• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Je to horší jak za války!
Počet návštěv: 810

Je to horší jak za války!

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

To řekla jedna pamětnice bombardování a německé agrese. Podle jejích slov je dnešní situace mnohem depresivnější a více frustrující. Přitom reálně drtivé většině lidí smrt nehrozí ani v těch nejdivočejších apokalyptických představách. Za okupace to ale bylo naopak – smrt hrozila naprosto reálně.

Považuji za velmi nezodpovědné, když představitelé státu straší lidi a zcela nepochopitelně utvrzují lidi v hysterii a strachu. Jak známo – strach oslabuje – VŽDY. Velmi neseriózní je to především kvůli nejvíce ohrožené skupině seniorů. Pro ně oslabení psychiky často znamená reálnou nemoc. Přidávají se k tomu i některé celebrity, které pořádají virtuální “hony” na lidi s jiným než ustrašeným názorem.
Přitom by stačilo tak málo. Uznat, že prostě nemáme šanci vir zlikvidovat. Je to absurdní představa. Dalo by se to zařídit jedině trvalou karanténou a zavřením hranic. Navždy.

Je třeba s ním prostě žít. A zvládnout jeho nástup tak, aby nezkolabovalo zdravotnictví a ztráty se eliminovaly na minimum. Co to znamená?

1. Přestat trasovat celou populaci. Uvolní se tak zdravotní personální kapacity, uvolní se i finance a hlavně se zlikvidují místa, kde se koncentrují potenciálně nemocní lidé. Přestanou se tak posílat do karantény zdraví lidé, což opět vrátí personál do nemocnic. Ti se budou moci zaměřit na ochranu LDN, domovů důchodců a sociálních zařízení.

2. Testovat jen lidi s příznaky. Zruší se tak nesmyslné karantény, které vyčerpávají ekonomiku a především zdravotnictví. Chybí lékaři, sestřičky. Proč by nemohly infikované sestry bez příznaků ošetřovat nemocné s covidem? V respirátorech?

3. Zdokonalovat léčbu covidu. Věřím, že naši lékaři už protokoly léčby zdokonalili. Bylo by fajn, kdyby se vzaly v potaz i studie, které dokládají preventivní podávání vitamínů a bylin.

4. Přestat strašit lidi. Ministr Hamáček by měl být volán k zodpovědnosti. Dovedete si představit, že by za protektorátu neustále někdo strašil lidi smrtí? Je to nezodpovědné a média, která dávají prostor prognostikům smrti by se měla chytit za nos. Přispívají k zhoršení psychického stavu ohrožených skupin a to je neomluvitelné!

5. Přestat omezovat zdravotní péči. Z velké míry je to důsledek hysterie a strašení. Někteří lékaři koronahysterii také podléhají a odmítají léčit pacienty.

Ryba smrdí od hlavy a pokud představitelé státu se chovají jako malé ustrašené děti nebo si chtějí hrát na vojáky, protože je to baví, je to ostudné. Není to legrace, jde o životy lidí!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.10.2020 19:28

Já musím přiznat,že pokud mám strach,je mi jedno kde a s kým jsem.Mohou existovat lidé,kteří se kvůli strachu někde zavřou v domnění,že se tak ochrání.Vyvolávání psychozy strachu by mělo být trestným činem a vyvolavatel by měl být trestán.Bohužel,opět se rozděluje kdo a za co má být trestán.Hamáček podporuje udavačství hlídacího čokla a podle jejich instrukcí jedná.Čokl rozhodl,že je to podpora násilí a Hamáčkovi poskoci hned začnou jednat.Hamáček a spol. jsou pokračovateli Gestapa a STB!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.10.2020 13:01

Zrušení sociálních kontaktů u lidí, kteří už od prvobytně-pospolné společnosti vytvářejí systémy vzájemných vazeb, je pro mnohé z nás sociálně neúnosné. Jsme navzájem provázáni celospolečenskými vztahy. Psychika lidí postižených nemožností se slučovat trpí. Je reálné nebezpečí, že lidé, kteří nemohou být se svou komunitou, budou psychicky trpět. Dle mého názoru se tak již stalo. Psychické trable jsou příčinou mnoha nemocí oslabeného organismu. Zakázání společenských kontaktů znamená popření všech lidských hodnot, na nichž je postavena celá společnost. Bez těchto kontaktů se člověk nikdy v dějinách neobešel. Aby se dílo dařilo, byla zapotřebí celá struktura vazeb, kdy se jednotlivé profese v celospolečenském měřítku doplňují. Bez tohoto fenoménu se celá společnost rozpadá. (Ten, kdo nabízí technická zdokonalení pecí na chléb ho nikdy neupeče. Upeče ho ten, kdo tu pec dostane). Dělba práce je primárním předpokladem, aby naše společenství zdárně fungovalo, prosperovalo. Pokud tuto sounáležitost kdokoli poruší, přestanou fungovat celospolečenské mechanizmy nutné k přežití. ....Mějte se hezky.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...