• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné
Počet návštěv: 1175

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Aby bylo jasno, vůbec  zakladateli Chvilek pro miliónů nevyčítám jeho chování. Politika i v této  vyhraněné poloze  je samozřejmě určitá forma divadla a Minář ji zvládal dokonale. A pokud zároveň k tomu přidal zcela neobvyklé organizační schopnosti, jak dokonale dostat na Letnou 300 000 zfanatizovaného davu, klobouk dolů. To je umění.

Zatímco Minář svou roli velkého manipulátora dokonale zvládnul, opoziční vůdci typu Fialy, Bartoše a dalších úslužně naslouchali jeho rozkazům a ČT pořádala mnohahodinové besedy s privilegovanými politology a sociology, kteří  rozvíjeli úvahy, že už  Babiš zákonitě padne a někteří reportéři už i předtočili pasáže, ve kterých se o něm mluví v minulosti, pro ty, kteří patří k té mlčenlivé většině působilo doslova otřesně, jak se chovali demonstranti, jaká v nich byla nenávist a snad nejexpresivněji se vyjadřovali novodobí prorežimní umělci, počínaje Trojanem, Geislerovou, Dykem a oběma  Svěráky konče… Hvězdy a hvězdičky se snažili dostat na pódium, aby si vedle Mináře zažili svou hvězdnou chvilku. Kdo nebyl na demonstraci, byl nepřítel a v lepším případě jakoby nebyl.

Děsivé byly pro normálních  60 % populace pohledy na tváře fanatického davu, které leckdy připomínali záběry ze setkání sudetoněmeckého landsmanschaftu. Nenávist z nich tekla…

A najednou nic. Vůdce odešel, ukázal všem těm opozičním politikům, novinářům, pracovníkům televize i statisícům přesvědčených soukmenovců, že byli jenom nástrojem jeho v podstatě vynikající režijní protibabišovské a protizemanovské propagandy, propagandy, která ho přestala bavit.

Nemají právo se zlobit na Mináře. On dělal jen skvěle svou práci. Měli by se zamyslet nad svou vlastní myšlenkovou jednoduchostí a manipulativností.

Mikuláš Minář chce založit novou stranu. Konečně proč ne. Za mých mladých let člověk mohl být jako já sociálním demokratem, mohl ostře v té době nesouhlasit s ekonomickým i úvahami Václava Klause, ale chápal, že to není ořezávátko.  Dnes takové pocit těžko je možné k nějakému opozičnímu politikovi nalézt.  Otevřeně řečeno vymýcení současného vedení TOP 09, KDU-ČSL, STAN  a spojení v cosi většího a zbaveného všech starých a odpudivých tváří by jen mohlo kultivaci české politiky pomoci.

Mikuláš Minář probudil před rokem a půl k životu hnutí  liberální politické nenávistné spodiny. A nyní seznal, že už se její čas  naplnil. A to je dobře…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

30.09.2020 02:36

Česko je dnes prošpikované neziskovkami řízenými neocony nebo finacovanými Sorosem a organizacemi napojenými na CIA. V Česku se hned našli kariéristé, patolízalové, komunističtí alibisté. Jistá klika se zmocnila ODS, jistá klika se zmocnila ČT. Objevily se české neziskovky. Zasévají chaos a nesvár, štvou proti Rusku, útočí na vládu a presidenta, že jsou nedostatečně rusofobní.

Rudolf Kavan, liberal
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.09.2020 19:56

Spíše,než poznání času,mu udělal čáru přes rozpočet Prymula svým rozhodnutím,kolik že může být lidí pohromadě.Tak totiž poznal,že jeho milion blbek už mu k ničemu není.Tak vzal dráhu a nechal zfanatizované blbečky jejich osudu.Pokud si založí politickou stranu,může zajít pro podporu ke svým přiblblým ovečkám.Jen jestli ho ještě budou brát za vůdce.Mne,osobně,rozesmálo na začátku jeho konání vyjádření občanů jeho rodných Vodňan-My mu věříme,je tady od nás.Věří mu ještě dnes?


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...