Stačí se jen podívat jinam, kde opatření proti Covid-19 tak drastická nebyla i nejsou a …? Národ tam nevymřel a dokonce ani společnost není v nijaké závažnější krizi.

Z mého subjektivního pohledu se mi zdá, že ono “zplošťování křivek” je vlastně jen zástěrka pro totální buzeraci občanů a firem, berlička pro nezřízené zadlužování, vládní utrácení a kupování voličů. Když nás plukovník Prymula všechny povinně obleče do atombordelů … zastavíme virus? Když nás všechny zavře do karantény, když zlikviduje hospody a bary, když si Babiš natiskne další miliardy a bilióny … zastavíme virus? Obávám se, že nikoliv. Jen z nás udělají ještě větší otroky jejich sociálně-korupčního státu. Vir tímto nezastaví. Ten už tu bude napořád.

Dle mého se s ním musíme naučit žít. Možná jeho ukrocení pomůže nějaká vakcína, nějaký lék. Ale nepředposírejme se z něj jak se nám snaží vnutit naši papaláši a jejich provládní média “hlavního proudu”. Budeme nosit roušky až do smrti? Budeme mít až do smrti muset mít z koronaviru strach? Budeme muset až do konce svých životů muset snášet “korona” manipulace našich vládních panáků? 

Já nechci!  

Karel Kříž
Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.09.2020 20:04

Podle mého názoru je to jen buzerace a zkouška toho,co si budou moci politici dovolit.Vzhledem k nátuře zdejšího národa to bude hodně.Mají zajištěnu možnost propagace díky televizi,kterou si přivlastnili a spousta občanů na jejich řeči slyší.Vždyť to říkali v televizi.Podepsal jsem petici proti jmenování vojáka Prymuly za ministra zdravotnictví.A právě Prymula by neměl dostávat za svou činnost ani korunu.Jeho záchrana občanů spočívá v ekonomické likvidaci státu a možnosti dalšího tunelování.On se vůbec neohlíží na názory lékařů a ještě je nechává svými presstituty dehonestovat,že tomu nerozumí.Musíme žít s chřipkou,musíme žít s AIDS a dalšími nemocemi,z nichž některé byly v Evropě vymýceny a díky migrantům se objevily znovu.Však také byl Prymula i Maďar toho názoru,že se musí promořovat.A najednou hlásá něco jiného!Ve spojení s výrobci léků tak ovládá i možnost uvedení léků do léčení.Vakcína se bude vyvíjet ještě mnoho let a po celou dobu Prymulovi z toho potečou nemalé peníze.


 
Jan  Kučera

Jan Kučera

27.09.2020 11:22

Poručík Šípek byl před třiapadesáti lety mým velitelem čety a jednou se pokusil projevit vojenský humor povelem: Mám rád stejné obličeje "Četo, plyn". A když se mu zřejmě nelíbily naše prdele v maskáčích, stejnokroj vzor 60, dodal k tomu povelu ještě "postřik" a měl nás v všechny v atombordelu. A nechal nás klusat kolem fotbalového hřiště 3x. Možná je to od plukovníka Petrklíče taky takový vojenský humor, nevím. Ale k té vakcíně; vzhledem ke spekulacím, v které armádní laboratoři tato choroba byla vynalezena bych předpokládal, že vakcína nebude jednoduchou záležitostí. A když ji někdo vymyslí, vyzkouší a vyrobí, s distribucí to dopadne jako s vakcínou proti chřipce. Obvodní lékaři si ji na začátku roku budou muset objednat a zaplatit v "předpokládaném" množství. Když nebude od "obecenstva" zájem, vakcína se ekologicky zlikviduje a obvoďák to zaplatí. Kdo vymyslel takový ekonomický model zdravotnictví by měl být stylově oběšen na nejbližším Dřínu lékařském https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%99%C3%ADn_l%C3%A9ka%C5%99sk%C3%BD a neviditelná ruka trhu by mu měla podtrhnout židli.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.09.2020 10:59

Kapénkové infekce, virózy se šíří vzduchem. Jediná ochrana proti nim je ta, že je všichni prodělají a tím si vytvoří imunitu. Jiná cesta nikdy neexistovala. Nevymýšlejme si tedy to, co nemůže v žádném případě projít, protože matka příroda nám určila, že s viry se musíme my všichni poprat. Jsou prověrkou odolnosti našeho organismu. To je jim určeno. Nejhorší je smrt z vyděšení. Na závěr: " Ve zdravém těle zdravý duch."....Mějte se hezky.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...