• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Jak vyřešit katastrofální situaci v KSČM???  Pomůže pouze radikální řez!!!
Počet návštěv: 1891

Jak vyřešit katastrofální situaci v KSČM??? Pomůže pouze radikální řez!!!

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Propad ve volbách je pro KSČM frustrující. 90% z toho, co se nyní děje se prakticky vzato dalo předpokládat už před 10-ti lety. Politická linie ÚV a Vojtěcha Filipa byla stále stejná a to až do doby, kdy se ujalo vlády hnutí ANO. Zde došlo k radikální zvratu politiky a byl započat proces kolaborace s třídním nepřítelem a bratříčkování se s nejprodejnější partají na politické scéně ČSSD-pominu li lidovce. Toto byl nůž do zad celému komunistickému hnutí a držel jej v ruce Vojtěch Filip a ÚV.

Nyní se hledají viníci. Alespoň v kuloárech strany tomu tak je a někteří takzvaní soudruzi už vydali jakási prohlášení viz. pseudosoudruh Dolejš. Že zrovna on se ozval, když právě on by měl držet hubu nejvíce. Ale proč ne že-loď se potápí a tak krysa hledá nové doupě. Vyjádřili se i další, ale myslím, že nemá vůbec smyslu to komentovat. Celá situace má řešení a vyzývám k němu už několik let. Bohužel nikdo neslyší. Vůbec nemá smysl se dovolávat toho, že příští rok jsou volby opět. To už tady bylo několikrát a voda stále stoupá. Víte vy vůbec, že to může být definitivní konečná??? Máme k tomu jak z hráze do rybníka.

     Řešení situace je jasné. Mají li členové ÚV v těle ještě alespoň kousek cti, tak odstoupí sami. Nemají li tu čest, tak musí být odstraněni a to zcela nekompromisně a ze strany vyloučeni. Všichni ti, kdož mají, či měli cokoliv společného s klikou okolo Vojtěcha Filipa okamžitě vyloučit, neb to nejsou komunisti, ale škůdci strany. Divíte se??? Ano je to čistka, ale bez ní nemá strana šanci z toho vyjít. Nemá smysl vinu svalovat na někoho zvenku, nebo na média, či hloupé lidi. Hloupí jsme především my sami, že jsme to nechali dojít tak daleko. Slyšel jsem i návrh, že by funkci předsedy po Filipovi mohla převzít Kateřina Konečná. Myslím, že to vyšlo od komunistů z jihočeského kraje. Bože chraň-jen to ne. To nevíte, že Konečná je Filipův kůň??? To je z bláta do louže. I ji se patří vyloučit.

     Jak jsem již řekl-hloubková a nekompromisní čistka musí být. Dále musí být co nejrychleji ukončena jakákoliv spolupráce s hnutím ANO a ČSSD, neboť je to vzorová kolaborace, která je v přímém rozporu s ideologií komunisty. Ano pane Filipe-udělal jste z komunistů prodejné děvky. Dále je nutno se co nejrychleji vrátit ke komunistické ideologii vycházející z Marxismu a dle této s přizpůsobením se současnosti a dané situaci vytvořit zcela nový a ideově zaměřený program s revolučním nábojem. Nelze však měnit podstatu. Musíme přizpůsobovat aplikační procesy na dnešní dobu. Dalším bodem je daleko širší zapojení ZO do politických procesů ve straně a ne tak jako je tomu nyní, že když se komunisté sejdou na schůzi, tak je to jak schůze zahrádkářů. Co považuji za klíčové, je vzdělávání.  To se týká především těch mladších komunistů, protože oni ani dost dobře nevědí, co slovo komunista znamená. Tedy ideologická příprava a bez ní ani krok, či funkce. Nyní je tomu tak, že když přijdou mladí, tak na ně navalit funkce a to co nejvíc. To je v podstatě otráví, protože o tom vědí prd a tápou a posléze utečou. Navíc neumí na úrovni komunikovat s okolím za použití vhodné dialektiky. Mimo jiné-ani Konečná to neumí. No a posledním zcela zásadním bodem je odstranění levičáctví z komunistické strany a likvidace komercionalizace. Komunisté prostě nemohou a nesmí být ubohou komerční partají, protože to nevede k ničemu jinému, než k oportunismu a kariérismu.

    Tak a nyní se do mě soudruzi dejte a třeba i nadávejte. Já toto tvrdím už několik let a kdo mě zná, tak to dobře ví. Já chápu, že se bojíte radikálních změn, ale už není čas a skoro ani lidi. Politická korektnost tu teď nemá místo. Faktem je, že za toto můžeme všichni a dokonce i já, i když jsem ze strany odešel. Já však komunistou zůstal a nebude tomu jinak a třebas i sám. Být komunistou není výhra, ale poslání a víra.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.10.2020 19:40

Komunistům už nepomůže vůbec nic.Svůj potenciál vyčerpali spoluprací s ČSSD a ANO.Vzájmu svých osobních výdobytků partaj pohřbili.Je to hlavně práce Dolejše,který z funkce prvního místoředsedy nasměroval partaj jiným směrem,než jsou zájmy pracujících.Těm z minulého režimu se moc nedivím,protože pro ně by podobná činnost byla sebevražedná.Filip a spol. dovedli partaj do hrobu.K tomu dodávám,že jsem měl blíže ke komunistům,než k lidovcům.Ti se podíleli na nezákonostech minulého režimu,pak si k názvu přidali tři slova a okamžitě to byla demokratická strana.Stejně,jako KSČM,i KDU-ČSL je odsouzena k zániku.


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy