• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Ještě, že u nás se letos nevolí. Kvůli rouškám nemám koho bych volil
Počet návštěv: 566

Ještě, že u nás se letos nevolí. Kvůli rouškám nemám koho bych volil

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

V našem volebním obvodě letos žádné volby neprobíhají. Ale kdyby byly. Mám koho volit? Opoziční strany komunistů a tzv "liberálů" by to u mne nebyly z principu. A co strany vládní? Kvůli rouškám by to teď nebyly ani ony.  

Protože žiju v Praze, kde krajské volby nejsou, a navíc v takovém místě, kde se nevolí ani do senátu, jsem letos voleb ušetřen. Protože stejně bych nevěděl, koho bych letos volil. Takové strany jako Piráti, STAN, ODS nebo TOP 09 a jim podobné bych nevolil zcela určitě. To jsou strany, které stále ještě mají za svůj vzor západní Evropu, přitom celý svět na západ od nás je dnes potápějící se Titanik, a to jak ve stavu ekonomickém, tak ve stavu demokracie. Když vidím, co tam vyvádějí s tou jejich politickou korektností, je mi z toho až smutno, kam hluboko až lze ve stavu demokracie klesnout. A byl bych rád, kdybychom u nás, ve střední Evropě se ničeho takového nedočkali. A místo toho tu stále byla taková svoboda slova, kde by nehrozilo, že by se někdo dostal kvůli svému názoru do problémů. A druhý důvod, proč bych tyto a podobné strany nevolil, je ten, že ve volebním období 2010-13 nechvalně ukázaly, co umí. A k takovým to nešťastným volebním obdobím v dějinách ČR bych se už vracet nechtěl.

Takže bych volil nějakou z vládních stran? Současné vládní strany mi jsou mnohem bližší než ty výše zmiňované. Ale říkám to tady naostro, jejich nařízení o povinném nošení něčeho (v tomto případě roušek na obličeji) mi silně vadí! Nejen jako člověku, který měl od dětství problémy s dýcháním, takže i dnes potřebuje dýchat bez zábran. Ale už vůbec někdo někdy dokázal, že dlouhodobé nošení roušek a podobných hadrů přes obličej nemůže způsobovat jejímu nositeli žádné nové zdravotní problémy? Nevím o tom, a tak si je nandavám jen v těch nejnutnějších případech, abych to měl zas co nejdřív dole. Jinak se jim snažím vyhýbat, jak jen to jde. A pokud bych nemusel, nenosil bych to vůbec. Pokud to ale někdo nosit chce, ať si to nosí, já mu bránit nebudu. Ale pokud s tím má někdo problémy, tak je to jen a pouze trápení lidí.

Tak se prosím politici vzpamatujte. Já bych zas rád chtěl mít koho volit.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jan  Kučera

Jan Kučera

29.09.2020 22:56

Skoro 50 let jsem byl komunista, můžete mě mít za blba. ale ten ideál byl dobrý. Jenže ve chvíli, kdy se šéfové strany původně dělnické pohlavně spojili s něčím tak odporným, jako je v podstatě třídní nepřítel miliardář Babiš pro mě přestali existovat jako přijatelná alternativa. Požádal jsem o ústřední výbor KSČM o vyloučení, protože jsem se stal oportunistou. Jakýsi žvatlal mi sdělil, že to není možné, stanovy to neumožňují a abych požádal o zrušení členství základní organizaci. Tak jsem přestal platit příspěvky (a že jsem jich za těch padesát let zaplatil statisíce) a mám pokoj. Takže koho volit, nebo líp, komu se dá aspoň trochu věřit. Ať jdou všichni do ... Kam libo. Ať zvolíš koho zvolíš, vždycky to bude sviňárna.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.09.2020 20:11

Volit není koho,všechny partaje jsou stejné.Jejím šéfům a pomahačům jde ve skutečnosti jen o to,aby z toho měli nějaký zisk.Nevím,který z daňových poplatníků potřebuje ke svému životu politické partaje.Ale stejně je musí živit,jako ČT a ČRo,ze zákona.A ten zákon vymysleli právě politici pro svoje spokojené živobytí.A je zcela jedno,zda se jedná o partaje vládní či opozičního demagogbloku.Roušky jsou totiž proto,aby vznikl dojem,že ti politici přece jen k něčemu jsou.Zatím se projevují zákazy a rozkazy a ještě vyhrožováním.Buď budete poslouchat,nebo s vámi zatočíme.A to už jsme tady měli dost dlouhou dobu.Jen se nám to vrátilo z opačné strany.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...