• Pondělí, 26. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Erik

Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?
Počet návštěv: 1077

Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD. Pod tímto titulkem vyšel 11. října na Prvních zprávách článek bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška. Autor v něm komentuje výsledek krajských a senátních voleb pro ČSSD, hodnotí jejich výsledky, současný stav a vyhlídky ČSSD v budoucích volbách a nastiňuje nutnost změnit sociálně-demokratickou politiku, ovšem pouze kosmeticky a se současným vedením v čele.  Celý článek zde: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zdecimovana-ceska-levice-potrebuje-nutne-lidra-a-tim-se-musi-stat-cssd/

Nuže, pane Hašku, jste na velkém omylu. Sociální demokracie nebude a ani nemůže být lídrem levice. Protože levice – to je radikální, nesmlouvavý, jasný, přímý a neustupující názor na historii, přítomnost a budoucnost lidské společnosti. A ten sociální demokracie posledních třicet let nikdy nezastávala. Vždy se „pružně“ přizpůsobovala momentální situaci za účelem momentálního zisku. Její předsedové (s vyjímkou Miloše Zemana) nikdy nedohlédli dál než k nejbližším volbám. Sociální demokraty nezajímal názor voličů, široké veřejnosti ani budoucnost republiky. Zajímala ji vždy jen koryta. Chcete důkaz?

Opoziční smlouva, volba prezidenta (podraz na vlastního předsedu), církevní restituce, privatizace OKD, vstup do vlády s oligarchou. Mohl bych pokračovat, ale je to zbytečné. Vy sám jste v době svého hejtmanování zastával 29 dalších různých funkcí. Vaši spolustraníci se chovali jako zběsilí oportunisté v honbě za funkcemi a prebendami. Nikdo už dnes asi nespočítá poslance, senátory, krajské a městské radní a zastupitele ČSSD v různých představenstvech, dozorčích radách, komisích, poradních „orgánech“ a dalších podobných pračkách na peníze daňových poplatníků.

Za doby vládnutí sociální demokracie jste podělali, na co jste sáhli... za vše stačí připomenout valorizaci důchodů v časech premiéra Sobotky. (výsledek soc. dem. vlády zde: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3841-otevreny-dopis-poslancum-a-vsem-clenum-cssd


O náplni pojmů jako pravdomluvnost, čest, svědomí, odpovědnost nemá naprostá většina bývalých i současných soc.dem. funkcionářů ani ponětí. Jinak by nemohlo dojít ke zmíněnému prodeji OKD (navíc hluboko pod cenou), ke kauze „Lithium“, kdy soc dem. ministr podepsal (dokonce za zády premiéra) dokumenty zakládající podezření z vlastizrady, k cestě bývalého soc. dem. premiéra Sobotky do Berlína, kde doslova žebral o vyjímku z výše DPH na dětské plínky, k podrazu na celou ČR, kdy člen Aspen klubu a současný předseda strany Hamáček (tehdy ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny) podepsal bez vědomí vlády, parlamentu i prezidenta „nezávazný“ dokument v Bukurešti, nebo když se jistý pan Šmarda (s podporou stranického vedení) do krve rval o ministerský post, pro který neměl nejmenší předpoklady. A zase bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho.


Levice potřebuje úplně jiný program, úplně jiný způsob myšlení a úplně jiné lidi, než jsou profláknutí a zkorumpovaní sociální demokraté.

Potřebuje vizi na několi desetiletí, neboť tak dlouho bude trvat náprava toho, co všechny polistopadové vlády a parlamenty unisono zbabraly, bude potřebovat radikální program na krátká (2 – 5 let) období pro nápravu těch nepalčivějších a nejhořlavějších problémů současnosti a k tomu bude potřebovat vzdělané, zkušené, radikální a charakterově pevné politiky, ekonomy a právníky, kteří potřebné systémové změny budou realizovat. A to sociální demokraté rozhodně nejsou.


Viz zde:

http://www.rukojmi.cz/clanky/4485-kapitalismus-konci-co-bude-dal

https://outsidermedia.cz/systemova-zmena-je-nutna-vime-ale-jiz-v-cem-ma-spocivat/

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3403-kdo-si-troufne

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3449-na-pocatku-bylo-slovo


Takže pane Hašku, až zase budete někdy snít o „Novém Česku“, podívejte se doleva. Když si sundáte růžové (oranžové?) sociálně-demokratické brýle, možná uvidíte Lidi, kteří se začínají organizovat a spojovat k budování nové, systémově úplně jiné, pokrokové a spravedlivé společnosti ve státě jménem Česká republika.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.10.2020 19:24

Pan Bradávka to sepsal hezky a v pravdě.Jen mi poněkud nepřesvědčivě zní slovo levice ve spojení s ČSSD či KSČM.Tyto partaje už dávno nemají s levicí nic společného.Nakonec levičáci jsou zelení teroristé,sluníčkáři a vítači.Ti jsou ochotni pro svůj sen zradit kdekoho.Já však jiné lidi,kteří se organizují k budování nové,systémově jiné a spravedlivé společnosti nevidím.Vidím pouze stále se zvyšující počet vymaštěnců ohledně multikulti či gender.O ekologii ani nemluvím!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

12.10.2020 18:55

No, pane Bradávko, vzal jste to od podlahy ! Není moc co dodat.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

12.10.2020 17:39

Hamacek bude jednou souzeny pro zneuziti uredni moci verejneho cinitele za vyhrozovani poslankyni trestnim rizenim. Petricek je pomateny rusofob. Cela strana je jen pobockou Aspen Institute. Cim drive zmizi v propadlisti dejin, tim lepe.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Klečíme před revolučními marxisty?

Klečíme před revolučními marxisty?

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše děti, kteří se vzpouzeli na prvních demonstracích v Praze systému. Tehdy jsme byli označování hanlivě vládnoucími strukturami. Psal se rok 1989 a nepamatuji si, že by na nás byla nasazena tak brutální technika, jako tomu bylo na Staroměstském náměstí minulý týden. 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...