• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Prymula: Milion sem, mega tam, co já vím, od jaké farma firmy to mám... Vlastně solár!
Počet návštěv: 2097

Prymula: Milion sem, mega tam, co já vím, od jaké farma firmy to mám... Vlastně solár!

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Ministr zdravotnictví a strachu Roman Prymula k hektolitrům másla na hlavě přidal další. V nedávno podaném daňovém přiznání uvedl milion korun, o kterém sám nevěděl, za co ho obdržel. Vzpomněl si až po medializaci oné další kauzy.  

Ministr zdravotnictví a strachu, plukovník, vakcinační lobbista a prokázaný tunelář hradecké nemocnice Roman Prymula vykázal za minulý rok mezi běžnými příjmy také milion korun ze zdroje, který týden nebyl schopen redakci Seznam, jež o jeho další kauze informovala, vysvětlit. Navzdory tomu, že majetkové oznámení podával koncem června.

"Je možné, že šlo o nějaký cenný papír..."
"Je možné, že šlo o nějaký cenný papír, musel bych se podívat," reagoval minulou středu na otázku Seznamu. Od té doby ale odpověď od ministra, ani jeho tiskového oddělení navzdory urgencím nepřišla.

Vzpomněl si operativně až po medializaci další jeho kauzy - hned o den později se tedy asi "musel podívat": "V daňovém přiznání je jasně uvedeno v poznámce, že se jedná o odprodej podílového listu společnosti Solek, který jsem rok před tím koupil s 5% výnosem a pak jsem ho opět odprodal," napsal Prymula redakci.

Na Prymulovu obranu musím uznat, že nějaký milion se mezi těmi desítkami jiných za "přednášky", "lobbing", "vakcíny", "OSVČ" a dalšími aktivitami, kterými je nadále v absolutním střetu zájmů, ztratí. Kdo z nás to má? Milion sem, milion tam, co já vím, od které farma firmy to mám...

Jednou tunelář, vždycky tunelář... Jen přesun z nemocnice na ministerstvo
Mimochodem mezi lety 2010 a 2014 coby ředitel hradecké nemocnice, Prymula podle Zdravotnického deníku uváděl v oznámení o příjmech různé aktivity s označením "věda", "výzkum", "přednášky" nebo "OSVČ", za které inkasoval 32 667 630 Kč. V těchto oznámeních ale nepřiznal svoji pozici ve firmě Biovomed, kterou vlastnila jeho dcera, čímž se podle všeho snažil nepochybný střet zájmů utajit, za což byl posléze za "flagrantní střet zájmů" z ministrem zdravotnictví Němečkem z funkce odvolán.

Mimochodem II., krátce poté, co odešel/byl odejit z funkce náměstka ministra zdravotnictví i proto, že nedostal nejnižší bezpečnostní prověrku, a dostal zřejmou trafiku vládního zmocněnce, si založil živnost na výrobu zdravotnických pomůcek. Minimálně zajímavé u hlavního lobbisty za roušky, dezinfekce, testy, vakcíny a podobně, nemyslíte?

