• Pátek, 17. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Naděžda

 Povolební ohlédnutí: favoritka Mirka.
Počet návštěv: 1635

Povolební ohlédnutí: favoritka Mirka.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Přečetl jsem si na internetu několik článků vyjadřujících se k vítězství paní Miroslavy Němcové v senátních volbách. Je v nich připomenut její životopis, její názory, její postoje k různým událostem nejen v politice za posledních 30 let a v diskuzích hlavně její dlouhodobá nenávist vůči prezidentu Zemanovi a následně vůči A. Babišovi. Také jsou zmíněny její vystoupení v médiích, řečnické schopnosti a znalosti nejrůznějších problémů minulosti i současnosti včetně návrhů na jejich řešení. Čtenář si tak může udělat o nové senátorce docela dobrý obrázek.  

Připomeňme si ve zkratce její politickou kariéru:

Začínala v komunální politice, kde byla v r. 1994 zvolena zastupitelkou ve Ždáru nad Sázavou.

V r. 1998 byla zvolena poslankyní za ODS, v letech 2010 – 2013 byla předsedkyní Poslanecké sněmovny.

V r. 2013 (po pádu Nečasovy vlády) byla koalicí ODS, TOP 0,9 a LIDEM navržena na premiérku.

V r. 2020 byla za Prahu 1 zvolena senátorkou.

Průběžně rovněž postupovala po stranickém žebříčku od členky oblastní rady až na pozici místopředsedkyně strany.

Má dlouhodobé a bohaté politické zkušenosti, v čemž se jí ze současných politiků málokdo vyrovná.

Má slušné a kultivované vystupování a přitom se dokázala postavit jak vlastnímu předsedovi (M. Topolánek), tak i prezidentu Zemanovi na jeho vlastní půdě, když v březnu r. 2018 demonstrativně opustila inaugurační slavnost při uvádění prezidenta Zemana do funkce.

Je to žena, ke které slušní lidé chovají úctu a nedovolí si ji osočovat, jak by si dovolili vůči mužům.

Na vrchol své politické i stranické kariéry ještě úplně nedosáhla.


Nic vám tento profil neříká?


Když pominu tu drobnou šmouhu se služebním automobilem a dohady o počtu obyvatel Prahy 1 a počtu získaných hlasů v senátních volbách, které ODS snadno odmítne jako čirou spekulaci,

máme před sebou zkušenou ženu – političku, která:

- nemění své názory,

- aktivně pracuje v zákonodárných a stranických funkcích,

- má za sebou podporu silné politické strany,

- její názory a postoje se nejsou v rozporu s názory a postoji dalších politických stran,

- nikoho ze současných politiků se nebojí, protože si je vědomá své síly i podpory strany,

- nemá žádný politický škraloup ani skandál.


Nuže, milý voliči, co by sis mohl přát víc?


Toto je ideální kandidátka do prezidentských voleb 2023 pro nelevicovou část politického spektra.


Navíc má tu výhodu, že (zatím) nemá stejně výrazného protikandidáta. Miloš Zeman už kandidovat nemůže, koaliční a spřátelené strany ji jistě rády podpoří a osobnost podobných kvalit z levé strany není nikde vidět.


Takže občané, těšte se. Vaše přání se splní. Po „nepolitikovi“, „privatizátorovi“ a „buranovi“ budete mít na Hradě skutečnou reprezentantku své země.

Ženu, která vnese do chaotické a neomalené české politiky kulturnost, korektnost a současně konzistenci a ráznost. Co byste chtěli víc??

Jen jsem zvědav, jak bude znít pozdrav příznivců a podporovatelů p. Němcové. Příslušníci jistého mnišského řádu ve středověku se zdravili slovy „memento mori.“ Na Slovensku se s oblibou používá výraz „dočaputia“. Co asi vymyslí „češtináři“ z ODS?


P.S. Co bude dál?

Po několika vystoupeních a rozhovorech se rozprostře mediální ticho. Bude to neklamné znamení, že v zákulisí se pilně pracuje. A to ticho bude proto, aby nikdo nebyl při práci zbytečně rušen. Vážení, tohle je první favoritka prezidentských voleb 2023.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.10.2020 19:19

Je to zlodějka a ti,co ji zvolili,jsou stejného ražení!


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

16.10.2020 18:25

Kandidátka možná, favoritka jen podle médií.


 
Hon na hyeny

Hon na hyeny

V článku „Česká justice převzala nepřesnou zprávu ČTK“ z 14.srpna 2021 jsem komentoval zprávu CTK z jednoho dílčího jednání zlínské pobočky Krajského soudu Brno, aniž bych řádně vysvětlil, o co se v procesu jedná. Není to ostatně zřejmé ani ze zmíněné zprávy ČTK. Proto se k příběhu vracím.

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář. Nejprve vyšel na Novinkách totálně manipulativní článek o smrti malého děvčátka na covid, kde autoři spekulují, že ho nakazila jeho vlastní matka, která brojí proti očkování. Jako kdyby si článek napsal majitel Pfizeru… I když – tak průhledně blbě by to asi neudělal ani on. Mrkla jsem do komentářů a ejhle – průhlednost a manipulativnost článku odhalila většina komentujících. Po nějaké chvíli ale byla možnost komentování u článku zrušena.

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Z nevyžádaných emailů od Pirátů, které čas od času dostávám od pana Tomáše Poláka, mi bylo mimo jiné emailem sděleno, cituji: Europoslankyně Markéta Gregorová je ráda, že si Evropská komise uvědomuje závažnost aktuálních problémů na hranici s Běloruskem. „Souhlasím s tím, že posílání migrantů na hranice s Polskem a Litvou je opravdu praktikou hybridní války ze strany Lukašenka. Evropa se tomu musí postavit čelem a nemůžeme zavírat oči před diktátorským režimem a vydíracími praktikami Běloruska. Jsem také ráda, že se bude Komise věnovat v následujícím období dalšímu potírání nucené práce. Zákaz prodeje výrobků např. z internačních táborů muslimských obyvatel čínské provincie Sin-ťiang, Ujgurů, či dětí je cesta správným směrem,“ říká europoslankyně Gregorová.

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Ano, z hlediska jeho vydávací vazby do Ukrajiny. Během neděle mi volali známí, zda bych se věci podujal a já byl připraven pomoci. Potom volala jeho dcera a řekla, že spolu s matkou jedou do Kongresovky spolu s jejich advokátem. Na rovinu. V této zemi žádný advokát by nezměnil výsledek, ale měl jsem přece jenom větší naději, že jsem znám jako tzv. přítel Ruska. Toto není demokratická a svobodná země.

Poslední domácí zprávy

Hon na hyeny

Hon na hyeny

V článku „Česká justice převzala nepřesnou zprávu ČTK“ z 14.srpna 2021 jsem komentoval zprávu CTK z jednoho dílčího jednání zlínské...

Prokletí Afghánistánu

Prokletí Afghánistánu

Někdy si člověk musí vybrat mezi tím, co cítí srdce a tím, co říká zdravý rozum. Nepřijímat k trvalému pobytu v ČR! I ty, spolupracující s...