• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Izolace likviduje především ty, kdož se izolují
Počet návštěv: 576

Izolace likviduje především ty, kdož se izolují

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Platí to nejen v současné pandemii, ale i v životě a společenských jevech. Jedině otevřenost, kontakt s okolím, neustálé reagování na nové souvislosti/nové viry, jsou zárukou přežití.

V současné přelomové době můžeme pozorovat, jak neúspěšné jsou všechny principy izolování/dezinfikování a ochraňování před nebezpečnými viry/myšlenkami. Analogie je platná po celou dobu, co lidské společenství existuje.

Nejprve k těm virům. Opravdu si nepomůžete, když se budete izolovat. Vaše imunita přestane dostávat podněty a začne slábnout. Zajímavý postřeh zmínila jedna lékařka na odborné přednášce. Existuje onemocnění pásový opar. Je to nepříjemná nemoc a trpí jí určité procento lidí. Zajímavé je, že učitelé tímto nepříjemným onemocněním trpí ale jen minimálně. Odpověď je jednoduchá, jejich imunita je neustále v kontaktu s viry, kterými je promořený dětský kolektiv. Neustále musí reagovat třeba na viry planých neštovic, a to jejich imunitu neustále posiluje. Chcete-li být zdraví, neizolujte se. Budete v kontaktu s běžnými viry a bakteriemi a budete trénovat svou imunitu. Děti z lesních školek a děti, jejichž rodiče je nechají hrabat se v zemi, cákat se v kalužích a dělat jiné podobné „nebezpečné“ aktivity, jsou zdravější než chudáčci izolovaní v městských bytech.

Ne karanténa, ale naopak neustálý kontakt s živým a různorodým prostředím, nás posiluje. Samozřejmě že je třeba dodržovat hygienické zásady a v případě nemoci zůstat doma a v klidu se léčit. Ale zdraví mají doslova povinnost nepřestávat žít a trénovat imunitu kontaktem s přirozeným světem okolo nás. To je opravdové budování kolektivní imunity, které chrání slabé a ohrožené. Izolace člověka, rodiny, celého státu je nanic. Oslabuje a nic neřeší. Vir se dá porazit jedině silnou imunitou, nejde zlikvidovat izolací.

Stejně je to s myšlenkami. Když přestanete přijímat podněty, které vám nekonvenují, začnete blbnout. Vaše intelektuální schopnosti prostě začnou slábnout. Uzavíráte se do svého světa a podněty zvenčí blokujete, nebo označujete za nepřijatelné. Postupem času se z vás stane fanatik, který věří jen svým teoriím. Když pozoruji diskuse ohledně pandemie, sleduju například vytěsňování, označování myšlenek za konspirace či útoky na nositele „závadných“ myšlenek. Proto se já osobně uchyluji k blokování komentujících jen minimálně. Nikdy nevíte, jestli nejdete špatnou cestou a v mnoha ohledech je dobré mít oponenty, kteří vás nutí přemýšlet a konfrontovat své postoje s okolním světem.

Do určité míry je normální nepřipouštět pochybnosti o svých poznatcích. Když se to ale přežene, umírá diskuse a ze zásadového člověka se stává fanatik. Víra bez pochybností je vlastně taková dezinfekce a izolace. Ne náhodou ti, kteří se dezinfikují a zaklínají rouškami, patří i k těm, kteří si vynucují souhlas a své oponenty nejsou schopni vystát. Snaha žít v čistém prostředí prostě zabíjí každou novou myšlenku a jiný úhel pohledu. Vývoj společnosti tak ustrne na mrtvém bodě. Pozorovat to můžete například v islámských zemích. Tam dovedly očistu společnosti od „špatných a nepřijatelných“ myšlenek k dokonalosti.

Svoboda slova dělá společnost zdravou. Znovu a znovu se o tom přesvědčujeme. Celá pandemie nám ukazuje hloubku chronické nemoci celého systému. Vlastně žijeme v zajímavé době. Čekají nás velké změny a ty se stanou bez ohledu na přání mocných. Příroda si umí udělat pořádek a kolektivní rozum se nedá obelhávat pořád. Uvidíte, vše dobře dopadne!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.09.2020 10:58

Jediná nemoc na níž se dnes umírá, je COVID. Souchotiny nejsou šik, žloutenka jakbysmet. Zhoubný meningokok je prkotina a nějaká ta zimnice nás nerozhodí. Jsem přesvědčen, že lidé by bez kovidu neumírali. Kiliánek zatáhne za provaz a mrtvoly vstanou hrobařovi z lopaty. Nebýt covidu, není na co umřít. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.09.2020 20:00

Jak se dbá v tomto státě o svobodu slova předvedla zástupkyně veřejného ochránce práv Šimůnková.Křeček prohlásil,že zde nechceme takové nové Čechy,kteří zbili dvadvacetiletou studentku ve Francii,že prý má příliš krátkou sukni.Jeho zástupkyni se to nelíbí,že mají ochraňovat práva menšin.Tak vlastně oddůvodnila vznik a činnost ombudsmana,že má ochraňovat menšiny a popírat práva většiny.Takže všichni,kteří pracuijí jsou podle této baby povinni živit menšiny,jimž se nechce pracovat,nebo ty,které nám budou násilím vnucovat svou víru a postoj k ženám.Šimůnková je zřejmě stará baba,kterou kvůli sukni nikdo nenapadne.Nakonec by jinak nemohla být zástupkyní ombudsmana a chválit násilnické menšiny.Místopředsedkyně zelených ho dokonce drze označila za člověka s nahnědlými názory.Sama ta zelená stvůra prosazuje migraci a chtěla by tady usadit muslimy.Takže existují případy,kdy je ta izolace nutná!Nejen v případě nějakých chorob,které sem zavlekli zpět právě migranti.Ale to Šimůnkovou nezajímá.Tu zajímajíjen práva menšin a to že ji živí právě ta vbětšina jde mimo ni.Nakonec jde mimo ni i normální slušnost vůči domácím a povyšování menšin.Islamismus je horší pandemie než koronavir!Šimůnkové zřejmě naprosto chybí mozek,stejně jako politikům z demogbloku.Konečně se projevil důvod,proč byl úřad ombudsmana Havlem zaveden.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...