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

09.10.2020 09:55

Podle typu reakce na psaný text usuzuji, že reagují mladí lidé bez životních zkušeností. Dávají plusy za to, že se mnozí z nás (ani já jsem nebyl výjimkou) nedostali za hranice, protože jsme nedostali cestovní povolení, vízum. Už se ale nezamýšlí nad těmi, kdo byli tohoto stavu příčinou. To byli estébácké svině, ty toho byly příčinou. Tyto svině, pokud dodnes žijí, mají v naší společnosti veškerá privilegia. Užívají si daleko nejvyšší důchody, o nichž se jejich obětem ani nesní. Ti, co zde hodnotí, si jistě minulou dobu nepamatují. Hodnotí ji na základě vyprávění, zprostředkovaného dojmu. Mnoho lidí se na Západ nedostalo. Příčinou toho byli estébáci a svinský bolševický aparát, systém. Je nesmírná škoda, že se zde projevilo při hodnocení příspěvků to, co máme všichni naučené. Mnozí lidé se nedostali za hranice. Ale proč? Protože byli rukojmími estébáků a bolševické, škůdcovské chamradi. Proto nechápou ty, kteří se podvolili (mnohdy pod nátlakem), že dali souhlas ke spolupráci s StB, že právě StB byla příčinou všeho zla. Vůbec tedy nevnímají, že příčinou zla byli ti, kteří jim spolupráci vnutili. A to byli estébáci. Ti mají primární vinu na tomto stavu. Ovšem estébáci si zajistili dodnes svou bezpečnost. Nikdo oficiálně nenapíše ani řádku o tom, že pobírají za svou svinskou činnost králobvské důchody, o nichž se jejich obětem může jenom zdát. Ale asi to všechno píšu marně. Jak vidět, zločinecké struktury se postaraly o to, aby vym\yly mladým lidem mozky. Je mi to líto. Věřil jsem, že máme nakročeno do nové doby, kdy fakta, objektivita zvítězí nad bolševickou lží. Mýlil jsem se. ....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.10.2020 22:28

Vyslechl jsem apel k veřejnosti JUDr. Soukupa na tv. Barrandov. Je těžké nepodlehnout dojmu, že koronavirus je primárním ohrožením obyvatel a ekonomiky v našem státě. Zde bych rád upozornil na to, že jen zlomek práce v naší společnosti se dá vykonávat home office. Je nemožné odstavit elektrárny, hasičské sbory, policii, pohotovostní služby (Např. záchranku, výtaháře atp). Důležitost těchto služeb v době krize naopak stoupá. Otázka zní: Tito lidé nemohou, nesmí být nemocní? Odpověď - nesmí, protože by se život v naší zemi zastavil. Covidem mohou být ohroženy ty profese, které jsou v době krize postradatelné. Je to především terciální sféra. To znamená umělecké profese, ale i školství, samozřejmě úředníci nemusí být v době krize ve své kanceláři. Práci mohou vykonávat z domova a nic se neděje. ... Jinak se s kovidem musí žít. V oborech, profesích, které nás dnem i nocí zásobují energiemi nezbývá nic jiného, než tvrdě makat za každých okolností. Nevím, kolik pracovníků strategických podniků a služeb lehkou formu kovidu přechází a chodí dál do zaměstnání. Kdyby pracovník onemocněl a museli kvůli tomu zůstat doma i jeho spolupracovníci, znamenalo by to skutečnou pohromu. Při výpadku proudu bychom přestali svítit, nešla lednička a především bychom měli znemožněnou home office. Přístroje by nebyly funkční. Také bychom mohli uvíznout ve výtahu třeba celý týden, protože i člověk, co by nás mohl stáhnout do patra ručně, by byl v karanténě. Ti, kteří chodí do práce ve strategických podnicích, mohou nad výzvami a varováním Prymuly & comp. jenom bezmocně mávnout rukou. Vzpomínali jsme v práci na nápor hongkongské chřipky před 25 lety. V souvislosti s ní zemřelo přes 13.000 lidí. Děti dostaly na rozhraní roku týden volna, než se situace zklidní. Bylo to nebezpečné onemocnění, mnozí si jeho následky nesou dodnes. Měli bychom se dostat do normálu, především psychicky. Pokud by nám popadali lidé v klíčových odvětvích, profesích, tak bychom zmrzli hlady potmě. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.10.2020 19:26

Dělá to,co ti ostatní.Jenže je to protivný člověk,který se svým egoismem ani netají.Proto je vděčným objektem.Stejně je na tom premiér Babiš a další lidé ve vysoké politice.Už jeho vojenská hodnost o něm vypravuje dost.A výraz jeho tváře jasně ukazuje,že na prvním místě jsou Prymulovy potřeby a využívá svého nynějšího postavení,na které ovšem nemá ani osobní a ani odborné znalosti,ku prospěchu svému.Zkrátka se dostal tam,kam se chtěl vydrápat a povedlo se mu to.Další neuměl ve funkci.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...